Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben tényleg nem...

Ilyen esetben tényleg nem lehet tenni semmit? 2 éve,14 évesen elb_sztam az egész életemet?

Figyelt kérdés
Ugyan hetedikben és nyolcadikan sem voltam jó tanuló, de kifejezetten rossz sem, ha kicsit tanultam volna, sokkal jobb is lehettem volna. De még így is jelentkezhettem volna egy gimib, lehet, hogy így is felvettek volna. De nem, én semmit nem tudtam az egészről, halvány fogalmam sem volt se a gimikről, se a szakközepekről, így végül egy szakközépiskolába jelentkeztem. Most végeztem a tizediket, és nagyon-nagyon utálom. Ez a suli egyáltalán nem számít erősnek, sőt, mégis hiába tanulok egy csomót, nagyon maximum hármast kapok (de nem csak én... mindenki). Nálunk a suliban a tanárok mottója szerintem az, hogy csak mivel ezt a sulit úgy hívjá, hogy XY (inkább nem égetem magam azzal, hogy leírom a nevét...), ezért minden diáknak -még annak is, aki jobbat szeretne- kötelező örülnie a kettesnek. Nem tudnak tanítani se, fegyelmeni se, semmit se... Komolyan mondom, életem legrosszabb döntése volt, hogy ide jöttem. Most meg kb vért izzadtam az évvégi kettesekért... Tehát nagyon rossz lett a bizim is. Az ideji is, meg a tavalyi is. El szeretnék menni egy gimibe, még azt se bánnám, ha újra kilencedikes lennék, mert most jöttem rá, hogy én utána szeretnék fősulira menni, de oda ebben a suliban szerzett "tudással" és érettségivel ezer százalék, hogy nem vesznek föl. Ahogyan az is, hogy gimibe se vesznek át... Erre tényleg nincs valami megoldás? Most komolyan azzal b_sztam el az egész hátralévő életemet, hogy 14 évesen, félig gyerekként ezt a sulit jelöltem be? Nem tudnék valahogy átmenni gimibe? Nem ilyen Szent Lászlókra gondoltam, elég egy kicsit gyengébb is, bármi, csak gimi legyen, ahol normálisan tanítanak a tanárok... ebben a suliban lehetetlen jól érettségizni. A matek tanár is állandóan azzal "viccelődik", hogy az érettségizők több, mint fele megbukik matekból... Év végén meg az osztály háromngyede pótvisgázik minden évben....

2015. júl. 14. 13:33
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
A Királyba jársz mi?
2015. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Csak nem az Övegesbe jársz? :D
2015. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyik sem talált.
2015. júl. 14. 13:41
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyáltalán nincs veszve minden! Ne keseredj el, inkább örülj, hogy időben rájöttél, nem 30 × evesen, hogy olyan munkat vegzel amit nem szeretsz es/vagy nem fizetnek meg.

Bátorításul leírom neked, hogy én annó 15 éve egy kereskedelem-marketing szakközepiskolaba, nem volt rossz iskola, de ereztem nem az en utam a környezet pedig nem inspirál. 3. Ba atmentem az egyik legerősebb gimibe az orszagban (mindig jol es konnyen ment a tanulas matekon kivul minden 5-ös) es utana jogra mentem. A szüleim sajnos semmiben nem tamogattak nem erdelelte oket hol es mit tanulok...De ha neked normalis szüleid vannak kerj segítseget tőlük! Es keress olyan gimit ahova szívesen jarnal. Tessek oda tenni magad, ha valtozast szeretnel mashogy nem megy sajnos! Sok sikert kívánok!

2015. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hát te át tudtál menni, mert jó tanuló voltál. Én viszont nem vagyok az. De ha jó, normális tanáraim lennének, akkor én is lehetnék jó tanuló. De ebben az iskolában ez lehetetlen, és pont emiatt nem is tudok átmenni máshova, pedig nagyon szívesen megtenném. Hiába tanulok, akkor sem leszek jobb kettesnél, néhány tantárgyból hármasnál. Itt a tanárok konkrétan azt is elvárják, hogy köszönjük meg, amiért megadta a kettest... Ha jó tanuló lennék, akkor valsózínűleg nem szeretnék átmenni máshova, hiszen úgy is be tudnék keerülni egyetemre. De nem vagyok az, szóval kizárva. Mot komolyan egy félig gyerek döntés miatt kell egész életemben Mekiben dolgoznom? Az egyetlen tárgy, amiből jó jegyeim vannak, az az angol (bár így is csak 4-es lettem, pedig -nem egoizmusból, de ez az igazság- sokkal jobb vagyok az osztály összes angolosánál.), illetve elmáletileg jó a nyelvérzékem is, szóval a nyelvek jól mennek. Először kéttannyelvűre gondoltam, de oda meg pláne nem vennének át, szóval jó nekem a sima gimi is...

2015. júl. 14. 14:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lesz valami lehetőseg, jarj utana mindenképp! Nézd a mai napig nem felejtem el, h milyen a nem megfelelő hozzáállású tanárok árnyékában! Hidd el áterzem a helyzeted. Nekem a matektanar azt mondta soha nem fogok leerettsegizni, meg eltüntette a javító 4 es 5 ös dolgozataimat. Es letagadta, hogy egyaltalan resztvettem a javító dolgozat óran ( ez akkor volt amikor mar az igazgatohoz fordultam) szó szerint mai napig remalmaimban jon elő a dolog.

Eletem legjobb döntese es szemelyisegem legjobb tulajdonsaga hogy soha nem adom fel es egy percig nem hittem el h en hülye vagyok en voltam a legjobb kesobb az egyetemen....

2015. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Úrsiten... nem normáális az a tanár, sajnállak. :/ A mienk is állandóan elhord minket mindennek, még az a leggyengébb, amikor csak simán lehülyéz.
2015. júl. 14. 14:29
 8/21 A kérdező kommentje:
Próbálok utánajárni, nézegetem az iskolákat, de enm találtam semmi olyat, ahova felvennének. Így egyedül a gyakorikérdések maradt, hátha itt tudja valaki, hogy ebben az esetben lehet-e tenni még valamit.
2015. júl. 14. 14:31
 9/21 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
ha valoban erődön felül tanulsz, egyáltalán nem biztos, hogy nem lennél jobb tanulo ott, ahol a tanárok joindulatúak, és még tudják, mi az a pedagogus hivatás. tehát egy itteni 2- es közel sem biztos, h csak elégséges tudást takar. Nem tudom, h hivatalosan hogy van, de arra nincs lehetőség, h osztályozo vizsgát tegyél? Úgy értem, h megkeresnél egy gimit, és egy általuk összeállított, illetve az ő tanáraik által értékelt vizsga döntené el a hogyantovábbot, nem pedig az eredeti iskolád jegyei. Valamint én azt tanácsolom, hogy ha megvan a hely, probálj meg személyesen beszélni a vezetőséggel, elmondani a terveidet, a tehetetlenséget a titeket körülvevő rosszindulattal szemben, hátha így szentelnek rád figyelmet.
2015. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
menj át egy másik szakközépbe, és ha ott felhozod a jegyeidet, akkor mehetsz át gimibe is. de egy normális szakközépből is mehetsz főiskolára.
2015. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!