Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Középiskolások, ti hogy...

Középiskolások, ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kilencedikbe fogok járni. Egy idegenforgalmi németes osztályba.

Közepbe itthon felmerült a lóvásárlásos téma, csak a szüleimnek a legnagyobb gondja az, hogy mi lesz az iskola mellett..

Ti hogy oldjátok meg?


2011. aug. 19. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
nehogy elharapja a torkod
2011. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A paci otthon lenne, vagy bértartásban? Ha otthon, neked kéne foglalkozni vele, vagy a szüleid, vagy valaki a családból? Ha tartásban, akkor is ki kell járni minden nap... Szerintem, ha nem sürgős, és bértartásban szeretnétek, vagy akár otthonra, de ha nem sürgős, nem munkaeszköz, és neked kell foglalkozni vele, inkább várjatok szeritnem egy évet. A középiskola más, mint az általános. Szeritnem várd ki az első évet, megtapasztalod, hogy milyen, mennyit kell tanulni, mennyi szabadidőd van, stb... Aztán könnyebb lesz eldönteni, hogy belefér-e az idődbe, mert ha nem tudjátok megoldani, inkább hagyjátok, egy pacival nagyon sokat kell foglalkozni. Szóval én a helyetekben biztosan várnék egy évet, hogy kitapasztald, milyen az új suli, hogyan kell osztani az idődet, stb...
2011. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Suli után minden délután egyből mentem ki a lovamhoz, este meg haza. Még ha nem is lovagoltam rajta, akkor is kinéztem hozzá, hogy mi újság, esetleg gyorsan lemozgattam picit futószáron. Nekem is saját ló volt, simán meg tudtam oldani, és sosem voltak rossz jegyeim. Sőt, rosszabbul tanultam, ha előtte nem tudtam kimenni valamiért mondjuk 2-3 napig (pl betegség), mert akkor folyton azon agyaltam, hogy vajon mi lehet vele, mit csinálhat éppen, stb, és nem a tanulásra koncentráltam. Nekem kellett a lelki békémhez, hogy minden délután, de legalább is minden második délután láthassam a pacimat. Amúgy akár a tanulnivalódat is kiviheted, én sokszor csináltam, hogy vittem ki magammal kötelező olvasmányt, vagy ilyesmit, aztán kiültem a legelő széléhez, és ott olvastam. :)

Ez még egyáltalán nem gáz, gimi mellett még nagyon egyszerűen megoldható. Majd ha egyetemre mész, barátom, na, az lesz a neccesebb.


U.I.: Én szintén német nyelvi előkészítős gimibe jártam, heti 11 németórám volt, mellette pedig 5 angol.

2011. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez sokban függ attól, hogy milyen szinten szeretnéd űzni a lovaglást, koleszos leszel e vagy sem, otthon tartanátok vagy bértartás, ha bértartás akkor milyen közel van hozzátok. Nekem nincs lovam de én is lovagolok már 4 éve és most leszek 11-es. Több barátnőm is van aki versenyszerűen lovagol vagyis heti 5 edzése van, de semmit sem romlott az átlaguk, ez persze a te elszántságodon is múlik. És mikor legyen lovad ha nem most? Ha egyetemre mész még úgy nem lesz időd, a középiskolai évek alatt pedig megtanulod, hogy egy ilyen komoly dolog mellett mint hogy az embernek saját lova van, hogy kell jól beosztani az időt. Hidd el nem lesz semmi probléma :) Nagy könnyedség amúgy, pénz szempontjából is ha valakivel felesben tartod a lovat akkor egyik nap te másik nap ő lovagolhatja így még több időd marad.
2011. aug. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bértartásba lenne ismerősnél, gyalog kb. 30-40perc, kocsival vagy busszal 5perc.

Nem nagyon vannak ilyen külön elfoglaltságaim, egyedül a matek korepetálás de az heti 1-2x van mikor,hogy.

Legelőn lenne tartva , ridegtartásba. Csak néha vannak bent a lovak (az ismerősünknél).

2011. aug. 19. 10:31
 6/17 A kérdező kommentje:
* Mármint csak néha vannak bent az istállóba a lovak.
2011. aug. 19. 10:32
 7/17 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen iskolába fogsz járni.Úgyértem keménybe ahol rengeteget kell majd tanulni és mindennap 7-8 órád lesz vagy lájtos suliba ahol nem sokat kell tanulnod és kb 6órád van egy nap.Nem mindegy.Szerintem simán meglehet oldani középsuli mellett a lovat ha bértartásba van mert mindennap kitudsz hozzá menni du(1-2 nap kivételével esetleg) KIVÉVE ha olyan suliba jársz ahol nem lesz időd rá mert tanuldnod kell...
2011. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Naponta 6-7 óránk lesz.

Bár nekem egy kicsit könyebb dolgom van mert én általános iskolába is napi 1-2x volt német óránk (német tagozatos osztály voltunk) , elsőtöl kezdve, szóval én már benne vagyok valamennyire, nem az kezdetek kezdetétől kezdtem..

Tudom ez nem mentség mert még ígyis kellesz tanulnom, csak , hogy nekem 1 fokkal "könnyebb" dolgom lesz.


Csak az egyik ismerősöm a környék legnehezebb gimiébe jár, és neki egy lovardába van a lova , telivér lova van. És még a ló mellett van ideje a bulizásra, barátnős programokra meg ilyenekre és mindennap megy a lóhoz. És nem is rossz tanuló.


És én nem szoktam buliba járni, nincs napi program a barátnőkkel csak néha, egyenlőre nem fiúzok (szerintem még ráér)..

2011. aug. 19. 11:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne először kipróbálnod egy felestartást, és ha az akár több hónapon keresztül működik, jó az időbeosztásod, mellette az iskolai jegyeid, akkor gondolkodjatok teljesen saját lóban.
2011. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ajj istenem!! Érdemes lenne először elkezdenii az évet aztán majd meglátod lesz-e időd. Én is most megyek 9.be csak én angol nyelvű idegen forgalmis osztályba. Így lenne reális és okos, de ezt tudhatnád.
2011. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!