Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Schmitt: úszás kötelező lesz...

Schmitt: úszás kötelező lesz az érettségihez, vélemények?

Figyelt kérdés
Most volt az Mtv-ben.
2010. aug. 4. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud már mit kitalálni vénségére. Nem mindenki született sportolónak, és szerintem sokan vannak akik nem tudnak úszni se, a másik réteg pedig aki nem szívesen vetkőzik le uszodában egy szál fürdőruhára.
2010. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
A Kádár-rendszerben lőni vitték a diákokat. Elindultunk... visszafele.
2010. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én már érettségiztem, de nem tartom jó ötletnek.

Már csak azért se, mert igen, sokan nem tudnak úszni, vannak víziszonyosok is, meg a szégyenlősség.

Plusz, én beteg vagyok, pikkelysömör, és nem egy sorstársam van, sokan szerintem nem akarnának utána belemenni a vízbe, hiába nem fertőző a betegség, de hát az előítéletek ugye.

2010. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Mármint lesz ilyen, hogy úszás tantárgy, vagy a tesiérettségiben van benne, vagy hogyan gondolod??
2010. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
De az igazán vicces; honnan lesz pénze az iskoláknak tanulónként tízezres tétele, amíg kitanítanak mindenkit úszni? Mert úgye ez kötelező volna az iskola részéről ez esetben (alapból csak abból leeht érettségizni, amit a gimnáziumban tanult az ember). Ja, hogy ennyire jól megy a magyar iskoláknak?
2010. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

MIIII VAAAAN??

Hát ha ez igaz, akkor ennyit megint M.o-ról...

2010. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmihez nem ért,akkor hülyeségeket talál ki.Az oktatás színvonala már így is elég siralmas.Nemrég azt mondték,hogy kötelező lesu a nponkénti tornaóra,akár a 6. órában. Vagy úgy,hogy a tanórák rövidebbek legyenek. Most meg jön az úszással! Hogyan akarná megvalósítani,ott,ahol nincs folyópart vagy erre alkalmas uszoda? Épít minden iskolához egyet?

Nálunk évekkel ezelőtt kitalálták,hogy az ált.iskolásoknak kötelező az úszás! Rövid időn belül megbukott. A gyerekeket reggel 7-re kellett vinni az uszodába. Vagy a szülő maradt ott (ha nem kellett mennie dolgozni) vagy a tanárnak kellett segíteni a gyerekeket felöltöztetni,és elkísérni az iskolába. Télen a gyerekek többsége megfázott a séta alatt.

Igaz,hogy nem ártana több sport és mozgás,de ezt nem lehet erőltetni.

2010. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
most kiragadtál egy mondatot valahonnan, ahelyett, hogy az összes tényt tudtunkra adnád...ne téveszd meg az embereket szándékosan.
2010. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Ahol én érettségiztem, ott alapból kötelező volt az úszás végig. Nem tanultam meg úszni, de sokat fejlődtem. Eleinte szégyellős voltam, de aztán elmúlt.

Szerintem jó ötlet, mert az úszás olyan dolog, ami lehet, hogy később az életed menti meg. És ha egy iskolai csoport rendszeresen jár, tuti kapnak kedvezményt :)

2010. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Atyaúristen...

Oké, hogy a testmozgás fontos, meg kell, meg a többi bla-bla... De könyörgöm... Ezzel akarják elvenni a kedvét az önálló testmozgástól mindenkinek?? A magyar lakosság 80%-a rühelli a tesiórákat, ez köztudott!!! Aki egészséges akar lenni, az futkosson, vagy járjon úszni tényleg, akármi... De ezt nem vezethetik be... Sem az úszást, sem a mindennapos tesi órát... Nevetséges!!!

Mellesleg: én is utálom a tesit, sőt, undorom van tőle. A tesitanárom egy undorító valaki, aki direktben állandóan cseszeget, meg meg is akar buktatni... ENNEK ELLENÉRE is járok itthon futni, szeretek úszni, meg biciklizem is heti kétszer. Semmi köze az egésznek a testmozgáshoz, hogy rühellem az órákat...

Még jó, hogy már csak egy évem van a suliból. Jézus, nem irigylem a 10-15 éveseket...

2010. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!