Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nagyon sokat chatel...

A lányom nagyon sokat chatel egy francia fiúval, kezd kicsit aggasztani. Korlátoznátok?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves, most fejezi be a 8. osztályt. Nagyon jó tanuló, fel is vették a város legjobb gimijébe, a nyelveket különösen szereti, angolból nyáron megy nyelvvizsgázni.


Nyelvgyakorlás céljából regisztrált egy külföldi levelezős oldalra, ahol korabeli kamaszokkal is lehet ismerkedni, levelezni. Örültem neki, mert kezdetben mindig megmutatta (önszántából), hogy ki mit írt neki. Korabeli lányokkal levelezett, chatelt angolul, ezt nagyon jónak tartottam.


2 hónapja azonban bejött a képbe egy francia srác, aki 19 éves. Most már szinte csak vele írogat, de azt napi szinten, minden este akár 2 órát is folyamatosan. Ezt persze már nem mutatja meg, de sokat beszél róla, képeket mutat a fiúról (aki kétség kívül helyes srác), szinte már rajong érte. Ha itt megállna a dolog, nem hiszem hogy beleszólnék, mert addig is legalább az angolt gyakorolja, meg hát ilyen távolságból azért nem is félteném, mintha egy magyar 19 éves sráccal chatelne.

Viszont most megkért, hogy vegyünk a gépéhez mikrofont és webkamerát, mert ő szóban is szeretné gyakorolni az angolt. Na, azt viszont már nem szeretném, hogy webkamerázzon is a sráccal - lehet, hogy teljesen ártatlan és jószándékú, de nagyon jól tudom, hogy sok ennyi idős srác azért kér webkamerát, mert "másképp" is nézegetni akarják egymást, gondolom tudjátok mire gondolok...

A lányom egyébként nagyon szép, de eddig nem igazán foglalkozott a fiúkkal, nem sminkel. A múltkor viszont felrakott magáról egy képet, amin alaposan ki van sminkelve, és most az a képe Skype-on is. A fiúról pedig rajongva beszél, szóval félek, hogy megtenne neki dolgokat... hiába beszélgettünk már erről.


Ti mit tennétek? A webkamerát, mikrofont egyébként már korábban is kérte, mert egyik barátnője kiköltözött Németországba, vele is szeretne így beszélni. Akkor el is döntöttük az apjával, hogy (a június végi) születésnapjára azt fog kapni, de így most elbizonytalanodtam...


Szerintetek mit tegyek? Megkapja a webkamerát? Ha nem is kapja meg, a mindennapossá vált órákig tartó chatelését korlátozzam ezzel a fiúval?


2015. jún. 7. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi kapcsolatai romlanak ettől? A jegyei?
2015. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányod nem azzal tudod megvédeni az internet veszélyes oldalától, hogy nem biztosítasz eszközöket hozzá, hanem azzal, hogy megbeszélitek ezeket a veszélyeket. Attól, hogy sok az autóbaleset, még nem úgy kell megvédened a gyereked, hogy nem lehet jogosítványa és nem vezethet autót. Érted, ugye? Amúgy a 14 éves lányodnak nem lesz semmi baja, ha szerelmes lesz, és webkamerázik a sráccal. Hogy ne pucérkodjon a kamerába az alap. De ezt őszinte baráti beszélgetéssel tudod vele egyeztetni, főleg, ha elmeséled, milyen könnyű képeket készíteni így a másikról és feltölteni a netre. Én adnék neki eszközöket és a barátságunkon dolgoznék, nem tiltanám, mert akkor már most elrontom a következő 10 év kommunikációját kettőnk között, és ez nagyobb bajokhoz is vezethet, mint a webcamszex. N31
2015. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Megvennem neki, igen. Előtte még elbeszelgetnek vele, hogy biztos lehessek bennem tisztában van vele, milyen veszélye lehet bizonyos dolgoknak.
2015. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell webkamera ahhoz, hogy szóban tudjanak beszélgetni, elég egy mikrofonos fejhallgató. Szerintem legyél vele őszinte, üljetek le beszélgetni, de ne kioktatóan, hanem féltően magyarázd el neki, hogy milyen aggályaid vannak, amikkel csak szeretnéd felhívni a figyelmét arra, hogy legyen okos, és nem pedig korlátozni szeretnéd. Beszéljétek meg, hogy ha neki is megfelel, első körben ne videóbeszélgetést folytassanak a fiúval, hanem kamera nélküli szóbeli beszélgetést. És egy idő után esetleg a webkamera is szóba jöhet :)
2015. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is hihetetlen, de fel fog nőni lassan.


Én megvenném neki, semmi kivetni valót nem látok benne. Egyébként ma már nem gyártanak olyan telefont, amiben nincs kamera. Szóval már csak ezért is elég furcsa ez a dolog. Netkávézóba is bármikor be tud ülni.


És egyébként meg lehet tanítani az internet veszélyeire, de a camsex önmagában még nem egy ördögtől való dolog. Nem lesz tőle semmi baja. És lássuk be, 14 éves, már csak nagyon rövid idő kérdése, hogy élőben is csinálja azokat a dolgokat. Szóval felesleges korlátoznod szerintem.

2015. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Én egész nap beszélek a barátnőmmel, nem csak este 1-2 órát...Az pedig, hogy webkamerázni szeretne vele, nem azt jelenti, hogy vetkőzne is! Ez a nevelésedtől függ.(Plusz ilyen távokban a kép se HD, tapasztalat. Konkrétan lefagy és pixeles a webkamerakép skypeon ha olyannal beszélek aki külföldön van)

14 évesen elkezd sminkelni, ez valamilyen szinten normális. (Bár, én 14 évesen hagytam abba a sminkelést 1 év után:D)

15/L

2015. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló esetem volt csak görög ismerőssel. A mikrofon szerintem legalábbis jó ötlet ha a webkamera nem is, nekem azóta brutálisan fejlődött az angol beszédem.

A webkameránál nekem azt tanították hogy "ne csinálj semmi olyat amit nem akarsz viszontlátni az interneten" és nem is lett baj. Szerintem ne korlátozd a csetelést, ha tényleg ennyit beszélgetnem már mondhatóak barátoknak és ez olyan lenne mintha megszabnád mennyit lehet a barátnőivel.

2015. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt leírnám, hogy nekem van pár internetes barátnőm (jó, mondjuk az más, mint a romantikus kapcsolat), két magyar barátnőmet 5 éve ismertem meg, mindkettővel 4 éve találkoztunk is, tartjuk a kapcsolatot és még mindig nagyon jóban vagyunk... :) 13 voltam, amikor velük találkoztam, tehát a lányoddal egy korosztály. :) Külföldi barátaimmal meg Skype-olok, és pont ugyanolyanok és ugyanazok, mint amilyennek megismertem őket. Tehát az elborzasztó hírek ellenére az internet nemcsak perverzekből és magukat tininek kiadó hatvanas pedomedvékből áll. :) Csak hogy legyen itt egy pozitív tapasztalat. :D


Szerintem is inkább az a fontos, hogy a lányod ismerje a felelős internethasználatot, illetve a netes kapcsolat "szabályait", ha ez megvan, és ha jól van nevelve, akkor nem fog a webkamerától és a szerelemtől elzülleni. Az, hogy neked is megmutatta a beszélgetéseit, és hogy megválasztotta az oldalt, az én szememben már felelősségre utal. :) A legfőbb, hogy azt tudja, hogy neten csak annyit osszon meg, amit a valóságban sem szégyellne, ha kiderülne, nem szabad teljesíteni a gyanúsan hangzó kéréseket, és ha valaki ne adj' Isten szemétkedne vele, akkor jelentse...


Az pedig tök normális, hogy ilyen idős korban érdeklik a fiúk, illetve órákon keresztül beszélnek vele, azért tűnhet talán kicsit többnek, mert ilyen távolságból nem lehet pl. a randikat, közös kiruccanásokat megoldani, azt meg ugye beszélgetéssel kompenzálják... :) Én nem tiltanék neki semmit, ha jól van nevelve, és felelősségteljes, akkor bíznék benne... Netes kapcsolat meg a tapasztalataimból tud annyira valódi lenni, webkamerával főleg, mint egy "normális"... Csak ritkán találkozik az ember a másik féllel, az a baj.

2015. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!