Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj az, ha a gyerek...

Miért baj az, ha a gyerek hasonlóan viselkedik a szüleivel, mint a barátaival?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre igazából nem tudok válaszolni, de ez engem is érdekelne.

Szerintem azért, hogy "a gyerek megadja a kellő tiszteletet" viszont abba nem gondolnak bele, hogy egy barátnak a gyerek mindent elmond, ha megkéri valamire, azt megteszi neki, ha valamit elmagyaráz neki, azt felfogja.. De a szülő belegondolhatna ha úgy viszonyulnának egymáshoz, mint barátokhoz, akkor nem kellene tiltani vagy büntetni, csak megkérni hogy ne és kész.. Nagynéném ebbe belegondolt, van 2 fia és 5 unokája.. A mai napig hihetetlenül jó viszonyban vannak, a fiúk sose balhéztak és nem lázadtak, mivel felnőttként kezelték őket és bármit elmondhattak a szülőknek..

2014. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire vaskalapos az illető szerintem.

Már nem vagyok gyerek, de anyukámmal annó barátként beszéltem meg mindent, rengeteget pletyiztünk, lelkiztünk, nevettünk.

Apukámmal pedig oltogattuk egymást, nyilván nem csúnyán, hanem úgy ahogy a haverok szokták, sose volt belőle sértődés, persze, megvolt egy bizonyos határ, amit vele már nem engedtem meg magamnak, de mondjuk egy fiúbaráttal igen.

Lényegében, én örülni fogok, ha ilyen "baráti/barátnős" kapcsolatban leszek majd a gyerekemmel.

Ez azt jelenti, bízik bennem.

Bunkó meg nem ettől lesz valaki, főleg, hogy normális ember a barátaival sem bunkó, a csipkelődést meg én sosem vettem magamra, főleg, ha kétoldalú volt :)

2014. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj. Általában a szülők is örülnének, ha a gyerek annyi mindent elmondana nekik, mint például a legjobb barátnőjének. Én szeretném ha olyan lenne a kapcsolatom a gyerekeimmel. Az pedig ha a tiszteletet nem adja meg a szülőnek, nem hiszem hogy a gyerek hibája. hiszen a szülő nevelte.
2014. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon is jó,ha egy szülő szinte baráti kapcsolatot alakít ki a gyermekével.

én is így vagyok a szüleimmel.sokat viccelődünk,és mindent megbeszélünk.bármit elmondhatok nekik,és ez szerintem nagyon jó.

sosem kellett titkolnom semmit,legyen szó fiúkról,programokról,alkoholról,vagy dohányzásról.nyilván,ha olyat teszek,ami nem helyes,leszidnak érte,de erre nem sokszor volt példa.

remélem,hogy egyszer majd az nekem is ilyen lesz a kapcsolatom a gyerekeimmel.hiszen a baráti körömben látom,hogy akikre nem igazán figyelnek oda,vagy nincsenek közeli a kapcsolatban a szülőkkel,sajnos könnyen rossz útra térnek..:(

2014. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj. Nekem például, ha úgy vesszük anya az egyik legjobb barátom. Én úgy gondolom a lényeg az, hogy az embernek a szülei tudniuk kell lennie egyszerre a gyermekük szüleinek és a legjobb barátjuknak lenni, amit nálam anya tökéletesen véghez tudott vinni. :)
2015. jan. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!