Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mindent megkapok a szüleimtől...

Mindent megkapok a szüleimtől de mégis rossz kedvem van. Szerintetek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Felvettek az egyetemre, kitűnő eredménnyel érettségiztem le.

A szüleim viszont még most se engednek meg néhány dolgot.

1.nem mehetek szórakozóhelyekre, mert " beleraknak valamit az italomba"

2. nem aludhatok a barátomnál mert "még korai és lenézendő hogy szexuális életet akarok már most élni"


2015. aug. 28. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ideje felnőni. A magánéletednek semmi köze a tanulmányi eredményedhez. Ideje szembenézni a konfliktusokkal és kiharcolni az új határokat. Vaaaagy... majd apád szól, ha megengedi, hogy nemi életed legyen és ihass egy sört a barátaiddal este. Te tudod, hogy akarsz élni. Rajtad múlik.
2015. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A kérdésben benne van a válasz. A szüleid teljesen megtiltják hogy magánéleted legyen, amire pedig egy egészséges embernek szüksége van. Viszont ezért egyedül magadat hibáztathatod, ha 19 évesen még hagyod, hogy parancsolgassanak neked. Nagykorú vagy, állj ki magadért!
2015. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvileg felnőtt ember vagy tehát azt teszel amit akarsz,de gyakorlatilag amíg a szüleid eltartanak,beleszólhatnak.Persze nem jogilag!

Én elkezdenék dolgozni valamit egyetem mellett,hátha akkor feltűnik nekik,hogy felnőttél.

2015. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát kapsz tetőt, kaját és pénzt tanulni. Kölcsönös tiszteletet, megértést, őszinte beszélgetést, lehetőséget szórakozni nem. Hát azért ez messze van a mindentől nagyon! Gondolom ez az ő véleményük inkább... "mindent megadunk neked...blablabla..."
2015. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad.Ennyi.Felnőtt ember vagy. Attól azért gondolom félsz,hogy ha netán totál magadra haragítod őket,meg ne vonják a pénzt,és hello az egyetemnek. Ugye? Nem kell szemtelennek lenni velük,de valahogy próbáld őket meg győzni,hogy nem jót,hanem rosszat tesznek veled azzal,hogy elzárnak a világ elől. Engem is tiltottak mindentől...meg is lett az eredménye. Korán lettek nagyszülők anyámék. Mert milyen egy kamasz,hogy van beállítva az agya..amitől tiltanak pont az fog a legjobban érdekelni. 19 évesen szültem a lányomat.Nem bántam meg,de tény hogy ráértem volna még. Lassan már tini korba ér a gyerekem,nem fogom tiltani a dolgoktól,inkább felvilágosítom időben,próbálunk már is sokat beszélgetni,mi hogy zajlik,mit lehet és mit nem.Eddig jól haladok.Nem akarom,hogy apácaként nevelkedjen,de azt se hogy világi k.. legyen.Valahogy a kettő között. A szex az élet része,lehet,csak ne naponta mással,és vigyázva. Ennyi.
2015. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvileg felnőtt ember, de a szülei tartják el és kap tőlük meg mindent.Szóval annyira mégsem az. Normálisan leülhetsz a szüleiddel megbeszélni, hogy mit szeretnél, bízzanak meg benned, de amíg mindent a popód alá tolnak, addig.....
2015. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ők tartanak el, de ilyen dolgokba nincs beleszólásuk.
2015. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is kiírhattam volna.. Ugyanez, 19 éves vagyok, most vettek egyetemre, mégse járhatok bulizni és a barátommal se aludhatok (Anyukám:"tudtommal még nem akartok összeházasodni", pedig nem vallásos egyáltalán).

Én is tök tanácstalan vagyok.

2015. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig adok egy remek tanácsot. 18 éves kor felett jogilag is akkor mész a barátodhoz amikor akarsz. Egyszer menj el hozzá. Utána mikor hazaértél mosolyogva meséld el a szüleidnek hogy mennyire élvezted a dolgot.
2015. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

úgy kezelnek mint egy 12 évest xd

de ha mindent megadnak, van ám erre megoldás.. megmondod, hogy a jó sulis eredményeid miatt kérsz egy bmw m6-ot, megkapod eladod 30-40 millába, veszel saját lakást aztán oda mész ahova akarsz amikor akarsz.

2015. aug. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!