Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiborít a kamaszlányom, úgy...

Kiborít a kamaszlányom, úgy viselkedik mint egy riherongy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lesz ősszel. Egészen tavaszig-nyár elejéig teljesen normális volt, segített ithon, mindenben számíthattam rá és jó volt a kapcsolatunk. Azóta változott meg minden, mikor szakított a barátjával. (az első volt neki) Egész nyáron, gyanúsan sokat eljárogat, ottalszik a barátnőinél, "ide megyek, oda megyek, ezzel találkozom, azzal találkozom". Persze ilyenkor általában kiderül, hogy Deák téren van éjjelig, vagy tudomisén milyen romkocsmákban. Még nem is ezzel lenne a legnagyobb bajom, mert nem tilthatom, és most fiatal. De volt egy konkrét eset : elkéreckedett ott aludni egy barátnőjénél, mondtam neki, hogy menjen, mi sem leszünk itthon este-éjjel. Másnap kicsit korábban értünk haza a tervezettnél, a lányom egy, nála jópár évvel idősebb pasival, elég hiányos öltözetben, halál nyugodtan reggelizget a konyhában... felmentem a szobájába a szennyesért, a pasi ruhái, használt óvszer szétdobálva a földön...

Rákérdeztem a legjobb barátnőjénél (akit én is pelenkás kora óta ismerek), hogy tud-e valamit, hogy ez miért van. Nem mondott semmit, csak megmutatta a lányom Instagram profilját. Amit ott láttam, azt szerintem soha nem fogom elfelejteni. Cigi, pia mindenhol, idegen arab férfiakkal ölelkezős, vagy éppen csókolózós, vagy éppen előttük térdelős Deákos képek, olyan ahol egy számomra ismerős (és cseppet sem szimpatikus) fiú kezei takarják a kebleit, buli buli hátán, ismeretlen helyen ágyban fetrengős képek arabokkal (azt tudom, hogy a lányomat nagyon vonzza ez a férfitípus, sajnos), hajnali kettőkor a Nyugatiban csövelős képek, és hasonlók.

Ezt egyrészt nekem is meg kell emésztenem, másrészt nem mondtam el még neki, hogy láttam ezeket a képeket. Nem tudom, mit tegyek. Az hogy eljárogat ide-oda, az igen, de ezek a képek ezekkel a hapsikkal nem magyarázat arra hogy fiatal.

Ha valaki volt/van hasonló helyzetben vagy tudna segíteni, azt megköszönném.


2015. aug. 10. 22:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Jesszus, fogalmam sincs. És ti szülők hogyan reagáltatok az idősebb pasira, aki a konyhátokban reggelizett?? :-O
2015. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Próbáltam nyugodt maradni, de szépen megkértem a hapsit, hogy most azonnal távozzon...
2015. aug. 10. 22:54
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

2 nagy atyai pofon kell neki. Egyátalán nem normális h 15 évesen igy "él"! Ez már a tini-r.banc kategória . Meg kellett volna nevelni , és nem mindent megengedni. Az a szakítás sem ad okot ilyesmire. Egy normális szülő már mikor tudomást szerzett arról h nem is ott van a gyerek ahol mondta, elbeszélgetett volna vele, es visszafogta volna. Nem hagyja h egy 15 éves lány kocsmákba járjon.

Beszélgess el vele, h ez igy nem normális !

Nehogymár 15!! Évesen igyon, cigizzen, napi szinten hazudjon, és minden nap más fiúval bujjon ágyba!

Ha eddig nem sikerült meg nevelni , itt az ideje gyorsan elkezdeni

2015. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
14%
Bocsánat , 16*
2015. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: A lány 17 éves... Mondjuk attól még mindig gáz ez a viselkedés.
2015. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Aki 17 lesz majd, az még csak 16
2015. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%

Elvenném a telefonját, gépét. Mindezeket csak az én jelenlétemben használhatná. (Nem érdekel, hogy kell neki a magánélet. Adtam lehetőséget, így használta ki, így járt.)

Nem adnék neki sem zsebpénzt, sem másra pénzt. Semmire. Dolgozzon meg, ha károsítani akarja a máját, tüdejét.

18 éves korában (a lementett) instagrammos képeket megmutatnám neki, és megkérném, hogy válasszon: ezt akarja folytatni, vagy tud normálisan viselkedni. Ha az előbbit választja, úgy elküldeném otthonról, azzal, hogy visszavárjuk, ha kiélte magát, és normális. Ha az utóbbit választja, de akár csak egyszer is becsap, szintén elküldeném.

Sajnos azt nem lehet megcsinálni, hogy 10-re érjen haza, mert úgyse fog. El sem szabad engedni. Húzós egy év lesz, neki is, nektek is, de talán megéri.

2015. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Talán furcsán hangzik, de így is építheti valaki a jövőjét.
2015. aug. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Gabi86 ***** válasza:
11%
Hát ez nehéz kérdés.az az igazság hogy nehéz jó tanácsot îrni.én is hasonló voltam annó(nem ennyire durva,de nem voltam szent és nem mindig más pasival,de volt hogy becsúszott egyészakas kaland ennyi idôsen.)szeritem próbálj közeledni felé normálisan hogy bîzzon benned és elmondja neked a titkait.(azt nem tudom hogyan erre nincs recept)meg világosîtsd fel hogy tudsz a képekről (egy ismerôs mutata vagy mit tudom én) és hogy nem kioktatni szeretnéd,de vigyazzon a férfiakkal és legyen tartása,mert ő egy nő és nem adhatja oda magát mindenkinek,mert ezzel csak az jutalmazza meg aki megérdemli.remélem még nem késô a valaszom és nem hallgattál a 3-ra.szigorral csak elmarod magad mellől és még jobban titkolózni fog.amúgy nem lesz mindig ilyen majd meg fog változni.nekem már családom van.úgy îrom ezt neked.szóval ,,ne aggódj,, nem tart örökké.ja és igen is lehet hogy egy fiú miatt ilyen én is az első ,,igazi,, után lettem ilyen.amúgy nála az is lehet hogy a mai fiatalok ilyenek.és menő akar lenni.hidd el csak a helyét keresi a vilagban és méf az is lehet hogy a srác megcsalta egy ilyeneket csináló lánnyal.minden okkal történik.
2015. aug. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Én mint a lányoddal egykorú lány írok.

Nemrég szakítottunk az első barátommal és ugyan visszafogottabban (nem fekszem össze idegen srácokkal, stb), de én is ezt csinálom. Nagyon megviselt a szakítás, teljesen egyedül éreztem magam és görcsösen elkezdtem olyan embereket keresni, akik megértenek, próbáltam új kapcsolatot kialakítani, ami persze nem sikerült, mert mélyen még mindig a volt barátomat szerettem. Mikor láttam, hogy úgyse lesz egy ideig komoly kapcsolatom, mert nem vagyok rá még képes, akkor felvettem a "leszarom" állapotot. Elmentem haverokkal inni, idegen srácokkal ismerkedtem, mert jól esett, hogy valakinek tetszem, hogy valaki bókol csak úgy, még ha nem is volt komoly. Az egyik éjszakát (mondjuk előtte szóltam a szüleimnek) egy pár órája ismert srácnál töltöttem. Nem történt semmi, csak smárolás, de ahhoz képest, hogy én milyen visszahúzódó, ártatlan lány voltam pár hónapja, ez sok volt.. Megváltoztam, nem olyan mértékben, mint a lányod, ezt csak azért írom le, hogy lásd, igy próbàlja feldolgozni a szakítást, így kompenzál, így próbálja betölteni az űrt a szívében.

Szerintem a megoldás most nem az, hogy eltiltod mindentől és állandóan figyeled, ezzel csak azt éred el, hogy nagyon megromlik a kapcsolatotok, és ő csak még jobban fog lázadni.

Ami a megoldás az az, hogy leülsz vele megbeszélni a dolgokat. Mondd el neki őszintén, higgadtan, hogy láttad, amit láttál és szeretnéd tudni, hogy miért lett ő ilyen és hogy nem szeretnéd, ha a jövőjét elrontaná. Próbálj a bizalmába férkőzni, annyira, hogy kiadja magából azokat a fájdalmakat, ami miatt ő most így él, mutasd azt, hogy megérted és próbáld rávezetni ezután arra, hogy ez így nem jó.

A tiltásnak nincs értelme, azzal ne próbálkozz.

Ha ezek után sem változik semmi, akkor jöhet a keményebb fellépés, hiszen te megpróbáltad előtte ezt kedvesen megoldani. Pofont is adhatsz, kiabálhatsz, a szobafogság is jó és a telefonját vedd el, az nagy trauma egy tininek.

Ha ez sem segít, akkor vidd pszichológushoz, esküszöm. Osztálytársam 2 éve kezdte ezt, azóta nagyon elfajult a dolog, mostmàr csak a pszichológus segít, mert ezek általában ugye feldolgozatlan lelki okokból jönnek elő.

Tudom, hogy mint szülő, nagyon nehéz higgadtnak maradni ilyen helyzetben, de higyj nekem, hogy most ne a hirtelen szidással kezdj!

17/L

2015. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!