Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a kamasz gyereke falcolja az alkarját?

Figyelt kérdés
2015. szept. 23. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem vagyok szülő, de én is csináltam régebben.

19N

2015. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te miért csináltad?
2015. szept. 23. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is a kamasz gyerek voltam, aki falcolt.

Személy szerint nekem elég nagy önkép zavarom volt, önértékelési problémáim, egy időben attól is féltek, hogy anorexiás vagyok. Így próbáltam levezetni az önutálatot. Még mindig könnyebb volt a fizikai fájdalmat elviselni, mint a pszichikait. Innen indult az egész. Viszont sosem csináltam valaki más miatt, csak akkor, ha magamban csalódtam, ha nem tudtam megfelelni a saját magammal szembeni elvárásaimnak, ami azért gyakori volt. 18L

2015. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen kamasz voltam, önutálat, depresszió, kisebbrendűség érzése.. odáig fajult, hogy az iskolát is otthagytam 16 évesen. Nálam 2 oka volt mindezeknek, az első a "kapcsolatom" a szüleimmel, ami miatt már gyerekként szenvedtem, sőt ebből állt az egész gyerekkorom, a másik a hormonrendszer, anyagcsere betegségem.

Elmondta miért teszi ezt?

2015. szept. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Én sosem csináltam ilyet és nem is értettem hogy mások miért csinálják.
2015. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A lányom most 14 éves, nagyjából két éve kezdte el a falcolást.

Öt éve már, hogy elváltunk a férjemmel, nyilván ez is problémát jelentett neki, szóvá is tette. Igazából nem is a válással volt a baja, mert sokat csalódott, meg folyamatosan csalódik az apjában azóta is, hanem az, hogy el kellett adnunk a házat, amiben eddig éltünk, az talán egy biztos pont volt a számára.

Ezek mellett jönnek a kamaszkori problémák, a fiúzás...stb.

2015. szept. 24. 23:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Beszélj vele mindenképp. Ne kérdezz rá konkrétan, ha eddig nem tetted még meg, ezután se tedd. Nekem ez amolyan támadás volt, ha valaki rákérdezett. Inkább biztosítsd abban, hogy te mindig ott vagy neki, ha kell, benned megbízhat, bármi is van, megérted, nem fogsz haragudni, ha valamit rosszul csinál. Kérdezd meg, hogy nincs-e valami, ami zavarja, bántja őt, szeretne-e róla beszélni veled vagy inkább mással.

Nekem ez segített, anyukám így állt hozzá a dologhoz. Végül szakember nélkül sikerült orvosolni a problémát, azóta pedig anyukámhoz is közelebb állok, nagyobb bizalommal fordulok hozzá. 18L

2015. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!