Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj itt néhány embernek,...

Miért baj itt néhány embernek, ha egy kamasz nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Nem értem. Szinte minden kérdésnél, ahol az a kérdés, hogy egy kamasz szeretne valamit megvenni és erre kérne pénzt a szüleitől, vagy ha csak kiderül, hogy esetleg igyekszenek mindent megadni neki, azonnal olyan válaszok jönnek, hogy menjen el dolgozni és vegye meg maga...

De nem értem, egy 16-18 éves lány, vagy fiú, mert nem töltheti azzal a szabadidejét, amivel szeretné?

Épp elég ideje lesz dolgozni később, szerintem a legszebb éveit nem diákmunkával kéne elpazarolnia.


Az persze más, ha valaki tényleg rászorul, de az itteni válaszadók kb. minden kérdéshez azt írják, hogy menj dolgozni, tartsd el magad, stb.


Ciki, nem ciki, én itt vagyok 21 évesen és még egy napot sem dolgoztam eddig, mégis mindenem megvan, bármit megvehetek. Mégsem érzem magam ezért kevesebbnek azoknál, akik teszem azt, 16 éves koruk óta dolgoznak.


2014. szept. 27. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

én egyet értek, nem kell a kamaszt nyári munkára küldeni! szerintem gáz, ha a szülő azzal jön, "lesz zsebpénzed, ha nyáron dolgozol, mert én nem adok"- főleg, ha van is pénze a szülőknek.

ugyanis a fiatal kor arra való, hogy jól érezze magát az ember, ez még a boldog, gondtalan időszak.


a mai fiatalok szinte a "haláluk után is fognak dolgozni", mert a 70-es évektől a 80-as évekig annyian születtek, és majd mennének nyugdíjba, hogy ezt a korosztályt a mostani fiatalok tartják majd el.


szóval ahol megengedheti egy család, hogy a gyerek tanuljon, keresse az útját - persze csak egy ideig, ott had legyen. csak ne az adófizetők pénzéből, vagy bünőzésből éljen a munkanélküli, de minden egyéb megoldás amúgy is magánügy.


én se fogom dolgoztatni a gyereket, szegény, lesz mit csinálnia 24-től 80-ig...


- egy 36 éves anya -

2014. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

21 évesen már nem vagy kamasz.

És mikor tervezel egyébként munkát keresni?

2014. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, gondolom akkor te nem is tervezel az államtól egy forintot se kérni, se gyes se semmilyen juttatás formájában?
2014. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
És kérdező, csak hogy mondjak egy újdonságot, te nem kamasz vagy hanem ingyenélő.
2014. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Nem is kell kevesebbnek érezned magad attól, hogy neked nem kellett semmiért dolgoznod max szerencsésnek. Én személy szerint azoknak tanácsolom, hogy menjenek dolgozni akik ennyi idős fejjel nem fogják fel, hogy a pénz nem magától áll a házhoz hanem keményen dolgoznak érte a szülei és ha nem kap meg mindjárt valamit mert nem telik rá akkor itt kisírja magát, hogy milyen nagy szemétség meg milyenek már a szülei , hogy neki ezt meg azt nem lehet megvenni. Igen a fiatalkort szerintem is ki kéne élvezni de a diákmunka nem heti 40 órát jelent és ha valaki érthetetlen telhetetlen hisztis akkor igenis tegyen azért amit el akar érni. Azzal nincs bajom aki még nem dolgozott ennyi idősen ha elég éretten gondolkodik de azzal igen aki nem is akar csinálni semmit csak várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön és ezért a szüleit cseszegeti. Szóval gáz világot élünk is ha valakinek nem tudnak az ősök pénzt adni valamire ami kéne akkor ennyi idősen legyen olyan kedves és szerezze meg rá ő maga a pénzt ahelyett, hogy lese..fejezi azokat akik felnevelték és mindent megtesznek neki amit csak tudnak. Fogalmatok sincs milyen érzés amikor a lelkedet is kiteszed annak akit a világon a legjobban szeretsz és a szemedbe kapod tőle, hogy milyen sz@r alak vagy mert nem telik a legújabb csúcskütyüre. Ez az én véleményem.
2014. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Először is, nagyon buta vagy!!

Mert.....

A szülő azért mondja,hogy "menj dolgozni",hogy önállósulj..

Hogy Miért??

Mert nem lesznek mindig ott neked!! Tudod,hogy mit jelent az a szó,hogy talpraesettség,megdolgozni azért amit szeretnénk,elérni az álmainkat önerőből? Jah nem:)

Kell ennél többet mondanom?! NEM....21 évesen Te kamasz vagy???? NEEEM..

2014. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Ez a 21.század sok hülye elkényeztetettet kölke.. Akik 21 évesen azt gondolják,hogy még kamaszok!!!!
2014. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kérdés kezd átmenni a kérdező "bántásába".... (bocs, most nem tudok fogalmazni)

Szerintem se kéne amúgy mindenkit diákmunkára küldeni... nyáron még oké, ha kell pénz mondjuk konckertre, vagy valami, de suliidőben szinte lehetetlen. Nem szeretnék itt sírni, vagy semmi ilyesmi, de nekünk van, amikor 4-kor ér véget a suli. A munkaidő meg mikor kezdődik? Fogalmam sincs, de biztos, hogy nincs idő közte még enni, tanulni, és sportolni, úgy, hogy éjszaka meg lehetőleg 8 órát aludj...

Szóval nem kéne minden esetben diákmunkára küldeni őket/minket.

2014. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem azert irtam a Kamaszok temakorbe, mert annak gondolnam magam... Hanem mert a kamaszokkal viselkednek igy leginkabb.

Egyszeru logika. :)

2014. szept. 27. 14:33
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, én teljesen egyet értek veled. Mondjuk én nem 21 vagyok, 'csak' 20 :D de még én sem dolgoztam egyszer sem, mert engem arra tanítottak, hogy TANULJAK, addig, amíg lehet. És ezt is teszem. 24 éves koromra lesz meg a mester diplomám, és addig nem fogok dolgozni, csak tanulni és szórakozni.
2014. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!