Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért esik nehezére néhány...

Miért esik nehezére néhány szülőnek néha megdicsérni a gyerekét vagy egy kedves szót szólni hozzá?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy haza viszek egy 90% feletti témazáró 5-öst vagy akármilyen 5-öst és apum utoljára 5.-ben mondta azt, hogy grat. fiam vagy ehhez hasonló, de ha valamilyen töltelék melléktantárgyból (testnevelés meg hasonlók) hazaviszek egy kettest kb.: negyed óra balhé, hogy miaz, hogy így elengedem magam...

2015. máj. 19. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. A szüleid egy másik generáció, nekik mèg tekintély-alapon megy a gyereknevelés (tisztelet a kivételnek), ebbe pedig nem nagyon fér bele a pozitív visszacsatolás, vagy pozitív motiváció. Inkább a büntetés. Esetleg beszélj anyukaddal erről, hátha tud segíteni.
2015. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Pl. Hazahozok egy matek tz 5-öst. Anya rávágja hogy jó. De ha tesiből hozok hazak 3-ast akkor egész nap üvöltés. Nekem el lett mondva de nem értek nagyon vele egyet, jó tanulni alap, a szülőket sem dicsérik meg a munkáért. Szóval emiatt, és mivel a mai fiatalság elég "rossz" (tisztelet a kivételnek) szerintem a szülők nem szeretnék hogy elkallodjunk.

Te mennyi idős vagy? Én 14. Járok emellett karatézni is, ahelyett hogy a versenyt nézné anya inkább a telefont nyomkodja :(

2015. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 az a probléma, hogy a szüleim elég régen elváltak és apummal élek (apum új életet kezdett...) anyum vidéken lakik. Apum pedig leginkabb azt akarja, hogy vigye valamire a fia, mert "nevelő anyum" közép iskolai tanár és apum tudja milyenek "a mai fiatalok..."


#2 16/F

2015. máj. 19. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg leültetni és elmagyarázni neki, hogy igenis hiányzik neked a pozitív visszacsatolás. Neki is valószínű, hogy jól esik, ha a munkahelyén megdicséri a főnöke. Neked is jól esne, ráadásul egy szülőtől ez még fontosabb.

Nevelőanyáddal is megpróbálhatsz beszélni, hátha ő jobban átlátja, átérzi ezt.


A lényeg az, hogy kommunikáld ki az érzéseidet. Ne támadó stílusban, hanem inkább úgy, hogy "Nézd apa, nagyon jól esne, ha néha megdicsérnél, mert amikor komolyabb eredményt érek el, szomorú vagyok, hogy ez elmarad. Te vagy az apám és számomra fontos lenne, hogy TŐLED dicséretet kapjak, mert te is fontos vagy nekem. Szeretném, ha figyelembe vennéd a kérésemet és így is kimutatnád a szeretetedet."


Ha erre se reagál pozitívan, akkor ott komoly érzelmi hiányosságok vannak, szóval egy próbát megér mindenképpen!

2015. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtteknek is kell a pozitív visszacsatolás, akkor egy gyereknek/tininek miért ne kellene?


29/N

2015. máj. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!