Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vitassuk meg. Mit gondoltok...

Vitassuk meg. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, tanuló. Az iskolába, ahova járok, az előző sulimban, ahová jártam, az utcán, mindenütt azt látom, hogy emos "depressziós" kis nullák, csordába tömörült nehézfiúk és sok más, elég rossz úton haladó kölyökkel van tele a fiatalság. Mindenki tartozni akar valahová, mindenkinek a dominancia a legfontosabb, a sárm meghalt, sok lány a "nőiességet" keresi a másik nemnél. Szerintetek, mi váltotta ezt ki? Én normálisan öltözöm, szép barátnőm van, elég meghatározó szerepem van az osztályban, pedig nem a hülyeséggel vívtam ki ezeket. Sok ember azt mondta, a média hatása ez, pedig én is láttam szépnek mondott cicababákat, vasalt hajú szépfiúkat, hogy nekik pumpálják a respectet, mégis, ha elképzeltem, hogy így hazamegyek, apám kiröhögött volna. A szülőket is szídták. Magyarországon, szinte minden szülő dolgozik mint a gép, mint az enyémek is, és sok más barátomé is. Dehát ez nem indok arra, hogy a saját tudatunkból hülyék legyünk, éveket vesszünk el. Mit gondoltok, mi itt a lényeg, mi miatt választják ezt az utat?

(Tudom, "panasz" már sok kérdésben volt itt, ezzel kapcsolatban, de a miértjét ennek nem találtam.)


2010. márc. 3. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A szüleik túl engedékenyek+agymosás. 15/F én is
2010. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Hát ez csak az én véleményem, de úgy gondolom ez az oka. Túl liberális a mai világ, a fiataloknak csak jogai vannak kötelességei nincsenek, pedig ez így nincs rendjén. Komolyan mindent megtehetnek, mert tanköteles, mert nem bukhat meg, mert nem lesz következménye. Régen ha valaki megpróbálta volna leanyázni a tanárt olyan pofont kapott volna, hogy a fal adta volna a másikat, a harmadikat meg otthon kapta volna a szüleitől. Ma mi történik? Ha megjegyzi a tanár, hogy viselkedjen jól, akkor feljelentik. Szóval itt a probléma, de ez csak az én véleményem.
2010. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom az előttem szólóhoz,pont ma beszéltük a párommal,hogy nem tudni,hová jut így hamarosan a világ.Örülök,hogy azért vannak még normális fiatalok is:))
2010. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Én 21 éves vagyok, de mondhatni fiatal, csak már nem kamasz :):)
2010. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Én sem értem...Az osztálytársam a suliribanc. Nem tanul, felesel, 2e-s a magatartása, piál , pasizik, közben "ímóós". Már midnenkinek elege van belőle. Pont ma dumáltuk meg páran, hogy mekkora k_rva lett belőle, és hogy kéreti magát, pedig lenne esze tanulni, lehetne erős 4-es tanuló, de ha neki ez így jó...Majd egyszer nagyon rá fog b_szni...:/

15/L

2010. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, néha én is csak sajnálkozva nézem őket.

Ha sz*r az értékrend, az baj.

2010. márc. 3. 21:28
 7/16 anonim ***** válasza:

nálunk már nincsenek is emok a tavalyi 9-kel elment mind / a 4 /. a mi iskolánkba amúgy sem voltak 2 éve meg mondom mér utálja őket mindenki oszt megtudtam mik is ezek , hát ... , azóta én se birom őket .

az egyik haverom mondta a legjobbat ,, az emok oan hülyék , szüzen akarnak meghalni ,, .

2010. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval tökéletesen egyetértek!!! Te pedig, kedves kérdező 15 évesen hihetetlenül értelmesnek tűnsz a kérdésed alapján! Adná az ég, hogy sokkal több ilyen legyen mint Te! Sajnos lassan már csodaszámba mennek az ilyen fiatalok, és belegondolni is szörnyű, hogy milyen világ lesz itt, ha "azok" felnőnek. Mert ha már most "agymosottak", mitől lennének felnőttként normálisabbak! Komolyan félek a jövőtől, vagyis a gyerekemet féltem!
2010. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A sulimab viszonylag "kisegérne" számítok.Nem tartozom konkrétan semmilyen stílushoz.Vannak csinosabb,sportosabb ruháim is,azt hordok,ami tetszik.Nincs konkrét zenei stílus sem,amit hallgatok.Szeretem a Hooliganst,a Tankcsapdát,a Simple Plant,Taylor Swiftet,Avrilt,Miley Cyrus néhány számát és ez azért távol áll egymástól!Nem sminkelem magam agyonra,persze van amikor én is sminkelek,de sosem viszem túlzásba.

Éppen ezért mások szerint nem tűnök ki a tömegből.Pedig dehogynem.Minden 2.csaj festi a haját,erősen sminkkel és tartozik egy-egy stílushoz.Pont ezért nem ők tűnnek ki szerintem.Hiszen rengeteg fiatal sminkeli magát agyon,festi a haját és mondja azt,hogy ilyen meg ilyen stílusba tartozik,és ez más általános,tucat dolog lett.

A természetes lányok viszont jobb helyen kitűnik,nem vegyül el a sok "mű lány" között...

De én nem is akarom,hogy észrevegyenek a suliban és ne legyek kisegér,ha ehhez az kell,hogy festessem a hajam és agyonsminkeljem magam.Nálunk pedig ez a menő:S

Csak sajnos a fiatalok nagy része túlságosan is figyeli a médiát.A média pedig nagyon jól el tudja adni a dolgokat.Így a sok kis tini követi azt amit a média sugall,így lesz annyi divat-emós stb.

15/L

2010. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a mai fiatalok olyanok,mint amit a tv-be,újságokba,interneten látnak a sztároktól,hogy ez meg ez a menő,és utánozzák.azthiszik,attól nagyok hogy cigiznek,drogoznak,lefekszenek valakivel 13 évesen.a lányok felveszik a köldökig kivágott felsőt,a srácokat meg megis kapják evvel.a fiúknak nem az a fontos hogy egy lány arca bájos legyen és okos,hanem hogy a teste legyen szép.meg látom azt is,hogy már a lányok udvarolnak a fiúknak.szánalmas.mellesleg én 17 vagyok,de soha nem lennék ilyen..nincs bajom avval hogy valaki emos,csak avval,hogy ők ezt azért csinálják hog kitűnjenek.ahelyett hogy tanulnának,vagy valami..
2010. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!