Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen megfontolásból vesz...

Milyen megfontolásból vesz egy szülő egy iphone 5 telefont (200 000 ft) az 4. - 5. -es gyerekének?

Figyelt kérdés

Nen hittem a szememnek jöttek ki a gyerekek az iskolából és ott volt az egyiknek a kezében egy iphone 5 ami nagyjából 200 ezer forint!

Voltak vagy 4. 5. esek!


Milyen megfontolásból vesz az emeber a gyerekének ilyen drága telefont? Még egy nyugdíjas is kivenne a gyerek kezéből!



2014. márc. 27. 15:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Mert jut neki rá. Ennyi.
2014. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
30%
Én pont ezen gondolkoztam ma, bár az én gyerekem még kicsi de pont azon gondolkoztam, hogy alsóba még nem is vennék neki telefont, minek? Esetleg ha már nagyobb, felsős és eljárkál majd a barátaival akkor esetleg veszek neki majd de akkor is csak valami középkategóriásat és a suliba nem vihetné el. Nem értem én se, vagy tele van lóvéval a család és megengedhetik maguknak. Vagy olyan csomagban vannak x szolgáltatónál, hogy szinte ingyen már odavágják az emberhez ha mondjuk 2 év hűséget aláír és valami nagyobb díjcsomagba van stb.. amúgy manapság ez már szinte mindennapos hogy ilyen telefonokkal flangálnak.
2014. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
75%

Látom beírtad címszavak közé azt, hogy sznob. Mert akinek Iphone-ja van az már sznob igaz?

Azért vesz neki mert megteheti. Ennyi. Miért foglalkoztat téged mások élete? Törődj a magadéval. Vagy netán irigy vagy??

Ja és ezt úgy mondom, hogy soha nem volt Iphone-om

2014. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
92%
Mert neki 200 ezer annyi, mint neked 20 Ft. Ergo...neki nem drága.
2014. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
94%

Egyáltalán nem biztos, hogy eredeti. A replika iPhone-t nem lehet messziről megkülönböztetni, csak ha látod működés közben, vagy ismered azokat a külső jegyeket, amiről látszana a különbség.


Ha meg eredeti, akkor az, a szülő dolga.

2014. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
45%
Milyen megfontolásból ír ki valaki ilyen kérdést? Semmi közöd hozzá! Ha megteheti, akkor megveszi. Ennyi.
2014. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
Mert megtehetik. jut nekik rá.
2014. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

a címszavakból kiderül, mi a bajod. Irigy vagy.

inkább tanulj meg írni és törődj a magad dolgával.

2014. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%

3asnak: igen sznobság egy gyereknek csak, azért drága készülékeket venni, h nagyzolhasson vele az iskolába a többi gyereknek, h neki milyenje van. Valszeg a kérdezőt is, azért érdekli, mert utána ő meg alig bírja lenyugtatni a saját gyerekét, h neki meg nem lehet olyanja, hiába sír.

4.-5.-es korosztályról van szó, még csak nem is gimisekről.

Nem, azért sznob mert iphoneja van, hanem eleve azért, amit írtam.


Szerintem is nevetséges, amikor kis gyerekek egy tök drága készülékkel rohangálnak, és ez nem irigység, hanem pont, akik így tesznek szülők és nincsenek tekintettel a többi gyerekre pont azok akarják elérni, h hagy irigykedjenek, sírjanak a többiek, az a királság.

Oké, halad a világ, ha már van mobil tök jó dolog, h elérheti a szülő a gyerekét bármikor - feltéve, ha fel is veszi -, de ezek a dolgok már rég nem erről szólnak.

2014. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az én alsós testvéremnek nokia n95-je van. Oké, hogy nem iphone, de vannak egyszerűbbek is. Azért ilyen van neki, mert ez volt a családban a maradék telefon, amit senki nem akart használni (van, akinek jobb kellett, én meg pl. nem akarok a régebbi telefonomról átköltözni, annak ellenére, hogy az gyengébb).

Telefonja azért van, mert közel van az iskola és néha egyedül kell hazajönnie, meg ha egyedül hagyjuk itthon (ez sincs gyakran), akkor is szükség lehet rá. Használni nem igazán tudja, annyit tanítottunk meg neki, hogy hogyan használja a gyorshívót, ha bajban van.

2014. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!