Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Örülnétek, ha a lányotok 18...

Örülnétek, ha a lányotok 18 éves barátjának lenne saját kocsija?

Figyelt kérdés
Vezetett már pár ezer km-et, van egy kis gyakorlata.
2015. jún. 19. 11:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ a fiútól is. A lányom barátjának is van autója, igaz ő 19, de ha azzal mennek, nem féltem őket, mert tudom, hogy vigyáz arra az autóra, amiért részben ő dolgozott meg, valamint nagyon lelkiismeretes is a fiú.


De ha te lennél a lányom barátja, akkor nem ülhetne be abba az autóba..

2015. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Már a kommentkeiden is látszik, hogy felelőtlen vagy. A legtöbb főút szar állapotban van, de meg 90 helyett száguldozol rajta 130-cal a nulla gyakorlatod mellett. Gratulálok.

Én annak örülnék, ha normális barátja lenne a lányomnak, nem a kocsijának. Az már mellékes. Egy kis felelősségérzet és ész is kell a jogosítvány mellé.


Nekem is volt saját kocsim (de csak egy kis vacak, nem valami csilivili autó), tudtam vele normálisan közlekedni, el mertek engedni egyedül is. Most már lassan 20 éve vezetek napi szinten, és (lekopogom) még sosem volt koccanásom sem, és nem a szerencsém múlott, hanem azon, hogy nem versenypályának tekintem az utakat.

2015. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%

"Tudod a csajok miatt is jó pont, hogy van jogsim , saját kocsim, kevés 17-18 éves gyereknek van.

Úgy sincsenek barátaim, kompenzálom a csajoknak ezt. Hogy van kocsim, jogsim.

Amúgy más is megy 130 -as, nem annyira veszélyes ,csak nagyon gyorsan történik minden."


Egy ilyen privát után mondjuk nekem már nincs több kérdésem és mondandóm..

2015. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Ez a fiú személyiségétől és felelőségteljes viselkedésétől függ. Mikor én 17 évesen megkaptam a jogsim, kaptam egy kis autót is, 18. szülinapomra kaptam egy picit jobb autót. Első téli vezetésem alkalmával egy kisebb kanyarban 20-szal megcsúsztam a jégen és be a nagy hókupacba, kitóltuk és mentünk tovább, semmi baj nem lett. 7 év és kb. 500 ezer kilóméter alatt nem volt nagyobb gondom. Nem kell lehurrogni senkit, azért mert fiatal. Van akinek 80 évesen még mindig van jogsija és ha infarktust kap megöl egy családot! Vezetni csak felelőségteljesen és odafigyelve szabad, még akkor is ha a diszkóból hazafelé a részeg haverok kiabálják, hogy nyomd neki!!!
2015. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Remélem jó messzire laksz tőlünk,nem szeretném ha a két gyerekkel a hátam mögött találkoznánk, amikor "felelősen 130-al mész a főúton"

Szó szerint tiltanám a lányomat tőled , sőt rendőr ismerőseimet fokozottan kérném figyeljék az autó rendszámát.

El kellene menned néhány tapasztalt 18 éves fiú azonosítására. A legutóbbit az anjya a nyakláncából tudta azonosítani. Gyorsabban történt minden...csak egy kicsit...

2015. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

De ez nem annyira veszélyes a vezetős, csak sokan túlértékelik. a 90-es években pisztolyos srácok járkáltak, még is csak egyszer lett belőle komoly baj. Ennyi.


Figyelj h valakiket elütsz és azok meghalnak MAX 5 év fogházat kaphatsz. De legtöbb esetben felfüggesztett jár.


FOGHÁZ Onnan nyugodtan kijárhatsz dolgozni, tanulni,Csak enni és aludni járnak be az elítéltek, a börtön az keményebb, a fegyház meg a legszigorúbb. Meg a büntetés 2/3ának letöltésekor jó magaviseletkor szabadul az ember. Pl.: 3 év bünti alól 2 év alatt.

2015. jún. 19. 15:18
 17/34 anonim ***** válasza:
48%
Na jó, ilyen nincs. Ez kamu kérdés.
2015. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Óvatosan vezessen a fiú.
2015. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem 21 évesen mivel jobb a jogosítvány mint 17-18 évesen. Ha valaki elkezd vezetni a nulláról, annak meg kell tanulni lehet 30-40 éves AKKOR IS. Az, hogy valaki felelőtlen nem köthető korhoz. Lehet hogy a fiatalok bevállalósabbak, de nem ez a probléma gyökere.
2015. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
48%
De ! Pontosan ez a probléma gyökere. Vagy ha temeted a gyereked, mert épp egy bevállalós fiatallal találkozott, akinek kocsit tettek a hátsója alá 18 évesen...18 évesen, aki azt hiszi halhatatlan és övé a világ( ami nyilván kori sajátosság) nulla felelősségérzettel, akkor mond ezt az utolsó hozzászólásod.
2015. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!