Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket mi motivál az iskolake...

Titeket mi motivál az iskolakezdésre, továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Engem, a sarki kisbolt.


Sikerült megtalálnom az egyetemet, ahol azt tanulhatom, amit szeretnék, már régóta. Motiválni pedig a sarki kisbolt. Nemrégiben voltam ott, és a látvány, az megmaradt bennem. Bejött a 66 éves idős bácsi, kb 30 éves melegítőben - ami nagyon koszos volt - érződött rajta az olcsó alkohol szaga. Járása görnyedt volt, és arca ápolatlan. Fogadást tett, a helyi csapatra kb 500 ft-ért, hogy hátha nyerek rajta 300 ft-ot és 800 Ft-ból veszek minőségi bort itt a kisboltban. És akkor fogadtam meg, hogy én tanulni fogok, mert nem akarok ilyen sorsra jutni, akinek hiányzik 3 foga, és durván mondva, egy lyukban él.


Nagyon kiábrándító látvány volt, hogy hova juthat az ember ha nem tanul...


2015. aug. 25. 20:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elvenni a motivációd, de tanulással is juthatsz ilyen sorsra, ez nem csak a sulin múlik. De tanulni érdemes, ez tény.
2015. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én azt megértem, de aki tanul annak ezerszer kevesebb esélye van ilyen helyre jutni, mint aki elvégzi a középiskolát és elmegy dolgozni
2015. aug. 25. 21:03
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem az életem motivál.. sajnos nem vagyunk túl gazdagok és vannak dolgok amiről le kell mondanunk. Plusz ahogy látom a szüleim mennyit küszködnek és veszekednek a pénz miatt, mennyi konfliktus és feszültség van.. soha nem akarom ezeket átélni. Ezért tanulok, hogy ne menjen az egészségem, mindenem rá a pénzhiányra.

16/L

2015. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nagymamám pl 70 ezres nyugdíjat kap, és egész életében ápoló volt, ~45 éves kora óta egyedül él tehát gondolhatjátok, hogy nincs nagy családi vagyon, mégis büszke nyugdíjas, szóval ez nem azon múlik, hogy az ember minek adja magát


akit észrevettem, hogy nagyon rosszul megy a sora, azok akik abbahagyták a sulit még érettségi és legalább valamilyen szakma előtt, és nem sikerült beilleszkedniük a munka világába, de pl egy jó szakember is élhet jól


én pl úgy voltam vele, hogy hú csak mérnök legyek, mert különben itt 60 ezer nettókon fogok élni életem végéig, aztán a munka világában kiderült, hogy egyébként a kevésbé tanulós emberek is egész jó életet élnek, egy CNC-s kolléga simán megkap 150 nettót és érettségi utáni szakképzése van, szakács ismerős is nagyon jól keres egy hajón, szóval aki akart tenni magáért az azért szépen megvan

2015. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim.

Olyan akarok lenni, mint ők? Nem? Akkor indíts tanulni...

2015. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem több minden először is most jól élünk és ha elköltözök meg akarom tartani ezt az élet színvonalat. Másodszor hogy olyan munkám legyen amilyet akarok.
2015. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
Egy munka, ami kisgyerek korom óta érdekel, és kitűztem célnak, hogy elérem. Most hogy egyre idősebb vagyok még egyre jobban is érdekel. És nagyon úgy látszik suli után meg is lesz.
2015. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy fent tudjam tartani minimum azt a színvonalat, amit a szüleim megadtak nekem. És az is, hogy ők is mindketten diplomások, milyen érzés lenne nekik is és nekem is, hogy én kevesebbre vittem.
2015. aug. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem az anyagi helyzetunk. Edesanyam egyedul nevel,nem elunk jol. Ennel jobb eletet szeretnek a sajat csaladommak,illetve amint lehet,anyumnak segiteni. Szerencsere jo uton jarok az almaim megvalositasahoz,a megye legjobb gimnaziumaban tanulok.
2015. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Elsősorban az, hogy beteljesítsem az életfeladatomat.


Segíteni szeretnék másoknak, olyanoknak akik a társadalom peremén élnek, önhibájukon kívül (elsősorban fogyatékkal élőkre gondolok). Sajnos nagyon sok rossz tapasztalattal gazdagodtam a gimnáziumi éveim során, számos alkalommal megaláztak anélkül, hogy okot adtam volna rá. Ezek a fájdalmas emlékek is motiválnak arra, hogy segítsek.

2015. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!