Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy ússzam meg? Mit tegyek?...

Hogy ússzam meg? Mit tegyek? Milyen kibúvó van a kötelező úszás ellen?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek gimis, és ott kötelező lesz az úszás ugyebár. Az a gond, h: -nem tudok úszni(hiába jártam tanfolyamra)

- félek a víztől


Kérlek segítsetek!

14/l


2010. márc. 2. 17:45
1 2
 1/19 anonim válasza:
87%
Hát csak ha valami bőrbetegséget összeszedsz, de az nem valami kellemes és csak átmeneti megoldás... A tesi alól legalább van kibúvó, de az úszás annyira egészséges és jótékony hatású, hogy az alól csak a bőrbetegség van.
2010. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
79%
Előző vagyok. Még egy pszichológiai paranoiára is lehet hivatkozni, de akkor menj el egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez.
2010. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!!!
2010. márc. 2. 18:17
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

mi az, hogy kötelező?

én 9. elején bejelentettem a tesitanárnak, hogy nem fogok tesizni, és pont.

2010. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Arra gondoltál esetleg, hogy ezt őszintén elmondd a tanárnak? Azt nem említetted, hogy mennyire komoly nálad a hidrofóbia, de valóban ilyen súlyos lenne, vagy egyszerűen csak minden porcikád viszolyog az úszástól? Nem valami másról van szó? Esetleg félsz, hogy kinevetnek az új osztálytársaid, amiért nem tudsz úszni, vagy kellemetlenül érzed magad fürdőruhában? Hogyha nem egy komoly pszichés problémáról van szó, akkor szerintem mindenképpen meg kéne próbálkoznod az úszással. Utálatos (hiába egészséges, én se szeretek), de azért az nagyon jó dolog, ha valaki tud úszni. Gondolj csak bele pl. ha idősebb leszel, és a Balatonon nyaralás közben az egyik picurod ne adj' Isten lepottyan a vízibicikliről. Akkor muszáj lesz utána ugrani. Na nem ijesztgetni akarlak, csak hosszútávon lehet, hogy kifizetődőbb volna erőt venni magadon, és szembenézni ezzel a félelmeddel.
2010. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem érzem cikinek azt h nem tudok úszni, a fürdőruhával sincs semmi bajom. Egyszerűen irtózom a víztől. A strandon is max az ülőfürdőbe megyek bele, és ennyi. Gőzöm nincs h miért irtózom a víztől.

Mondjuk ha jobban belegondolok....régebben a nyaraimat a nagyiméknál szoktam tölteni, az unokatesóimmal akik folyton lefröcsköltek a vízzel. És a mama mindig kényszeríteni akart arra, h tanuljak meg úszni.....

2010. márc. 2. 20:23
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Bár nem vagyok szakember, de hogyha az ülőfürdőbe be mersz menni, akkor az nem klasszikus víziszony. A félelmed mindenesetre biztosan nem alaptalan, és megvan az oka, hogy így érzel. Szerintem első körben próbáld meg ezt megbeszélni a szüleiddel. Édesanyád vagy édesapád adhat neked szülői igazolást, sőt szükség esetén akár a tanárral, vagy az iskolaigazgatóval is beszélhet személyesen, hogy a felmentésedet kérje a kötelező úszás alól. Nem vagyok benne biztos, hogy a probléma megoldásához feltétlenül szükséges egy pszichológus segítsége, de azért tényleg szembe kéne vele nézned, mert nem jó úgy leélni egy életet, hogy ennyire irtózol valamitől. Azt hiszem, én a helyedben megkérnék valakit, akiben teljesen megbízom, hogy kísérjen el néhány alkalommal úszni, és addig unszolnám magam, míg rá nem jövök, hogy ez nem is olyan tragikus. Persze nem vagyunk egyformák, és ha nagyon nem megy, nem kell erőltetni. (Akkor még mindig ott a pszichológus.) De hogy valami bíztatót is mondjak már neked, ne csak a billentyűzetet koptassam, ne feledd: lányoknak havonta egyszer amúgy is automatikusan felmentés jár, és a semminél az is több.
2010. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Van olyan suli, ahova nem viszel igazolást akkor az automatikusan hiányzásnak minősül. Biztos nem te leszel az egyetlen, csak beszéld meg az ofővel. A másik, ha nőgyógyásztól kérsz valami betegséges igazolósa papírt, de ehez az kell, hogy bátran a doki elé állj. Én a háziorvossal irattam ortopédiai beutalót majd a végén könnyített tesit kaptam...
2010. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

juuj énis így vok... :S:S:S:S

6éves koromban majdnem megfulladtam a Balatonban. Azóta nem merek vízbe menni.

1ébként meg mondod a tanárnak h mi a helyzet és meg fog érteni. :D

2010. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Én bárkit szivesen tanitok profun uszok és jol tudok magyarázni szolhattok és olyan biztato beszédet lenyomok hogy elájulsz :]
2010. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!