Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások, nektek mennyi...

Középiskolások, nektek mennyi pénzetek van?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy nagyjából mennyi pénzetek van és ezt mióta és mire gyűjtitek? Mivel tettetek szert erre a pénzre, kaptok zsebpénzt, esetleg dolgoztok? Milyen rendszeresen költesz belőle és mire?


Én egy hónap múlva leszek 16 éves. Lány vagyok, 10. osztályos.

Jelenleg 145 000 forintom van, ezt ezt 2013 óta gyűjtögetem. Nemrég vettem egy ~150 000 Ft. értékű laptopot a saját pénzemből, szóval eddig ez volt a legnagyobb kiadásom.

A pénzt kisebb munkákból szedtem össze, ünnepekre kaptam, eladtam dolgokat és félreraktam amit kaptam. A zsebpénzem havi 2000-5000 Ft. között mozog.

Nyáron szeretnék diákmunkát vállalni amiért már pénzt is kapnék, eddig önkénteskedtem. Nem szeretnék erről sem lemondani, de jól jön a pénz.

A közeljövőben nem szándékozom kiadni nagyobb összeget. Most nyelvvizsgára készülök, magántanárhoz járok heti egy alkalommal, ami 2500 Ft. Ezt én fizetem, de ha sikeres nyelvvizsgát teszek, akkor a szüleim visszafizetik nekem.


A kérdést azért tettem fel, mert a 16. szülinapomra a szüleim szeretnének nekem nyitni egy számlát és havonta +10 000 Ft.-tal növelnék a zsebpénzem. Ezt azért kapom, mert eddig is okosan tudtam gazdálkodni a pénzemmel, és tudják, hogy vigyázok rá!

Kíváncsi vagyok, hogy mások mennyi pénzből gazdálkodnak és mik a terveik.

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. ápr. 25. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem kapok zsebpénzt, így nincs miből gazdálkodnom. Ha kell valamire, kapok, vagy néha csak úgy is. (Persze nem nagy összegeket..) Szülinapomra kaptam pénzt, azt költögetem mindenfélére. Nem gyűjtök semmire. Remélem nyáron lesz munkám..


18L

2015. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,16 eves 10.-es lanykent valaszolok neked:)

A helyzet nalam is az volt,mint az elsonel ,tehat ha kertem ,kaptam,igy zsebpenzem nem nagyon volt. Jelenleg kisse mas a helyzet,szuleim kulfoldon dolgoznak,igy havonta otthon hagynak x Ft-ot,ami leginkabb haztartasi dolgokra,elelmiszerre ,szamlak befizetesere vagy sulis cuccokra (osztalykirandulas,egyentesipolo,ilyenek).


Konkret nyari munka nalam nem johet szoba,mivel eleg sokat tartozkodom kulfoldon vagy nagyszuloknel videken vagy anyaeknal szinten kulfoldon.


Zsebpenzt viszont megis sikerult megoldanom ,mivel eleg ugyesen rajzolok,igy nyaron es evkozben is vallalok portre megrendeleseket. Suliidoben havi 1 legalabb megvan,nyaron akar heti 3 is. Ezenkivul szinjatszo korrel megyunk nyaranta fesztivalokra fellepni,ott sem pusziert dolgozunk. Egyebkent szamlat nekem is nyitottak,ugyhogy azt "gyujtom", mivel nem erzem ugy h szuksegem lenne arra az osszegre.


Bocsanat az esetleges helyesirasi hibakert.

2015. ápr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Nekem jelenleg mindent összevetve (számla+készpénz) kb. 300.000 és 400.000 között mozog, mostanában nem számoltam össze. Ezt már elég régóta gyűjtögetem, de pontosan nem tudom megmondani. Készpénzt kaptam születésnapra, névnapra és egyéb ünnepekre ajándék gyanánt, ballagásra is illetve egyszer egy verseny nyeremény miatt létre kellett hozniuk nekem egy bankszámlát, amire havi min. 1000 forintot kellett befizetni, most pedig 2000-et tesznek rá minden hónapban. Úgy rendszeres zsebpénzt nem kapok kézhez, hogy nem tudom hetente vagy havonta kapok egy fix összeget és abból kellene gazdálkodnom. Én nem igazán szoktam költekezni, konkrétan szinte semennyire sem. Igazából olyan kiadásaim sincsenek. A legnagyobb kiadásom talán egy 5000 forintos könyv volt:). Ha valamire szükségem van akkor a szüleimtől szoktam rá pénzt kapni. Nagyobb értékű dolgokat (pl. egy telefon) szintén ők fizetik, de ezek általában ilyen közös családi ajándékok szoktak lenni ünnepekre. Pár ezer forintot hordok magamnál nap közben, hogy ha megéheznék vagy el akarok menni fagyizni, stb. akkor legyen nálam, de ami ezt illeti ebből sem nagyon szoktam költeni. Másra igazándiból nem kell költenem mert a szüleim eltartanak. Ők fizetik az iskolai könyveket, buszbérletet, ruhákat, tisztálkodási szereket, kaját, majd a nyelvvizsgát és a jogosítványt is ők fogják finanszírozni. Idén lettem 16 éves és ha jól tudom már vállalhatok diákmunkát ezért a nyáron szeretnék egy kis pénzt keresni. Viccből szoktam mondani, hogy egy Audi A8 és egy Aston Martin között vacillálok, de nincsen konkrét célom. Úgy gondolom, hogy hasznos ha az embernek van félre tett pénze mert így nem érheti meglepetés. Már csak ezért sem költekezek belőle mert nem akarom "hülyeségekre" elszórni mert lehet, hogy később nagyobb szükségem lesz rá. Néha elhatározom, hogy akkor veszek egy "valamit" mert elég sokat piszkál pár rokon, hogy csak ülök a pénzemen, de később mindig meggondolom magam és inkább nem veszek belőle semmit sem.
2015. ápr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

18 éves srác vagyok és jelenleg 890.000 Ft-om van. A bátyámmal játékszervereket üzemeltetünk, ezzel keresünk fejenként havi nettó 150-250 ezret (változó). Ha nem kéne ilyen qrva sokat adózni, akkor sokkal többet keresnénk, de azért ez sem rossz, mert napi 1-2 órát kell csak foglalkozni vele.

Ezen kívül szoktam kapni rokonoktól, családtagoktól pénzt szülinapra, névnapra, karácsonyra, stb.

Autót még nem szeretnék venni, mert Bp-n belül bárhová eljutok hamar tömegközlekedéssel.

Leginkább tanulásra fogom félretenni a pénzem, mert angol nyelven szeretnék tanulni az egyetemen, amiért félévente kb 300 ezer "idegennyelvi hozzájárulást" kell fizetni. (Jövőre érettségizek, mert 5 éves gimibe járok.)

2 hónappal ezelőtt raktam össze egy számítógépet 350.000-ért, meg vettem egy monitort 120.000-ért. Előtte telefont vettem (iphone 6) 140.000-ért (előfizetéssel). De amúgy ritkán szoktam venni ilyen nagy dolgokat.

Állandó kiadások: telefonszámla, bérlet, könyvelő, ügyvéd (tanácsot kérni, hogy nem-e sértünk meg valami szabályt vagy ilyesmi), heti 2-3-szor eszem étteremben haverokkal, minden hónapban veszek 2-3 ruhadarabot.

2015. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

17 éves lány vagyok és jelenleg van 10000 Ft-om. Nem gyűjtök semmire, nincs is nagyon miből gyűjtenem. Én a zsebpénzem többnyire elköltöm, elszórakozom.

Havi 5000-ret kapok, ebből kell gazdálkodnom ruhára, szórakozásra, minden másra. Nem könnyű így se félrerakni nem tudnék.

2015. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most számoltam ki a kedvedért, 47910 Forintom van jelenleg. :) Ebből lejön 278415 Forint, amit nemrég költöttem el egy utazásra. Két barátnőmhöz repülök ki Amerikába, és mivel a kettő nem egy helyen lakik, utazok egyet belföldön is, és összesen egy hónapot maradok. Ezt a pénzt nagyjából olyan 6 év alatt szedtem össze, mielőtt még valaki azt hinné, hogy én milyen marha gazdag vagyok. :D


Pénzt általában kapok ünnepekre (karácsony, szülinap, névnap: 15000-30000 Ft között, húsvétra 5000et, de csak mert egyetlen lányunoka vagyok és nagyszüleim nem akarnak diszkriminálni a locsolópénzzel kapcsolatban). Illetve ballagásra fog nemsokára bejönni valamennyi, meg esélyes vagyok egy ösztöndíjra, amit azért kapnék, mert végig kitűnő voltam gimiben, azt nem tudom, mennyi összeggel jár, olyan 10-15ezerre becsülném, de nekem ott inkább az elismerés számít. :)


Illetve pluszban tanítok (korrepetálok+tehetséggondozok) gyerekeket angolból. Egy órám 750-1000Ft körül mozog, 5 "gyerekem"van, akikkel heti egyszer találkozok. Zsebpénz nincs rendszeresen, havi kétszer kapok 5000 forintot tisztálkodási cikkekre, a maradékát megtartom.


További tervek, ballagási pénzből egy jobb fényképezőgép (5 éve fotózok, mások szerint profi szinten, mielőtt jönnek a "biztos csak marha nagy fotósnak hiszi magát), illetve balesetbiztosítás az útra (ami 32000Ft lesz), és költőpénz, szintén az útra. Ha meg marad, akkor gyűjtöm tovább, valamire majd jó lesz. Pláne, ha meg akarom ismételni az utazást, mondjuk jövőre... :)

2015. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18/L vagyok, ez lemaradt. :)
2015. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
1856 euróm van, kollégiumba lakom és egy hétre kapok mindig 10 eurót abból mindig félre teszek 5 eurót. Úgy életem elejétől gyűjtök, de azóta már vettem 2 telefont, 1 laptopot, 1 tabletet(persze nem egyszerre).
2015. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kb. 500.000 Ft-om van, amit nagyjából születésem óta gyűjtök. Nem tudom, mióta kapok pénzt ünnepekre (ált. 5ezret kapok, néha 10et vagy pedig semennyit, mert az egyéb ajándékom drága volt), de azóta mindig elraktam. Ruhára, kajára kapok pénzt, tehát az nem az én kasszámból megy, viszont soha nem kaptam zsebpénzt. Ha kell egy cipő, szólok, és valamikor elmegyek/elmegyünk venni. Általában ha szórakozni megyek, akkor is kapok 2-3 ezret, de emellé viszek már a sajátomból is. Illetve ajándékokra költöm még, ha van valami, és magamnak is veszek ezt-azt néha, amire inkább nem szeretnék anyukámtól kérni. 3 nagyobb kiadásom volt eddigi életem során: 1. számítógép, de csak a felét fizettem, 70.000 Ft-ot, 2. kisállat, kellékekkel együtt 50.000 Ft 3. utazás külföldre egy barátomhoz kb. 150.000 Ft, de ezt vissza is kaptam, mert idő közben a "főnököm" lett. Tulajdonképpen nem dolgozom, csak egyszer-egyszer besegítek neki, amit ő becsületesen meg is akar fizetni, így kapok tőle akkor kb. 300 eurót (90.000 Ft). Tulajdonképpen a "neki dolgozásból" lett meg az 500ezrem, aminek a felét el fogom nyáron költeni egy utazásra. A 4. nagyobb kiadásom.
2015. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és 17/L - utolsó válaszoló.
2015. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!