Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, lányok! Ez nálatok...

Anyukák, lányok! Ez nálatok is így van? 15/l

Figyelt kérdés
Most,hogy szünet van,hívnak a barátaim egy csomó helyre. De anyukám nem enged el sehova,merthogy ő dolgozik egésznap,és alig van ideje a házimunkára,csináljam meg én,meg vigyázzak a tesómra. Egész júliusban egyetlenegyszer találkoztam a legjobb barátnőmmel,mert megkérdezem,hogy "Anya,atmehetek xy-hoz?" Erre a válasz nem,megkérdezem miért nem,erre azt mondja,hogy azért tenni is kéne valamit,mert ő naponta ezt csinálja,mos,takarít,és amit én csinálok,az semmi. Szóval jóformán az egész nyaram itthon töltöm,mert nem enged el sehova. Anyukák,ti is ilyenek vagytok a lányotokkal? Hogyan érhetném el,hogy elengedjen?

2015. aug. 11. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha azt kéri hogy segíts akkor tedd meg.. Vagy többet ha nem elég neki.. Mást nem tudsz tenni.

Én nem lennék ennyire "szigorú "

2015. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok ilyen, és roppant mód elkeserít, mikor azt látom, hogy a szülők cselédnek meg bébiszitternek nevelik a gyerekeket. Igen, kell segíteni, de ilyen indokok miatt sehova se engedni egész nyáron, az kegyetlenség. Ezeknek a nyaraknak az élményekről kellene szólnia, mert pikkpakk felnőnek és akkor már nem lesznek szabad nyaraik.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, sajnos nem sokat tehetsz, ha anyukád egyszerűen ilyen. Esetleg azt meg lehetne oldani, hogy a barátnőd menjen át hozzátok, és akkor tudsz a tesódra is vigyázni?

2015. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Kettes,próbáltam már,azt mondja,hogy olyankor nem is foglalkoznék a tesómmal,csak a barátnőmmel,ezért nem. :/ Ami amúgy igaz,de ugyanúgy segítek a tesómnak,ha megkér, csak éppen nem vagyok vele állandóan. Neki meg ez nem tetszik,és ott lóg rajtam ilyenkor,ami a barátnőimet annyira nem zavarja. De amúgy most a tesóm már oviba jár,délután meg mire haza kell hozni a szüleim is itthon vannak már,szóval most már csak a házimunka van,és ez a fő ok,amiért nem mehetek sehova. :/
2015. aug. 11. 11:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Tehát a szüleid dolgoznak 8 órát aztán pihennek te meg 24 órán át csinálod a házimunkát meg bébiszitterkedsz? Sajnállak.
2015. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
hát ha egész nap döglenél jogos lenne,de ezek szerint a testvéredet is te hozod el az oviból. mást viszont nem tudsz tenni,beszéld meg velük,hogy pl. elmosogatsz vagy felmosol aztán mész. akkor már nem szólhatnak. értem,hogy anyukádnak nincs ideje,de én attól még engedném a lányomat,nyári szünet van amúgyis,mért ne mehetnél?
2015. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
15 évesen már elég nagy vagy ahhoz hogy végezz házimunkát.egyik nap kimosol, kivasalsz, másik nap főzöl valami egyszerűt. portőrlés, mosogatás, felmosás. ezek nem nagy dolgok de anyukádnak sokat segítenél vele. délelőtt ha jól értem egyedül vagy, miért nem mennek át hozzád a barátaid. suliidőben nem szoktam ennyit segíteni de nyáron besegítek én is.
2015. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én biztos nem a gyerekemtől várnám el, hogy csinálja helyettem a házimunkát. Persze, időnként segítsen, egy-egy dologra meg lehet kérni, de ez már túlzás.

Sajnos nem sokat tehetsz, ha anyukádnak ez az elképzelése. Ezek szerint ha mindent megcsinálsz, akkor sem enged sehová? Próbálhatsz beszélni vele, de számomra úgy tűnik, hogy ez csak kifogás a részéről, és alapból nem akar elengedni. Nem bízik meg benned? Van rá oka?

2015. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mekkora ház az hogy egy egész nyáron minden egyes nap egész napra való házimunka gyűlik össze? Nekem is úgy tűnik hogy egyrészt anyukád a kényelmesebb megoldást választja azzal hogy nem keres a tesódnak más felügyeletet (nincs egy nagyi, nagynéni, bébiszitter, gimis ismerős, akárki aki legalább egy héten egyszer elhozza azt a gyereket és elvan vele amíg anyudék hazaérnek?) másrészt csak kifogás, valamiért nem akar elengedni. Apukád merre van eközben? Próbálj alkut kötni, ha még délelőtt befejezed amit kell, elmehetsz este 7-ig, vagy valami ilyesmi. Furcsa, nekem sosem volt ennyire szigorúan véve, elmúlt két évben a nyári "elengedés" annyiból állt hogy közöltem hova megyek, meddig, kivel, anya meg mondta hogy rendben van, és megkérdezte mennyi pénz kell. Persze időnként fenyegettek hogy ha nem takarítom ki a szobámat nem megyek el a másnapi programra, de nem kiváltság volt az eljárkálás amiért tenni kell valamit hanem alapvető dolog, amit megvonhatnak büntetésképp, de csak ritkán. Nem tudom érződik-e a különbség. Sajnállak, remélem meg tudjátok beszélni. 17l
2015. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tanulj meg nemet mondani.
2015. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

sztem csináld azt h mikor dolgozik akkor takarítsd ki az egész házat és ha észreveszi akkor kérdezd meg h:

anya át mehetek xy-hoz? innentől már csak 2 út van

1.) Persze

2.) Nem. Nem csinálsz semmit.

(ha a 2. opció történik akk mond h nem vagy bébiszipter meg h az ő gyereke meg gyereket nem lehet egy másik gyerekre bízni meg már sokat segítettél stb..) szóvalj érvelj

2015. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!