Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mégis hogyan lehet megakadályo...

Mégis hogyan lehet megakadályozni, hogy egy kamasz lány rossz társaságba keveredjen?

Figyelt kérdés

A lányom jelenleg 11. osztályos gimnazista, és rászokott a dohányzásra, a füvet is próbálta, és az alkoholt sem veti meg. Mindezek mellett persze segít nekem, és jó tanuló is. De ezt hagyjuk.


Tegyük fel, ha már bekerült egy osztályba, ahol jól érzi magát, eljár velük, élvezi a társaságukat, és boldog velük, viszont elég züllött egy társaság (mindegyikük cigizik egytől-egyig, isznak, stb.). Így ugye elég nagy az esélye, hogy a gyerek is ilyen lesz. Mit lehetne ilyen esetben tenni? Ti mit tennétek? Ők a barátai.


2013. okt. 31. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már semmit nem tehetsz. A sorsa, hogy mibe megy bele és mibe nem, már évekkel ezelőtt eldőlt, a nevelésed alapján. Kamasz gyereket nevelni már nem lehet. Arra alapozhatsz, amit eddig megtanítottál neki.


Egy kis hallgatnivaló olyantól, aki tudja, mit beszél:

http://www.youtube.com/watch?v=sLskCOFkwm8

2013. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nem ingyen füvezik, cigizik, iszik.

Gondolom tőled kap pénzt rá, szóval gondolkodj el.

2013. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Odaírtam, hogy ezt hagyjuk. Nem nevelési tanácsadást kértem, hanem általánosságban hogyan lehet ezt megelőzni? Akár a saját gyerekedre is hivatkozhatsz.
2013. okt. 31. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez életkori sajátosság,nagyon nehéz,vagy nem lehet megakadályozni.A legtöbb tinédzser csinál ilyeneket 17-18 éves korában,próbálnak "élni". Lehet lepontozni,de én ezt még nem hívnám rossz társaságnak,max. az átlagtól kicsit vadabbnak.Könnyű mindig az anyukát szidni,de a tinédzserkor arról szól,hogy az emberek lázadoznak,túllépik a határokat.Ergo teljesen normális szabályokat állít fel a szülő,de a tini megfogja szegni őket.Ez nem az anyuka hibája.Persze vannak olyan szülők is,akik olyan szigorúak voltak,és semmilyen kihágást nem tűrtek,hogy a gyereküknél kimarad a tinikor.Sok ilyennel találkoztam már,a gimis életük pocsék volt,nem tudtak egy társaságba sem bekerülni,nem jártak el sehova,úgy érezték,hogy elpocsékolják az utolsó önfeledt éveiket,pedig a gimis éveknek kellett volna az egyik legszebbnek lenniük.Ezekből a főiskolán 2 féle ember lehet:a megtörtek,mindig tanulnak,nem boldogok,vagy akik túlzásba viszik,mindig piálnak,füveznek,nem tanulnak,megbuknak.De az a lényeg,hogy mind a két típus a végletek,mert a középiskolában nem találták meg az arany középutat.

Rossz társaságnak azokat hívnám,akik rendszeresen füveznek,akár durvább szereket is tolnak,éjszaka a parkban isszák a kannásbort,lógnak..stb.

2013. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lány mentalitásától is függ, magamból indulok ki.Múlt hónapban elég jóba lettem egy csapattal, nagyon rossz társaság, ezt észre kellett vennem nagy nehezen, de kiléptem.:)
2013. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Frigg ***** válasza:
100%

Hát, attól függ.

Nekem a baráti társaságomban többen cigiznek (én is dohányzok, de főleg bulikban, lakásban soha, és ha olyannal vagyok, aki kifejezetten utálja a cigit, akkor ezt tiszteletben is tartom). Van köztük olyan, többen is (de nem sokan), akik néha napján elszívnak egy-egy füves cigit, de komoly drogokhoz SOHA nem nyúlnak. Nem erőszakolják rá másra. Engem is kínáltak, de én mondtam, hogy köszönöm, de kihagyom. Nem erőszakolják rá senkire, lehet nemet mondani. Sörözni is szívesen elmegyünk (mértékkel). Igaz én már 23 éves vagyok, de ugyan az a baráti társaságom évek óta, ezért írom le.

Szerintem ez a társaságtól, helyzettől, mértékletességtől függ. Természetesen nem azt mondom, hogy füvezni jó, mindenki füvezzen, de ha csak egyszer próbálta ki a lányod, az még nem tragédia (persze nem is úgymond "helyes" dolog). Én nem ismerem a leányzót, ezért írok saját tapasztalatot, hogy attól, ha valaki ezek közül valamit kipróbál, még nem lesz feltétlenül rossz, vagy züllött. Természetesen ha minden nap/hétvégén halálra isszák magukat, és úgy is viselkednek, az más tészta.


23/N

2013. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj hogy ne szokjon rá.Ha így bulik alkalmával,meg egyszer-kétszer csinálja az teljesen rendben van,csak ne szokjon rá.
2013. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem komolyabb probléma nem lesz ebből, barátoktól való tiltás, vagy ezektől a szokásoktól tiltás teljesen értelmetlen, ilyen korban ha nem hülye megoldja ha akar valamit. Próbáld meg neki megmagyarázni, hogy ezeket mértékkel tegye, és előbb utóbb rá fog unni, talál fontosabb dolgokat amiért ezeket megéri feladni(nekem ez a sport volt), na meg ne lehessen mindenféle baromságra rávenni, hogy baja essen
2013. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!