Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szóltok a történetemhez?...

Mit szóltok a történetemhez? (lent)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok (18.-án töltöttem), budapest melletti kisvárosban lakom. Egész jó életem van, mindent megkapok, bár mégsem vagyok boldog. TUDOM hogy bennem van a hiba. Na szóval. 15 évesen, 7. osztályos vagyok, és magántanuló...


Én sosem tanultam. Mindig jófejűnek tartottak, mert egészen 7.-es koromig, mindig átmentem év végén, pótvizsgázni se kellett, és egyetlen könyv soha nem volt a kezdemben. Max akkor tanultam, mikor egy verset vagy szöveget kellett, de azt is óra előtt 2x elolvastam, és utána 5-ösre felmondtam.


Nagyon jó osztályba jártam, tényleg, a mostanihoz képest, az egy álom... De, lebuktam tőlük, mert 7-ikben nem tudtam ilyen könnyen átmenni.


3 tantárgyból volt bukás, kiderült hogy mehetek pótvizsgázni. Egész nyáron nem tanultam, szerintetek átmentem? Hát, annyira paráztam, hogy nem mentem el a vizsgára. ITT olyan rossz döntést hoztam, hogy mai napig nem tudok magamnak megbocsájtani.


Itt a szeptember, jött a suli, új osztály, meg minden. Ja, de még a nyárnak nálam nem volt vége. Olyanszinten tönkrementem idegileg meg lelkileg (érzékeny ember vagyok), hogy a családom 3x volt nyaralni nélkülem. A nyár maradék részét a szobámba, lehúzott redőny, 40°C, fülledt levegő. Jó, hogy nem fulladtam meg, bár nem bántam volna...


Na mindegy, szóval suli. Az első pillanattól éreztem, hogy az új osztálytársak kiközösítenek, megaláznak. De ha ÉN valamiért szóltam egy tanárnak hogy mi hogy van, még mégjobban utálva lettem, mert egy árulkodós s*arházi köcsög vagyok... Na egyszer betelt pohár... Betörtem az egyik gyerek orrát, és fel is akartak jelenteni. Én is megtehettem volna, hiszen zaklattak nem? Na mindegy... Azután átváltottam olyan stílusba, aki nem hagyja magát, akit ha megdobnak kővel, visszadobja téglával, szóval "keménygyerek" lettem. Akárki beszólt, úgy leoltottam hogy sírva ugrott volna nekem mindenki, ha nem rugtam volna őket mellkason ugrás közben. Na, így voltam keménygyerek, akkor meg utáltak a tanárok. Nahát, eddig leszartak, csak egy gyökér voltam, akit cseszegetnek, mi meg magasról szarunk rá. De ha egyszer nála betelik a pohár, akkor kövessünk el mindent ellene, nehogy itt maradjon. Valami ilyesmi játszódhatott le a fejükben. Na itt kezdődött, hogy megint depressziós kezdtem lenni... Itt rászoktam a cigire, ittam is, meg minden. Úgy képzeljétek el, onnantól, az összes órámon mindig én feleltem, ha meg mertem mukkanni, akkor egyből igazgatói iroda, mások meg mögöttem üvöltve beszéltek.


Na, elkezdték anyámékat cseszegetni, hogy mi a rákért nem vesznek ki a suliból (amiért én is cseszegettem őket, dehát... anyám iszonyatosan lusta, semmit nem képes elintézni, apám meg egésznap dolgozik hogy legyen mit enni). Aztán felmerült a tanárokban, ti: nem kell kirakni a gyereket a suliból, tegyük magántanulóba. Aztán osztályfőnöktől sorba jöttek a kamu e-mailek, olyan dolgokról, amiket MEG SEM CSINÁLTAM. A szüleim pedig persze, saját gyerekük helyett a hülye tanárnak hisznek, aki kamuzhat összevissza, csak mert nem vagyok neki szimpatikus. Persze, tudjátok, belementek.


Ami nagy pofátlanság volt, hogy 2 ÉS FÉL HÓNAPIG NEM TUDTAM MIT TANULNI. Nem voltak hajlandóak elküldeni egy tételsort, helyette tanuljon valamit, amit lehet nem is kell a gyökér, és majd biztos megbukik. Miután én bombáztam őket e-mailekkel képesek voltak elküldeni.


Azóta itthon ülök, és rohadok. Barátaim nincsenek, reggel 8-tól este 6-ig egyedül vagyok, és tanulni sem vagyok képes, egyszerűen nem megy. Pedig lassan záróvizsgám lesz, amiért pedig nagyon parázok. Szerintetek még változhat jó irányba az életem? Vagy ez csak tőlem függ?


2015. máj. 20. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Kár érted.. pedig jó stílusban írsz, helyesen, összeszedetten. Igen, csak tőled függ amúgy! Hidd el, hogy minden fejben dől el! Ha te eldöntöd, akkor úgy lesz. És ebben hinni is kell!

Mi történt 7.ben? Ott volt valami törés, ha jól érzékelem.

Testvéred nincs?

2015. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van 2 lány testvérem?

Hogy érted hogy mi történt hetedikben?

2015. máj. 20. 23:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Az első mondathoz véletlen írtam kérdőjelet, bocsi.
2015. máj. 20. 23:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát azt írod, egészen 7-es korodig nem volt gond.... aztán ott nem sikerült átmenni a vizsgákon.
2015. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tesvért azért kérdeztem, mert kamaszkorban a tesók rettentően kiborítják az embert, magamról tudom. Persze ha szerencsés vagy, akkor inkább segítenek. :)
2015. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Had kerdezzem mar meg,mi a kedvenc regenyed? Csak nem a Zabhegyezo?:D
2015. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Húgommal (most 9 éves) mindig is utáltuk egymást. Mármint, testvérként szeretem, mindent megtennék érte, de nem jövünk ki egymással.


A másik kérdésre meg: öhm... uh. nekem olyanom nincs. :D

2015. máj. 20. 23:30
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

A szüleid meg ezt tétlenül nézik?! Ha igen, akkor első körben őket kell szívlapáttal fejbe vágni.

Eleve, ha az én gyerekem lennél, nem jutsz el idáig, mert foglalkoztam volna veled. Mi az, hogy nem tanulsz?! Meg egyszer csak nem jön be az életművész stílus, és máris meg akarsz halni? Ne haragudj, de ezt tök szánalmas. Magántanuló?! Bukás?! Két füles meg no internet, mész a kertbe füvet nyírni meg akármi. Ne haragudj meg, de ez tipikusan az ostoba szülők életképtelen gyereke című sztori. Megoldás lehetne egyébként, ha végre nem sajnálnád magad ennyire, a kedves szüleid is hajéandóak lennének foglalkozni veled, keresnétek egy tanárt, aki felkészít a vizsgára, akár egy pszichológust is, aki összekapar, és vissza a való világba. Leginkább tényleg tőled függ. Szüleid komolyan mi a frászkarikát csinálnak?

2015. máj. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pszichológust keresni felesleges.
2015. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, változhat, és pontosan azért mert feltetted ezt a kérdést, és nem vagy hülye, sem gyökér, csak belöktek a mélyvízbe. Az milyen már, hogy a szüleid inkább hisznek a tanárnak mint neked.

Mit tudsz csinálni?

Menj el pszichológushoz. Komolyan. Szerintem tud segíteni rajtad.

meg sajnos erőt kell magadon venned és tanulni, és tanulni higy le tudj vizsgázni, hogy ne bukj meg újra, mert tényleg kár lenne érted, és ahogy az 1-es írta, tényleg jó stílusban írsz, biztos sokat olvasol/tál

A depresszió életkori sajátosság is, de azért is el kell menned pszichológushoz, hogy ki tudj keveredni ebből a helyzetből még időben, és 18 évesen ne valami alkesz drogos legyél aki fekszik valahol, nem fejezete be az általánost se, és árulja a testét mert máshogy nincs pénze

szal tényleg kár lenne érted

ha gondolod írj pm-ben és dumálhatunk

2015. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!