Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti odatettétek/oda...

Anyukák, ti odatettétek/oda fogjátok tenni gyerekeiteket, hogy a nyári szünet alatt tanuljon?

Figyelt kérdés

Én 16 éves vagyok, a testvérem 11. Mindkettőnket odarakott ezen a nyáron matekezni, engem magánórákra küldött (egy héten 1 alkalommal kellett üljek 2 órát+rengeteg házit kaptam), a testvéremmel pedig ő foglalkozott, minden nap, és ha valamit nem értett meg, akkor elmagyarázta mégegyszer, és ha úgy sem értette meg, akkor kiabált vagy esetleg kap egy pofont. Jó tanuló vagyok, csak 2 tantárgyból (kémia, német) vagyok 4-es, a többiből 5-ös. A testvérem átlaga 4,13.

Mikor kisebb voltam, akkor engem olvasni tett oda (tudta, hogy nem szeretek olvasni, mégse élvezhettem a vakációt). A testvérem imád olvasni. Minden nap olvas, de emelett rengeteget matekezik kényszerből. Próbáltam elmagyarázni anyámnak, hogy lehet, hogy azért nem érti, mert a humán tantárgyakat szereti és nem reál beállitottságú.

Iskolaidőben (hétköznap) nem járhatok el a barátokkal, még akkor sem, ha nincs mit tanuljak. Ha nincs amit tanuljak, akkor is kell üljek a könyvek előtt, mert ha véletlenül becsúszik egy 3-as, akkor az "azért volt, mert nem tanultam". Régebb büntetett, ordibált anyukán velem, mikor 3-ast, vagy 3-asnál kisebb jegyet kaptam. És ugyanigy csinál a testvéremmel is. Most nem olyan nagy baj, ha 3-ast kapok, de azért csak megszólit, hogy tanuljak.



2015. aug. 25. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát ennek én a felét sem értem....
2015. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Én nem fogom ezt csinálni a fiammal az biztos. A nyári szünet pihenésre van.
2015. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha mi most azt írjuk, hogy nem fogjuk, had élvezze a gyerek a szünetet, akkor neked jobb lesz?
2015. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Én azt gondolom, hogy nem árt tanulni, de túlzásba sem kell vinni. A heti egy alkalom nem hangzik túl borzalmasnak. Az én 16 éves gyerekem 3 hetet reggeltől estig nyelviskolába járt, hogy sikerüljön a nyelvvizsgája. Kellenek a pontok a jó egyetemre. Nálunk szerencsére magától, van annyi esze, hogy áldozott ennyit a szabadidejéből erre. A többit majdnem mind nyaralta. És hálás, hogy kifizettük a nyelviskola tandíját. Így is lehet nézni, hogy hálás leszel majd egyzser anyádnak, amikor bekerülsz egy jó egyetemre.
2015. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ettől neked semmivel nem lesz jobb, de én nem tanultam a nyári szünetben, igazából év közben sem különösebben, mégis kitűnő voltam. Anyukám nem parázta túl a dolgot. Ha ilyen lesz a fiam is, akkor én sem fogom.
2015. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Szünetben inkább dolgozni kéne nem tanulni.
2015. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, te hol élsz?
2015. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ehy kis magyar nyelv nem ártana még neked. MatekOzni, nem matekezni.
2015. aug. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

ne haragudj, de anyudnál valami nincs rendben. Gondolom, gyerekkorában rá is valamot kényszerítettek, és rajtatok akarja ezt megbosszulni (az ilyen embereket amúgy diliházba kell küldeni, aki a gyerekeit bünteti a saját gyerekkora miatt.).

A szünetben pihenni kell, szórakozni, amíg lehet, elég, ha az iskolában erőltetik a hasztalan tanulnivalókat majd.

Tegyél ellene, álljatok ki magatokért.

2015. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyukádnak nehéz gyerekkora lehetett és ezért veled akar kiszúrni.
2015. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!