Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz kolin kívül barátokat...

Nehéz kolin kívül barátokat szerezni, és a helyemben mit választanátok, koli vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Kollégium:

Tarkaréten van, a fővárostól több mint 1 órára, és az állapota nem túl jó, de a távolság a legnagyobb gond.


Albérlet:

Rokonnal lennék, drága, de jó helyen van, a város szívében, viszont félek, hogy nem találok új barátokat.



2014. aug. 18. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
én a kolit választanám :)
2014. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hidd el. 1 óra utazás kivitelezhetetlen... Szörnyű.

Mindenképp albérletet választanám.

2014. aug. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Albérlet ez esetben sokkal jobb.

1 óra utazás borzalmas, gondolj bele, főleg télen fagyoskodni...

Az egyetemen úgyis találsz barátokat.

2014. aug. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Albérlet.

Jó az, hogy nem kell hajnalban kelni. :-)

A barátkozásról: ha barátkozós vagy, úgyis lesznek barátaid a sulidban, ha nem vagy az, nem hinném, hogy a koli sokat segítene, bár nem tudom, nem jártam még oda.

Az albérletben lesz egy garantált társaságod, és az jó, tudtok egymásra támaszkodni. És akár be is tudtok még fogadni egy albérlőt, ha van hely, és akkor olcsóbb lenne.

2014. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :)
2014. aug. 18. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben albérletbe mennék, ha anyagilag megtehetném. Elég jó eséllyel kimaradsz így a nagyobb bulikból, de a kolinak is vannak hátrányai. Én biztos nem utaznék 1-1 órát mindennap.

Vidékiként azt tűztem ki célul, hogy ha felvesznek koliba (ami a suli szomszédjában van), akkor oda megyek, kipróbálom. Ha nem, akkor max fél óra nekem a napi utazható távolság. Az is úgy, hogy lehetőleg ne nagyon kelljen átszállni, pl. metro vonalon legyen.

2014. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vikcy válasza:
Szerintem jobban jársz az albérlettel, főleg, ha rokonokkal mész. Idegen emberekkel sokkal nehezebb együtt élni és alkalmazkodni egymáshoz, ráadásul az 1 óra utazás sok, ha úgymond nem haza, hanem kollégiumba utazol.
2014. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az csak 3/4 óra tavaly én is ott laktam seperc alatt eltelik mert mindig van kivel beszélgetned egyszerűen lehetetlen befelé egyedül utazni. Amúgy meg ha elmész a gólyatáborba ott épp elég barátokat szerezhetsz, utána pedig rajtuk keresztül és a bejáros szemináriumokon még több barátot szerezhetsz. Tavaly elég gyenge volt a felhozatal tarkán, úgyhogy kb az új haverjaimnak a 5-8% van tarkáról.
2014. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 20. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!