Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyenek a kamaszok?

Miért ilyenek a kamaszok?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves lány vagyok, nem iszok, nem cigizek, nem füvezek. Az osztályban a legtöbben viszont nem így élnek. Vannak természetesen barátnőim, akik szintén nem piálnak stb. Meghívtak egy piálós "osztálybuli"-ba és közölték ha nem iszok nem cigizek akkor ne is menjek el, és egyéb ilyen hasonlókat.Mi a véleményetek róluk?
2015. szept. 20. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát figyelj ez engem is érdekelne, de már 24 vagyok és még nem tudtam megfejteni. Nálunk is már általános iskolában az volt a legnagyobb problémájuk, hogy kirándulásra ki/hogy/milyen alkoholt hoz... Hát ez szerintem undorító. Ráadásul a tanárok ebben partnerek, vagy nem is tudom, minden esetre hallgatnak és elnézik az ilyet. Pedig elég jó gimibe jártam utána, de még ott is az volt, hogy a színjeles, orvosnak készülő diákokat minden hétvégén elvitte a mentő a detoxba. Aztán az volt a legnagyobb gondjuk, hogy a következő héten eltiltotta őket az anyjuk a bulitól... Pff...
2015. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

A fő probléma, hogy ezért kinézznek, mindenki úgy él azt fogyaszt, amit szeretne, nem lesz ettől se jobb se rosszabb az illető.

Na én 15 évesen teljesen pontosan így gondolkoztam, mint te, hogy ezeknek a dolgoknak semmi, de semmi értelme nincs, baromság az egész úgy, ahogy van. Aztán ha rájönn az ember, hogy mi ebben a jó, akkor nagyot nézz, hogy mit gondoltam én nulla tapasztalattal. Viszont szerencsésnek érzem magam, hogy sokáig így gondolkodtam, így sokkal jobban tudom korlátozni példul az alkohol fogyasztásomat, sajnos a cigarettára rászokktam. Mindenestere 15 évesen azért nem tettek volna olyan jót nekem ezek a dolgok, akkor még fejlődik a szervezet.

2015. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Miért ilyenek a kamaszok? - én meg kérdezhetném, hogy miért neked kell mindent jobban tudni?

Nemhogy a közösség része lennél, elmennél egy ilyen buliba, egy este alatt elszürcsölsz egy bacardit vagy valami 2 csöppnyi vodkával ízesített gyümölcslevet, amitől csak jobb lesz a kevdes, be sem rúgsz és mégse adod elő a nagy kívülállót.

2015. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Keresd normális emberek társaságát! Ha nem akarsz inni nem iszol. Ennyi. Aki meg menekül a valóság elől,tegye! Csak azért nem kell károsítanod a tested hogy befogadjon az igénytelen csürhe.
2015. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, hogy normálisabb közegben mozogtam, vagy egyszerűen cak határozottabban képviseltem az álláspontomat, de sehol nem erőltették.

Mondjuk gyenge a gyomrom, elég gyorsan rosszul lettem az alkoholtól (nekem pár kortyot is visszadobott).

Bár dohányoztam, de elvárásként sehol nem szerepelt. Sőt, a nemdohányzókra figyeltünk, hogy ne szálljon rájuk a füst.


Alkoholra egyébként apám tanított meg, hogy ha "muszáj", akkor hogyan lehet kicselezni a társaságot. Ő politikai pályán mozgott, kampányidőszakban rendszeresen belefutott a "hát a saját boromat/pálinkámat kóstold már meg" helyzetbe. Mivel egy este akár 10 helyen is járt, értelemszerűen tarthatatlan lett volna ilyen mennyiségű ivás. Így ő kicsalta kültérre a házigazdát, egy fél kortyot látványosan ivott, majd a házigazdának heves gesztikulációval mutogatott valamit a háta mögé. Amíg az illető elfordult, gyors mozdulattal beborította a piát a növényzetbe, majd nagy sóhajtással nyelést imitált. Mire visszafordultak, már csak a bort/pálinkát dicsérte, hogy milyen isteni volt. Így egy este akár több liter is "megivott", mégis józan maradt.


Később meg elég volt slusszkulcsot lóbálnom, hogy "bocs, vezetek". Ez nálad még nem működik, mert 15 évesen nem lehet még jogosítványod.

2015. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha nem iszol meg nem cigizel, akkor mit csinálnál egy PIÁLÓS bulin? Ülnél az ásványvizeddel?

Lehet bulizni pia nélkül. Nekem is szokott menni. De ha ismered az osztályod, és tudod hogy a buli direkt arra megy rá, hogy beb..sszanak, akkor persze hogy nem akarnak oda hívni, mert minek?

Ettől függetlenül szerintem neked van igazad, keress értelmes társaságot, ne akarj olyanokkal lógni, akiknek tök más a szórakozás mint neked.

2015. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

ne menj el az ilyen bulira szerintem. keresd az olyanok társaságát, akik hasonlók mint te.

csak úgy megjegyzésként, akik anno 13-14-15 éves korukban módszeresen berugtak minden héten +csak a buli létezett, azok nem sok mindenre vitték. az ilyen ismerőseim nagy része vagy munkanélküli, vagy vmi takarító szintű helyen van. míg azok akik inkább 13-15 évesen foglalkoztak a tanulassal, és kulturált kertekben szórakoztak, azok úgy vittek is valamire. persze ez most nagy altalanositas volt. a lényeg, hogy amíg nem hanyagolja el valaki a sulit a bulik miatt, addig nincs nagy baj.

2015. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

on: Akkor ne menj el a buliba. Olyan emberekkel vedd körbe magad, akiket ugyanaz érdekel. Ha téged a piálás nem szórakoztat, akkor minek mennél tényleg?


off: 2. biztos, hogy nem azért tudsz mértéket tartani a piálásban, mert későn kezdtél el inni, ez inkább fordítva logikus. Én 14-15 évesen elég gyakran berúgtam, sokszor nyilvános helyeken hánytam (szégyellem is), úgyhogy elég hamar megtanultam a határaimat, 16 évesen már tudtam mennyi az a pia, amitől már nagyon jó kedvem lesz, de még bennem marad. Azóta nagyon ritkán van csak, hogy ennél többet iszom, de akkor direkt.

Az meg nagyon vicces, mikor írják, hogy az ilyen emberek nem viszik semmire. Szerintem ezt csak bemesélitek magatoknak, mert szükségetek van a kompenzálásra. Több rosszéletű embert ismerek, akinek ma jó munkája és családja van. Az osztályom átlaga nagyon jó, mégis 30-ból 28 elég rendszeresen be szokott rúgni, emellett sokan (köztük én is) komoly egyetemre készülnek (végzősök vagyunk, pár kivétellel szinte mind 18 évesek, úgyhogy ennél jobban már szerintem nem kallódunk el), és egyébként teljesen normálisak.

2015. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Nekem az az álláspontom,hogy nem mindenkinek van ilyen nyugalom úrnője természete,mint neked.

Ahogy nekem sincs. Én is ittam/iszok,cigiztem/cigizek(füvet mondjuk nem próbáltam,és nem is igazán vonz),buliztam/bulizok,és mégis normális vagyok szerintem.

Egyébként meg inkább tombolja ki most magát az ember,mint 35 évesen 1-2 gyerekkel az oldalán,mert esetleg ez elmaradt fiatalkorában. Mert ugyebár ilyenre is van/volt példa az ismerettségi körömben..

A másik meg,neked nem mindegy más mit csinál?

Ez igenis,hogy hozzátartozik az ember kamaszkorához,mindenki lázadozik,kiéli magát most,minthogy később egy házsártos feleség legyen,akinek a gyerekei semmit nem mondanak el,mert ugyanúgy ráerőlteti a saját fiatalkori énjét.

Ha neked ez nem tetszik,akkor maradj otthon,kortyolgasd az ásványvizedet,nézz mesét,aztán 9-kor irány az ágy,mert tudod jönnek ám a rossz manók,meg a koboldok!:)))

16L

2015. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! 17 éves leszek, cigizem, megiszom rendesen a magamét ha olyan a társaság, de ez az én magánügyen. Azt csináld amit szeretsz, semmi nem kötelező.
2015. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!