Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A filmekben a kamaszok miért...

A filmekben a kamaszok miért utálják a családi nyaralást?

Figyelt kérdés
Én nm is tudom... még ha lehetne is jobb társaságom, azért én szeretem a családi nyaralásokat. Nagyon is. Apum nélkül egy jó ideig nem juthatnék ki ülföldre... Egyik barátnőm se szereti, nem akar menni a családjával, de nem értem, miért.

2015. júl. 3. 00:23
1 2 3
 1/22 curáku ***** válasza:
100%

Lázadnak, cikinek érzik.. Nekem is volt egy rövid 1-2 éves időszakom, amikor elmentem nyaralni haverokkal, síelni sulival stb.. Aztán elég is volt, mert rájöttem, hogy nincs jobb a családi nyaralásoknál, teleléseknél. Fantasztikus családom van, szóval őket nehéz felülmúlni. :)


Persze néha elmegyünk a párommal barátokkal is, de én sokkal jobban élvezem a hosszabb kiruccanásokat családdal, a rövidebbeket pedig barátokkal. (Mint egy hétvége/egy nap kiruccanás a Balcsira, a Velencei tóhoz, Prágába, stb.)


A párommal pedig természetesen járunk kettesben is, azt sem cserélném el semmi pénzért.

2015. júl. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Én azért utáltam mert:

1, egyedül vittek és unatkoztam, nem kötött le a 100. temlom meglátogatása, a strand is csak egy kis ideig szórakoztató...

2, introvertált vagyok és nekem ez nem pihenés, hanem stressz, utazni kell, szervezni kell, pakolni kell, korán kell kelni, idegen hely, nem tudok aludni, meg kell szokni stb. Nekem a pihenés ha bezárkózok a szobámba egyedül és csöndben.

2015. júl. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
En is utaltam anno,minden fenykeepn tiszta durcas volt a fejem... De igy felnott fejjel rajottem,milyen hulye voltam...
2015. júl. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

A barátnőid nem indokolták meg a válaszukat?


Egyébként gondolom azért, mert ismerik a családjukat, és lehet, hogy nem igazán élvezik a programokat.

Én szeretek a szüleimmel járni nyaralni, mert nem erőltetnek rám semmit, mindig közösen választjuk ki a helyszínt és a programokat is. Járunk múzeumokba is, ami nyilván engem annyira nem köt le, de cserébe olyan helyekre is ellátogatunk, ami viszont őket nem érdekel, engem pedig igen (vidámparkok, aquaparkok). De mondjuk a hajóutakat, városlátogatásokat mindhárman élvezzük, így leginkább ilyenekre járunk.

Viszont ha mindennap abból állna, hogy az apartmanban főzőcskézünk (szerencsére anyukám úgy van vele, hogy neki az úgy nem pihenés, ha főznie kell, így vagy félpanziós ellátással megyünk hotelbe, vagy pedig apartmanba, de úgy, hogy éttermekbe járunk vagy valami olcsóbb gyorskaját veszünk - pl gyrost), strandolunk, múzeumokat látogatunk, akkor annyira én sem lelkesednék a családi nyaralásért, mert nagyon unnám. Így viszont szeretek velük járni nyaralni (még 18 évesen is), és örülök, hogy legalább ilyenkor együtt van a család. :)

2015. júl. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván az a bajuk hogy bizonyos korban nem véletlenül szokott az ember a barátaival nyaralni.
2015. júl. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Én például pár héten megyek Olaszországba anyukámmal és a barátjával. Szerencsére a legjobb barátnômet is sikerült meggyôznöm, hogy jöjjön velünk, különben szétuntam volna magamat. Anyukám és a barátja már 45 év felett vannak, nem igazán jó társaság. Míg ôk szerelmesen mászkálna Olaszország gyönöyrû utcáin én mit kezdenék magammal? Valószínûleg mögöttük sétálnék és a mobilomat nyomkodnám. Az elsô néhány nap buli lenne, de utána már vágynék haza.
2015. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a családi nyaralásokat :D jó persze ilyen idős korban már az ember inkább menne barátokkal, ahol 100%ig az a program ami nekik fekszik.
2015. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Érdkes válaszok köttek, köszi mindenkinek. :)


#2: Jéé, olyan fura ezt olvasni. Nekem az utazás az életem, el nem tudom képzelni, hogy hogy lehet nem szeretni. Sokszor maga az utazás sokkal jobb, mint a cél. Azt hittem amúgy, hogy minden ember ilyen. Fura.


Én is nagyon szívesen mennék a barátaimmal nyaralni, de ez több okból kifolyólag nem lehetéges. (egyikünk se 18, nincs pénzünk, őket nem engednék el)

Nekem felnőtt koromra az a tervem, hogy körbeutazom a világot -akár egyedül is. Lehet, azért különbözünk ennyire a válaszírókkal, mert (ez most bunkón fog hangzani, de eskü, nem annak szánom) nekem nem a társaság a lényeg, hanem az utazás. Mondjuk nálunk mindig az van, hogy ha csak apummal megyünk kettesben (szüleim nincsenek együtt, de amúgy anyummmal élek), akkor ő esténként mindig bepiál és nem megy sehova... de ilyenkor legalább én elmehetek mindenfelé, ahova csak szeretnék. Mondjuk mi múzeumokba nem igen járunk... tengerpart, és látványosságok. Azt az egyet nem szeretem a családi nyaralásokban (akéár csak apummal, akár anyummal is), hogy nem hagynak vásárolgatni. Pedig tudhatnák, hogy a lányoknál a vásárlás és a városlátogatás egy és ugyanaz. :D (A városlátogatást amúgy imádom, legyek bárhol a világon.)

2015. júl. 3. 13:19
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

én személyesen azért nem szeretem, mert a szüleim teljesen máshogy pihennek mint ahogy én szeretek. Extrovertált típusú ember vagyok, szeretek a barátaimmal lenni, moziba menni, iszogatni, beszélgetni, baaromkodni. A szüleimnek a nyaralás azt jelenti hogy 3 hétre lemegyünk a nyaralónkba, ami egy kis, kb 500 fős faluban van, pont elég messze a Balatontól hogy csak kocsival lehessen lemenni a partra, és már ne legyenek turisták, csak az idősödő helyiek, de pont elég közel hogy semmi más szórakoztató ne legyen a közelben. Testvérem nincs, barátaimat nem hívom le úgy hogy a szüleim is ott vannak. Strandolni csak este megyünk le amikor más senki nincs ott, úszunk két kört és már megyünk is mert késő van. A házban nincs tv, apa folyton kikapcsolja a wifit, mert drága. Ők kertészkednek, borkóstolókra megyünk, áthívnak ismerősöket, de halál unalmas az egész, 3 hétig aki korban "közelebb" van hozzám az is 30 fölött van. Nem érdekelnek a témák amikről beszélnek, ha hozzá is szólnék nem vesznek komolyan, én vagyok a gyerek aki jött mert nem lehet otthagyni sehol.

Nem megyünk semmi új helyre, ugyanaz a nyaraló, ugyanaz a kettő darab túraútvonal amin tíz éve minden nyaraláskor szertartásosan végigmegyünk, ugyanaz a kis falu ahol a "nagy látványosság" a falu kútja, és minden évben ugyanaz az egyetlen kimozdulás amikor kertészeti szaküzletbe megyünk valami permetszerért vagy locsolóalkatrészért.

Ráadásul a szülinapom is nyaralás közbenre esik, tehát eddig egyszer sem sikerült még rendesen megünnepelnem a barátaimmal.

Most már érted? 17/L

2015. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: Uhh, így már mindjárt sokkal rosszabbul hangzik. :S Sajnállak, tényleg. :/

Én mondjuk az olyan esetekre gondoltam, ami a filmekben van, Hogy konkrét példát hozzak (ne nevessetek ki, nem most néztem, még régen, csak emlékszem rá. :D), Varázslók a Waverly Place-ről, a film változat. :D Emlékszem, Alex nem akar menni a Karib-szigetekre csak azért, mert a szüleivel és a bátyjával kell lennie... Karib-szigetek, hahó! Ha kell, akár a matektanárommal, aki majdnem megbuktatott, még vele is elmennék...

2015. júl. 3. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!