Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mennyire korlátoznátok le...

Ti mennyire korlátoznátok le a 18 éves fiatokat nyáron? Ti szülők hogy vagytok ezzel? Mennyi a megengedett?

Figyelt kérdés
Szerintem most, hogy nyári szünet van én hétköznap heti egyszer vagy kétszer engedem el itthonról és hétvégén is egyszer, szóval heti 3 alkalommal. A fiam kicsit kevesli és szeretne többször is elmenni. Én nem szívesen engedem el sokszor, mivel szerintem a nyári szünet arra van, hogy itthon legyen a gyerek.

2015. jún. 18. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, miért kellene otthon ülnie.. Érettségi után én annyit "csavarogtam" amennyit akartam. Elvégre már nagykorú, azt csinál amit akar.
2015. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyári szünet arra van, hogy kiengedje a gőzt. Én örülök, hogy eljár itthonról, és nem punnyad a gép elött. De a te gyereked.
2015. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyári szünet arra van, hogy otthon legyen a gyerek?? Remélem ezt te sem gondoltad komolyan..


A nyári szünet arra van, hogy pihenjen, szórakozzon. (És dolgozzon, ha szeretne.)


Neked mivel lesz jobb ha otthon ül a gép előtt?

2015. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Heti 3 alkalom egy 14 éves gyereknek is kevés.

Más szülőnek az a baja ha a gép előtt ül,meg folyton kerülgeti a házban.

Kérdem én, mi a jó akkor??

18 éves,önállóságot és felelősséget kéne tanulnia.

De ez elég nehéz úgy, ha meg van szabva mikor mozdulhat ki a házból.

2015. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
18 éves fiú vagyok most végeztem a sulival. Senki nem próbál meg korlátozni, mert nem sok értelme lenne. Megmondom hova megyek és mikor jövök. Megnyugtatlak a fiad is ezt fogja tenni egy idő után. :)
2015. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, üljön a gyk előtt naphosszat, mint az anyja. Annak tényleg sok értelme van.


Egy 18 éves gyereknek már nem engedsz meg dolgokat. Megy, jó esetben szól, hogy mikor jön, de azt sem kötelező, hiszen felnőtt ember. És jöhetsz neki az "amíg az én kenyeremet eszed" kezdetű ósdi, vaskalapos, ostoba dumával, de attól nem lesz jobb a kapcsolatod vele, sőőőt. Olyan gyorsan fog iszkolni otthonról, hogy ehajj, te meg csak pisloghatsz, hogy csak kéthavonta látod az unokádat. (Többek között ezért költöztem el otthonról az érettségi után olyan messzire, amennyire csak lehetett, úgyhogy tudom, miről beszélek.)

2015. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
18 éves, felnőtt ráadásul fiú. Hagy menjen ahányszor akar, nem csoda hogy kevesli, nem kicsi gyerek már. Észre kellene venned, hogy felnőtt. Rosszul gondolod, a nyári szünet arra van, hogy az év közben felgyülemlett feszültséget, fáradtságot kiheverje.
2015. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A 18 éves felnőtt fiamat, és lányomat nem korlátoznám. Szeptembertől úgyis: gimi, egyetem, OKJ, vagy ha egyik sem, akkor is meghagynám neki az utolsó, szabad, bulizó 18 éves nyarát, és ráér szeptembertől munkát keresni.


18 évesen járjon el, szórakozzon, nyaraljon, csajozzon. Nem anyuka szoknyáján kellene ülnie az tuti.

2015. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy otthon mit csináljon szerencsétlen? Gépezzen egész nap? Az tényleg sokkal jobb.
2015. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés van-e értelmes tevékenysége otthon. Ha pl. elkél a segítsége a családi vállalkozásban, akkor akár rendben is lehet.

Másik kérdés, mire, hová megy el? Mert sétálni, focizni, biciklizni, haverokkal lógni, lányokat nézegetni simán, még ha dolgozik is, naponta kell egy kis idő. Ha ez megvan, és a három elengedés éjszakai bulit jelent: tizen-huszon kilométerre otthontól, akkor meg még sok is lehet.

Kitaláltam helyzeteket, mert a kérdésből alap dolgok hiányoznak.

2015. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!