Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tegyem magam túl magam...

Hogy tegyem magam túl magam túl azon, hogy apám nem köszöntött fel a 18-dik születésnapomon?

Figyelt kérdés

A szülei m elváltak, apa a szomszédomban lakik. Nem foglalkozik velem.

Elmentek nyaralni már hanyadszor az évben, Július 19-én volt a szülinapom, anya nagy bulit szervezett, Július 22-én jöttek haza, 23-án átjön boldog szülinapot, elvinnél kocsival. Övé most nem jó. Máskor se köszöntött fel, amikor élt még mamám, akkor mama unszolására egyszer 17-dikre. De többször se.



A dologhoz ,hozzátartozik ,hogy anya 19 éve napi 14 órát effektíven dolgozik,segítek sokat neki minden nap, nincs hétvége ünnepnap az állatoknál, apának az új nője semmit nem csinál, neki meg vesz apám mindent, mosogatógépet, 600 ezres konyhaszekrényt stb. Apámnak több 10 millió Ft bevétele van, földben utazik. Alig dolgozik valamit. Ez az új nő apának szó szerint semmit nem csinál, egész nap fekszik vagy telefonozik, esetleg napozik. De apának úgy is jó. Ez a nő tanyáról származik teljesen szegény semmije nincs, dolgozni, főzni, takarítani stb mindenhez lusta.


Emlékszem mikor a szüleim együtt voltak, még gyógyszerre is kuncsorognunk kellet a szomszédba, annyira nem engedte apa a pénz költését. Váláskor anyát kisemmizte. Úgy volt anya dolgozott árulta a termékeket pl.:tejet tojást apa meg mindig elszedte az árupénzeit. Anya után nem voltak járulékok, nyugdíj ,TB befizetve. Azért ,hogy az a pénz is megmaradjon, jobb "parti" legyen majd apa. Így anyának tizenvalahány év elszállt úgy mintha semmit nem csinált volna.



Valaki vigasztalást?


2015. júl. 25. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Most azzal van a baj, hogy nem köszöntött fel, vagy az új nőjével, vagy a személyiségével? Mert a kérdésed alapján inkább az utóbbi kettő böki a csőröd.

Egyikkel sem tudsz mit csinálni. Apád azt a nőt akarta és most mellette van, ezen nem tudsz változtatni. Ha ilyen zsugori, önző alkat, azon se.

Az, hogy nem köszöntött fel, bunkóság, de lehet szimpla feledékenység is, innen nehéz megmondani. Esetleg elmondhatnád neki, hogy ez neked nagyon rosszul esett, és legközelebb figyeljen oda erre. Ha tényleg csak feledékeny volt, akkor megérti és talán jövőre jobban iparkodik majd.

2015. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mintha az én apám írtad volna le. Azt tudom csak tanácsolni, hogy ne foglalkozz vele. Jobb, ha azt tetteted, hogy nem is létezik. Én sokkal jobban érzem magam, amióta arra gondolok, mindig amikor eszembe jut apám, hogy mindegy, milyen köcsög volt velem/velünk, már nem számít, már "halott" (számomra).

Azért sajnálom :(

2015. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!