Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért lett egyre több az...

Miért lett egyre több az ilyen gondolkodású kamasz, fiatal felnőtt? Vagy csak ide járnak ilyen sokan ilyen gondolkodással?

Figyelt kérdés
Meglepődve olvasom a huszas éveim végén, hogy akár csak 10 évvel fiatalabbak hogyan beszélnek a saját szüleikről. Folyton szidják őket, vagy azért, ahogy élnek, vagy azért, ahogy kinéznek, beszélnek, vagy ahogy őket nevelik. Az a hozzáállás, hogy elvárják a kényelmet, tárgyakat, bulira zsebpénzt, de ha már otthon takarítani kell, akkor őt ne használják ki, nem ezért kell gyereket szülni, ugyebár. 10 év alatt ennyire sokat változott a világ körülöttem, vagy én lettem gyöpös? Soha az életben nem beszéltem így a szüleimről, besegítettem otthon, ha takarítani kellett, sőt, kerti munkákba is, és nem volt 13 évesen már 3-4 exem. Döbbentem olvasom itt, hogy élnek a mai tinik. Ez komoly, vagy ide csak válogatott kamaszok járnak? A felnőtt párkapcsolatok kategória huszas évek elején járó fiataljain is meglepődöm néha, teljesen életképtelennek tűnnek sokan, és napi szinten találni olyat, hogy ha nincs párkapcsolata, akkor ő semmit nem ér. Miért? Ti is ezt tapasztaljátok, hogy ilyen lett a világ, vagy csak itt GYK-n gyűlik össze ennyi kérdés ezekről? Kicsi gyerekeim vannak, tartok picit a kamaszkoruktól, de el nem merem képzelni, hogy ilyen tiszteletlenül beszéljenek rólunk, vagy hogy puffogjanak, ha heti 2x rájuk jut a porszívózás. Döbbenet.
2015. máj. 27. 10:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Egy példa:


Ha egy ló nincs nevelve, és nincs fékezve,nincs törődve vele, nem kap szeretetet hamar kezelhetetlen állat lesz belőle, és hamar elpusztul.Csak idő kérdése.

2015. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%
Munkámból kifolyólag elég sok kamasz ismerősöm van, de szerencsére csak 1-2, aki olyan, amilyen. Megjegyzem, vidéki kisvárosban. 30 km-rel arrébb, nagyobb városban már az utcán sétálva tátva marad a szám néha. Nekem is meglepő néhány írás itt gyk-n.
2015. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
29%
én úgy látom ez a szülők hibája.. ide vezet a fene nagy engedékenység, meg liberális nevelés, hogy a gyereknek mindent szabad, hogy a kis lelke ne sérüljön. és most már a tanárok kezében sincs eszköz a fegyelmezésre, mert egyből feljelentik. a gyerek meg kineveti. sajnos a mai gyerekeknek csak jogaik vannak és nincsenek kötelességeik. persze nem azt mondom hogy ütni-verni kell a gyereket, hanem hogy határokat kell neki szabni, tudnia kell hogy a tetteinek következménye van. nálunk például le van beszélve a tanárral, hogy ha visszabeszél neki, tiszteletlen, akkor szóljon, és elbeszélgetünk a gyerekkel, megkapja a büntetését is. volt olyan, még nyolcadik környékén, hogy leköpte a tanárt, akkor az volt a büntetése, hogy három hónapig nem kapott zsebpénzt, és a nyári programja is kimerült a tv-nézésben. kisebb dolgokért persze kevesebbet kap, de mindig elbeszélgetünk.
2015. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

Ééééés ismét itt az aktuális "bezzegazénidőmben"-kérdés. Mindig is voltak deviáns viselkedésű kamaszok, most is, a te idődben is, 200 évvel ezelőtt is stb.


Régen is puffogtak a kamaszok a szüleikre, csak akkor barátoknak, naplóba írva stb tették ezt (ahogy most is, kiegészülve az internet anonimitásával), aztán belátták, hogy nem feltétlen szívatni akarták őket a szüleik (a mostaniak is majd belátják ezt). Fogadni mernék, hogy te is puffogtál rájuk időnként magadban, csak már elfelejtetted :)


Itt az oldalon főleg a szélsőségekről vannak kérdések, ami torzítja is a képet, hiszen nem sűrűn láthatsz olyan kérdést, hogy "az én fiam/lányom rendesen tanul, sportol, nem jár bulizni, csak a barátaival beszélgetni, játszani, ugye ez normális?" :)


20/F (remélem, később se fogok beleszállni a bezzegazénidőmben-szólamokhoz... :D )

2015. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok öreg, hogy igaz legyen a bezzeg az én időmben, nemrég még az én időm volt. Annyira sok idő nem telt el. És igen, sokszor haragudtunk a szüleinkre a barátnőimmel is, de amiket itt olvasok, minden határon túlmegy. Ennyire udvariatlan, elkényeztetett, hisztis libák sosem voltunk.
2015. máj. 27. 13:40
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nekem se tetszik itt egyes kamaszok/fiatalok gondolkodása, írása. Ha valaki a válaszában nem nekik ad igazat, hanem a szüleiknek, akkor mennek is a lepontozások.

DE! Vannak itt kamaszok akik szépen beszélnek a szüleikről, csak van valami problémájuk amire itt keresik a megoldást. És akkor jön sok bunkó kommentelő, aki beszólogat nekik, pedig semmi rosszat nem tettek, csak tanácsot kérnek valamiben.

2015. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

én speciel rühellem anyám, de meg van az oka is.. anno gyámügyesek elküldtek minket pszichológushoz, aki megmondta h csak addig bírjuk ki valahogy, amíg 18 leszek, utána úgyis elmegyek.. de meg is van az oka, hogy ennyire utálom..

amikor 16 voltam összejöttem barátommal, elmondtam anáymnak, aki erre válaszul elkezdett újságpapírt szórni a szobám közepére (persze előtte bezárta az összes ajtót kulcsra) és felgyújtotta.. ha nem bakancsban vagyok, hogy el tudjam taposni leég az egész ház.. mindezt azért, mert hogy "ő nem egy ekkora büdös k****t akart nevelni, hogy 16 (majdnem 17) évesen bepasizik (teszem hozzá, akkor még le se feküdtem vele, csak moziba mentünk meg cukrászdába meg a parkba sétálni..

és ez csak egy példa.. volt itt minden.. beteg voltam, de bent maradtam koliban és csak TZket mentem be megírni (köszönöm, a többi órát kihagyom 40,2 fokos lázzal..)és nekiállt üvöltözni amikor pénteken hazajöttem, hogy tuti nem voltam beteg, hanem korábban hazajöttem és a barátomnál "kurvultam" majd nekem jött, hozzávágott a szekrényhez, zárakat cserélt, hogy nem megyek sehova, de még az ablakokról is leszedte a kilincset..

volt még több is.. de szerintem ez is elég ahhoz, hogy az a pár ember, aki a gyereket hibáztatja rájöjjön, hogy van hogy a szülő a hibás..

19L

2015. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Igen, anyukád mentálisan instabil. Kezeltetni kellene.
2015. máj. 27. 17:21
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Te biztos lány vagy kérdező.
2015. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
53%
3-as te egy nagyon gonosz ember vagy, és Isten irgalmazzon a lelkednek
2015. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!