Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit pénzt reális adni...

Mennyit pénzt reális adni szüleimnek szerintetek?

Figyelt kérdés
Tanulmányaim miatt Pestre költöztem, hétvégén hozok fel kaját, de amúgy mindent magamnak veszek, magamra főzök, a számlákat meg a lakással kapcsolatos dolgokat kifizetik. Dolgozni egyelőre nem tudok, nincs annyi időm, és ők se támogatnák, inkább tanuljak. Mennyiből lehet szerintetek megélni hetente, úgy, ha egyszer járok egy bulizni és nem iszom sokat?

2015. szept. 19. 15:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
egy héten bulizni*
2015. szept. 19. 15:03
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Mármint mennyit adjanak, miután kifizették a számláidat?

Kevés az infó. Mik az igényedig kajával, ruházkodással kapcsolatban? Így nehéz megmondani. Valakinek elég 20 ezer is, van akinek 60 ezer is kell. Attól függ, te mennyire vagy hajlandó spórolni és mennyit bírnak a szüleid adni. De, ehetsz a suli konyháján is, szerintem olcsóbb.

2015. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Én havi 10e Ft-ot kaptam, ebből kellett fedeznem mindent a lakhatástól, evéstől kezdve a könyveken, utazáson át (helyi bérlet + hazaút) mindenig.

Egyértelműen nem volt elég, az ösztöndíjjal pótoltam ki a hiányt, illetve feléltem az addig félrerakott pénzemet (pl. szülinapi ajándékként amit kaptam).

2015. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

én is havi 10-et kaptam, ugy ahogyan az elottem válaszolo.

én szombat és vasárnap éjjel dolgoztam (este 10-tol reggel 5-ig)...illetve vállaltam kulonféle grafikai munkákat ...

bulizni nem jártam, nem dohányoztam, nem ittam..és olyan iskolába jártam, ahol minimum a hármas szintet teljesiteni kellett kulonben eltanácsolták a diákokat az iskolábol. illetve nálunk hiányozni sem lehetett (a rendszer hasonlo volt, mint a kozépiskolákban- max. 3 igazolatlan és max. 1 honap orvosi igazolással) suli meg reggel 9 -tol fog du. 5 ig.

2015. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ruházkodásra most nem nagyon tudok költeni, de van elég. Tényleg csak az alap, az evés-ivás, a bérletet szintén kifizetik.

Arra voltam kíváncsi, hogy személyesen ti mit gondoltok, mennyiből lehet egy főiskolásnak Pesten egy hétig enni/inni meglenni, normál körülmények között, a pénzt nem szórva.

2015. szept. 19. 15:48
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Én is havi 10 ezret kaptam, anno 2000-ben. Ma már nehéz lenne havi 10 ezerből kijönni. Bulizni én sem jártam, volt, hogy a főiskola menzájára fizettem be. Igaz szar volt a kaja, de olcsó. Ha nem akarsz sokat költeni, olcsó dolgokkal is beéred, akkor havi 20 ezer elég. Ha hambi, pizza, heti bulira is kell pénz, akkor nem lesz elég. Tényleg rajtad múlik, mert azt nem írtad le, hogy milyen kajákat akarsz enni. Minden mást is kifizetnek helyetted, tehát csak kajára kell költeni.
2015. szept. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Hétfőtől-péntekig heti 5 ezerből csak kajára ki lehet jönni, főleg, ha hétvégén hozol kaját is. Esetleg anyukád fagyaszthat le abból, amit hét közbe csinál és azt is el tudod hozni. Így még többet tudsz spórolni. Heti 5 ezer persze úgy, hogy bulizni nem mész el. Ha szeretnél extra kiadásokat, akkor próbálj meg dolgozni. Persze, ha 1-2 pohár sör elég és senki se várja el, hogy meghívd, akkor húzósan elég a heti 5 ezer. Aki akarja, az megtudja csinálni.
2015. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
sztem havi 50 körül reális, annál kevesebb pénzből nem nagyon tudnék élni
2015. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tőlem senki se várja, hogy meghívjam :D


különben heti 5 ezerben állapodtunk meg, majd okosan főzök :) csak kíváncsi voltam mit gondoltok, én olyan 7 ezerből már kényelmesnek gondolom meg félre tehetősnek. Csak meglepődtem, baráti körben volt aki mesélte, hogy 10-est kapott és az szerinte semmi.

2015. szept. 19. 21:09
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Én az albim árán felül havi 40 000 forintot kaptam, de ennek már 5 éve!
2015. szept. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!