Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kollégium. Ti mit választanátok?

Kollégium. Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy menjek koleszba vagy sem, van még félévem hogy sulit válasszak. Félre ne értsétek nem az itt válaszolók fogják eldönteni de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok

Kollégium mellett:

-van egy 11 éves öcsém és egy 6 éves húgom, most is alig tudok tanulni mert ők folyton kiabálnak. Öcsi napközis, de nekem délután minden nap van valami elfoglaltságom szóval csak 4 óra után tudok tanulni. Anyának már szóltam emiatt de nem nagyon foglalkozi vele, apa azt mondta beszéljük meg.

-önállób lennék

-tudnék másokkal élni

-szinte csak erős iskola van a környékünkön és én gyengébb tanuló vagyok

Kollégium ellen:

-hiányozna a család és a barátok

-ott beosztják mikor tanuljak, mikor mehetek el valahová stb. szeretem az időmet én magam beosztani

-félek a szigorú nevelőktől, tudom máshol is vannak szigorú emberek de legalább 4 éven keresztül kell velük élnem

-anyagilag lehet megterhelő lenne, ebéd+a kollégium


Ebben az esetben mit választanátok?


2015. máj. 13. 21:08
 1/8 anonim válasza:
Mindenképp a kolesz.Meglátod milyen az élet, és ugyan hiányoznsk majd,jobban fogsz figyelni a tanulásra,barátokra.Örülj a lehetőségnek,én bárcsak koleszos lehetnék.Távol...csak te,a barátaid,a csend,nyugalom és persze a tanulás majd meghozza a gyümölcsét. De természetesen ezt neked kell eldönteni :)
2015. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kolesz. Vasárnap este mész, pénteken mehetsz haza. Legalább rendet tanulsz, nem fog ártani senkinek sem!
2015. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Neked nem kell félni a nevelőktől. Mi már 9 hónapja szivatjuk őket. Nem lenne feletted hatalmuk. Bár hozzáteszem hogy ott nem sokat tanulnak az emberek.
2015. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok, kollégiumban is dolgoztam. Én nagyon jó kapcsolatban voltam a gyerekekkel, szinte pótmamájuk voltam, mondjuk hozzám lányok tartoztak. Ők kivétel nélkül imádták a kolit, igaz meg kell szokni, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani, alkalmazkodni kell másokhoz, de ezen felül nagyon sok pozitiv oldala is van. Igen, vannak szigorú nevelők, de ha valaki nem megy próbálja direkt áthágni a szabályokat (vannak ilyenek), akkor a nevelőkkel sem lesz gond. Szerintem hajrá, jót fog tenni Neked! :)
2015. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, koli és koli között is óriási különbség van. Vannak olyanok ahol pont nem érdekel senkit, hogy hol vagy meg mit csinálsz, meg vannak nagyon szigorúak is. Olvasgass utánuk. Az első pár hónap iszonyatosan szar lesz, az tuti biztos, de ha beleszoksz, ráérzel a dolgokra, már haza se akarsz majd menni. Amúgy nagyon jó tapasztalat lesz, a koli kreatívvá tesz. =D Rengeteg barátod is lesz. A tanárok meg olyanok mint bárhol máshol, vannak kedvesek meg barmok is. Ja és a középiskolás koli ingyen van, csak a kajáért kell fizetni.
2015. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kajáért fizetni hülyeség.
2015. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A te esetedben én a kollégiumot választanám.
2015. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én voltam koleszos, két helyen is, és csak ajánlani tudom. a barátok miatt ne aggódj! az igazi barátok akkor is fognak rád időt szakítani ha csak hétvégén érsz rá. én is emiatt aggódtam a legjobban.
2015. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!