Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves fiúk szülei! Hogy...

18 éves fiúk szülei! Hogy viszonyulnátok ahhoz, ha a gyermeketek saját lábra szeretne állni ebben a korban?

Figyelt kérdés

Fiam most fog érettségizni. Az eredeti terv az volt, hogy még tanul majd, de egy ideje a fejébe vette, hogy nem tesz emelt szintű érettségit, sem szakirányú képzést, hanem az érettségi után dolgozni megy. Ezt annak érdekében tenné, mert költözést tervezünk messzebbre, ő pedig a barátnője miatt nem szeretne velünk jönni. Azt gondolja, dolgozik és albérletbe fog költözni. A lány még tanul, ő nem költözne vele, így anyagilag a fiamnak kellene helyt állni, egy sima érettségivel.

Anyukám szerint fiamnak igaza van és én vagyok a hibás, hogy ilyen helyzetbe kényszerítem azzal, hogy az ország másik felére költözünk.

Férjem szerint jönnie kell velünk, és kész, nincs más választása. Aztán majd megtalálja itt a helyét, megnyugszik, belátja később, hogy jobb így neki.

Fiam szerint, mivel már nagykorú, éppen hogy betöltötte a 18-at, így azt tesz, amit akar, és ő majd megoldja a dolgait.

Sokat beszélgettünk vele, de mikor ecseteli az elképzeléseit, nyilvánvaló, hogy bár tényleg nagykorú, de gyerekesek, meggondolatlanok az elképzelései. Pl. a legfontosabb neki, hogy mielőbb autója legyen, semmi más nem érdekli, az iskola sem. Úgy érzi, addig ő egy senki, amíg nincs kocsija. /Vennénk neki, ha folytatná a sulit, legalább a technikumot, ami + 1 év, de ezt elutasította/ Szóval autóra gyűjtene az albérlet mellett, mert szerinte ő rögtön találna munkát és keresne akár 120 ezret is, amiből mindenre futná. Viszont mikor nyári munkán volt, azt mondták a munkahelyen, hogy a hozzáállása nem volt elfogadható, zsebre tett kézzel álldogált, mindent a szájába kellett rágni... Vagyis nem érett még a munkára.

És hogy gyorsulási versenyre akar és állítólag szokott járni, emiatt sem akar elköltözni.

Szóval megértem őt, de féltem és attól tartok, fejjel megy a falnak. Távolról még szemmel tartani és segíteni sem fogom tudni. Kényszeríteni meg szerintem nem lehet azzal az indokkal sem, hogy az ő érdeke. De a gyerekem, hogy hagyhatnám szélnek eresztődni?

Szerintetek mi lenne a helyes hozzáállás tőlem, minden téren?


2015. jan. 27. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám, hogy döntsön. Azzal a tudattal, hogy ha nem sikerül egyedül megélnie, dolgoznia, stb. akkor hozzánk akármikor fordulhat. Nem történik tragédia, ha nem most tanul tovább, hanem pár év múlva amikor rájön, hogy az érettségije xart sem ér a piacon. Legalább motivált lesz, és nem titeket szid majd, hogy tönkretettétek az életét. Most barátja legyél, ne ellensége! N31
2015. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem ellenséges lenni természetesen! És azt nem írtam, de férjemmel megbeszéltük, hogy ahová költözünk, mindenképp neki is megcsinálunk egy saját szobát, ahová bármikor jöhet. De ha nagyon elkallódik, bajba keveredik, akkor nem tudnám azt gondolni, hogy ez nem az én felelősségem, mert magára hagytam. Igyekszem bízni benne, de olyan gyerek még sok szempontból :(
2015. jan. 27. 16:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek is marad, ha nem hozhatja meg a saját döntéseit. Ez természetes dolog 18 évesen. Döntsön, és utána újraértékel majd. Mondjátok el őszintén, nem veszekedve, amit gondoltok, és azt is, hogy ha meggondolta magát, támogatjátok a tanulását, és helye is lesz. Aztán kívánjatok sok sikert és bízzatok benne!
2015. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bízz benne, hadd próbálkozzon! :)

Én is 18 vagyok most, hasonló világmegváltó tervekkel ( 2 millió Ft örökségből akarok megyeszékhelyen lakást venni, tanulni és fenntartani magam) :D így leírva tömény baromságnak hangzik, de nekem is itt van, hogy na és, majd megyek tescoba vagy valamerre, olyan nincs, hogy nincs munka. Tanulás mellett. Meg is értem anyumat, hasonlóan félt, mint te a fiadat, annyi talán a különbség, hogy az én munkamorálom az 150%. Nálunk meg ez a baj egyik fele, hogy ilyen szorhalmat-tudást minek pazarolnék el ilyen melókra.

És mérges vagyok rá ilyenkor, és nem akarom, hogy megmondja mi nekem a jó, és hiszek, bízok a jövőben. Anno szerintem ilyen lelkesedéssel mentek a márciusi ifjak is :)


Szóval szerintem távolról fogd a kezét, adj neki tanácsot, azért ne verjék át sehol mert fiatal. Autót már nehányszázezerért vehet, nem kell mindjárt x8-as BMW. :)

Aztán ha valami nem oké, az hamar kiderül úgyis. Akkor meg tök jó lesz, ha mehet hozzátok lakni/tanulni, tapasztalatokkal újrakezdeni:))

2015. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiad álomvilágban él. Mellesleg ezzel az egész életét el is baszná rendesen. Mehetne gyári rabszolgának szalag mellé három műszakozni. Akkor a 110-120at talán megkapná.
2015. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy álomvilágban él. Csak nem mindegy, ki töri ezt össze. Ő maga a saját tapasztalataival, vagy a szülei, akikre utólag rá lehet kenni a boldogtalanságot, és lehet mondani halálukig, hogy 'bezzeg, ha engedtetek volna'. Meg kell tartani a jó viszonyt, hogy ott legyetek, amikor összetörnek az álmok és rájön, hogy még min. 3-5 évet tanulnia kell, hogy jusson is valamire.
2015. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész életét nem baszná el, csak néhány évét, mire leesik neki a lényeg. Amikor hulla fáradt háromműszakozás után, mondjuk 2 évig, aztán rájön, hogy ennyi melóval akár milliomos is lehetne egy bme informatika szak után programozóként, élhetne az emeletes családi házában a négy gyerekkel, akkor majd felébred. De ehhez kell pár vízhólyag és hulla fáradtság!
2015. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! :)
2015. jan. 28. 12:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is hagynám, hadd csinálja. Viszont nem adnék neki anyagi támogatást. Az csak akkor jár, ha odaköltözik hozzátok és tanul tovább.


100%-ig biztos vagyok benne, hogy ha nem adtok neki semmi pénzt pár hétnél tovább nem fogja kihúzni étel nélkül, és utánatok fog menni.


De fontos hogy ne támogassátok. Mert ha jaj az elején adjunk neki egy kicsit, jaj fizessük ki az albiját egy fél évre, stb. hozzáállással csak elodázzátok a problémát. Érettségivel, semmi tapasztalattal és szakképesítéssel ha kap is munkát, a minimálnál többet biztosan nem fog keresni. Abból pedig nem fogja tudni kifizetni az albit és a kaját, nem hogy autó. Aztán a lány is szépen el fogja hagyni, ha napi 12 óra után éhezve nem lesz ereje vele foglalkozni, meg moziba vinni.


A fiad döntése egészen egyszerűen butaság, ahogy te is írtad végtelenül gyerekes. De hadd tapasztalja meg ezt magától.

2015. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Számomra ez a legnehezebb momentum, a nehézségekben magára hagyni. Férjem szerint ha folytatja az iskolát, akkor természetesen jár neki a támogatás, de ha a munkát választja, akkor nem. Racionálisan gondolkodva teljesen igazatok van, de az érzelmi részét még helyre kell tennem.

Köszönöm a segítséget :)

2015. jan. 28. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!