Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, felnőttek, szülők!...

Kamaszok, felnőttek, szülők! Szerintetek nem korai? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Engem anyukám 21 évesen szült, pár hónapra rá töltötte a 22. Manapság már nem túl sokan vállalnak 21 22 évesen gyereket, inkább buliznak. Sőt Rengeteg 22 éves pasinak 15 éves barátnője van. Ti mit gondoltok erről hogy van aki még bulizik másnak már gyereke van 21 -22 évesen? Szerintem jó hogy anya viszonylag fiatalon szült, de én nem szeretnék gyereket ennyi idősen. Remélem érthető a kérdésem, várom válaszaitokat :)

2014. dec. 25. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy mindenki akkor szüljön amikor megvan egy stabil anyagi helyzet és a legfontosabb szeretne gyereket. Előtte semmiképpen sem jó.
2014. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is 22 évesen szült az anyám egy rossz házasságba, de hát ez volt a szokás, ő meg nem mert szembemenni a szokásokkal és kimondani, h ez a házasság szaar, válni akarok. Akkor még nem volt összeköltözés házasság előtt, a heti 2X2 óra udvarlás meg nem volt elég ahhoz, h megismerjék egymást. kiestek az iskolapadból és férjhez mentek, rögtön szültek. Az én szüleim nem éltek semmit, nem láttak világot, nem váltották valóra az álmaikat, mert 3 gyerekkel ez már lehetetlen volt.


Én örülök, h nekem nem "kell" 22 évesen szülnöm, és örülök, h dönthetek, sőt megváltoztathatom a döntésemet, ha rájövök, h nem jó döntés volt. Én is szülhettem volna már 23 évesen, megvolt hozzá a párkapcsolatom, az anyagi háttér is, mégis 31 évesen érkezik majd az első babánk.

2014. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz, hogy a mai 21-22 évesek buliznak. ÁLtalánosságban nem igaz. Sokunk egyetemre jár, és lehet hogy ott bulizik, de ma már általános hogy a diák dolgozik is tanulás közben. Aki meg nem jár felső oktatásba, az dolgozik, ha van hol vagy állást keres.

Régen azért ahogy kikerültél a suliból volt munkád, lehetőséged a lakásvásárlásra is nagyobb volt mint ma. Nem volt munkanélküliség.

Az én szüleim is fiatalon házasodtak, anyu 21 apu 25 volt mikor születtem. Volt lakásuk, munkájuk. Aztán 10 év múlva jött a munkanélküliség.


Szóval lehet hogy sokan vállalnának fiatalon családot, de mire? Épp elég volt amikor láttam a volt általános iskolai 1-2 osztálytársam, hogy 23 évesen van 2 gyerek, de még semmi munkahelyük nem volt. Én meg egyetemre jártam és nem volt gyerekem. Most 35 évesen alkalmi munkájuk van, albérletben laknak, legalább azt tudják fizetni a férjükkel.

2014. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én későn 35 évesen szültem, de szerintem a gyereknek jobb ha fiatalok a szülei,nyilván a kellő egzisztencia val. Nem tetszik hogy mar 40 fölé tolódik az első szülés, azt a gyermeket fel is kell nevelni, de ettől függetlenül mindenki magy dönti el :) en sokat éltem de ha ujra kezdenem valószínűleg nagyon nagy családos lennék :)
2015. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!