Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mivel büntetnétek...

Szülők, ti mivel büntetnétek a fiatokat nyáron az év végi 3 darab kettese miatt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 20:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
39%
Semmivel. Meggondolnám, hogy megfelelő iskolában, megfelelő tanárokkal és megfelelő motivációval állnak-e a gyerekemhez, és megbeszélném vele akár az iskolaváltást is. A jegyekért nagyrészt nem a gyerek a felelős. Egy jó tanár tudja motiválni a gyerekeket, csak sajnos az állami rendszerben ritka az elhivatott tanár, aki képes lelkesíteni a gyerekeket. Alternatív iskolában nem gondolkodtatok? Talán elkezdené érdekelni a tanulás.
2015. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%
Semmivel. Örülnék, hogy nem bukott meg. Bármi lehet belőle 2-es jegyekkel és évismétlésekkel is. Másképpen kellene motiválni :)
2015. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%

Elozo valaszolo, igen persze, a gyerek sose hibas semmiert, az osszes tanar szar es utalja a gyerekeket...

Vannak ilyenek mindenhol, de legtobbszor a kamaszodo gyerekeket rohadtul nem erdekli a tanulas, talan ezert lett harom kettese a kerdesben levo fiunak.

Egyebkent ez attol is fugg, hogy hanyadikos. Elbeszelgetnek vele a tanulasrol meg hogy szedje ossze magat, komolyan uljetek le egymassal szembe es szanjatok erre 1 orat,de kulonosebb dologgal nem buntetnem. Jovore tuzzetek ki egy celt, ami motivalja a gyereket (pl. ha nem lesz kettese, elmehet fesztivalozni/ tobb zsebpenzt kap/ kaphat egy kiskutyat) es ez valszeg be fog valni.

Remelem segitettem.

2015. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
52%

Az elso valaszolonak irtam ezeket.

3. valaszolo voltam.

2015. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%
nem büntetném, már mindegy, de tisztában kellene lennie vele, hogy szeptembertől nagyobb erő befektetést várok el tőle, ha kell délutáni különórákkal, a barátos találkozók terhére.
2015. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
72%
Nekem matekból pl. mindig kettesem volt. Egyszerűen hülye vagyok hozzá, kész, meghagyom a matekozást Szász Marcinak. Tesiből se voltam túl jó (az úszást kivéve). Angolból, töriből, meg másból viszont jó voltam. Nincs olyan ember aki mindenben a legjobb, ahhoz több millió évig kéne élnie az embernek hogy mindent mesterszinten elsajátítson. 12 év iskola semmire nem elég.
2015. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
75%

Pont én is hasonlót akartam irni az előzőhöz.

"A jegyekért nagyrészt nem a gyerek a felelős." Ez a mondat ugyanis eléggé merész kijelentés. Hát kicsoda? A tanár motiválhat - ha tud, ha pl. valaki utálj a matekot, az atyaistennek nem fogsz tudni vele mit kezdeni - nevelhet, de helyette nem tanulhatja meg az anyagot. A probléma pedig itt van...a nem tanuláson.


Kérdező, szerintem beszélgess el a gyerkőccel, én valamit megvonnék tőle (tábort, discot, bulit), ha valóban slendrián módon állt a tantárgyakhoz és nem tanult. Viszont ha úgy láttad, hogy készülgetett, bújta a könyveket, csak valamiért nem értette pl. akkor lehet, hogy jól jönne neki némi segitség (ismerős, magántanár, aki ért hozzá).


Egy pedagógus

2015. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
52%

ma 21:09

Te akkor vagy pedagogus amikor én NASA kutató. Ha meg tanár vagy, akkor igencsak gyenge tanár.

A rossz jegyekért a gyerek a felelős. Ha utálja is az adott tantárgyat akkor is lehet hármast elérni belőle, ha másképp nem akkor magolással. Én soha nem értettem a matekot, fizikát, kémiát. De az alapokat megtanultam és ez elég volt, hogy hármas legyen. Akinek ennyire nem megy annak a tanár javasolja a korrepetálást, és még a leghülyébb gyerek is ráérez egy kicsit az adott tárgyra ha rendszeresen jár korrepetálásra, és az ő gondolkodásmódjával magyarázza el.

2015. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
97%
Előző vagyok. Olvasd már el kérlek még egyszer, amit irtam. A mondat, amit Te szerintem félreértettél, az idézet volt az első hozzászólótól. Aztán én folytattam...
2015. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
72%

9-eshez folytatás:

Én változatlanul pedagógus vagyok, Te pedig szövegértésből sem lehettél valami jó, mert totál azt írtam, amit Te és mégis nekem esel.

Na, jól szétoffoltuk más kérdését.

2015. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!