Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti finanszíroznátok/finanszíro...

Ti finanszíroznátok/finanszírozzátok a gyereketek párkapcsolatát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 18 év körüli lányod, akinek van barátja.

Amikor a barátjához szeretne menni, aki mondjuk nem lakik valami közel és a helyi közlekedés is drága, milyen időközönként adnál neki pénzt? Ha a fiúnak születésnapja, névnapja, karácsony stb. lenne, mennyi értékben vennétek neki ajándékot?

Vagy kezdetben támogatnád, aztán elküldenéd dolgozni iskola mellett?


Nagyon érdekel más szülő látásmódja!


(Mi nem vagyunk egy szegény család, de nem is élünk olyan jól, hogy ilyen szinten lehúzzam anyukámat, ezért most éppen diákmunkát keresek, amit tanulás mellett is könnyen tudnék végezni.)


2015. okt. 27. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Én szülőként nem vennék ajándékot a lányom barátjának vagy fiam barátnőjének, hiszen nem a családom tagja, de lehetőségemhez mérten, ha a kapcsolat jellege olyan, kiegészíteném a fiam/lányom zsebpénzét, hogy megvegye, amit szeretne a számára.


Ugyanez vonatkozik az utazásra, kávézóra, mozira. Elvárnám a gyermekemtől, hogy amennyire lehetséges, a zsebpénzéből tegyen félre minderre, vagy vállaljon diákmunkát, de csak akkor, ha az nem megy a tanulás rovására.

2015. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Havonta adnék neki X Ft zsebpénzt, finanszírozza ebből a kapcsolatot.

Az fura lenne, ha adnék neki mondjuk 8000-et, hogy vegyen egy parfümöt a fiúnak vagy ilyesmi.

2015. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Külön NEM finanszíroznám. Ha a zsebpénze, ami eddig elég volt, erre már nem elég, nyugodtan diákmunkázhat.


Helyi közlekedés? Nem éppen helyközire gondoltál?

A helyi bérletet egyébként is fizetném.

2015. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Ajándékot karácsonyra, névnapra, szülinapra vennék, de nem a gyerekem nevében hanem a saját és a férjem nevemben.


A zsebpénzét emiatt nem hiszem, hogy kiegészíteném.


Nálunk még ultraminik a gyerekek, ezért a feltételes mód. Az ajándékban biztos vagyok, a zsebpénzes részt csak így tervezem.

2015. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Anyuék semmit sem finanszíroztak (mondjuk senki nem is várta tőlük). Randikat köztes helyre beszéltük meg, így az utazás sem volt annyira drága egyikünknek sem. Ezen kívül létezik bérlet is, ami olcsóbb, mint minden alkalommal jegyet venni.

Ünnepeket nehogy már a szülők tartsák számon! Jó nyilván nekik sem volt ingyen egy szülinap, hiszen ha sütöttem egy tortát pl., akkor az nem magától készült el a semmiből (az extrább hozzávalókat természetesen én vettem meg). Ha bármilyen szórakozóhelyre hívtam meg a páromat, vagy valami tárgyi ajándékot akartam neki venni, akkor azt a zsebpénzemből tettem, sose kértem ezért pénzt anyáméktól.

2015. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Vesznek ajándékot a saját nevükben is neki, de ha én kérek, hogy "apa, adnál 2ezer forintot, hogy megtudjam venni xy szülinapi ajándékát?", akkor adnak.

Zsebpénzt egyáltalán nem kapok, azt mondták mindig is a szüleim, ha kell valami, akkor szóljak és adnak - de 5000 forintnál több egy átlagos hónapban nem szokott elmenni ilyen dolgokra (ebben minden benne van: mozi, kávé, süti, óvszer, magamnak smink/ruha/egyéb kacatok) - szóval nem vagyok nagy igényű.


Viszont ha messze laknánk egymástósl, arra tudom, hogy nem szívesen adnának pénzt, erre szeritnem is spórolj - viszont ne menjen a diákmunka a tanulás rovására, annyit nem ér meg.

2015. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szülő vagyok, hanem épp a másik oldal. 15 éves koromtól folyamatosan párkapcsolatban voltam, ráadásul távkapcsolatban (200 km volt köztünk). A szüleim finanszírozták, nekem nem lett volna miből. Egyetem alatt sem tudtam volna dolgozni, mert olyan szakra jártam, ahol egyszerűen nem fért volna bele, az ösztöndíjam meg nem sok mindenre lett volna elég.
2015. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én havonta kb 10.000 Ft-ot szoktam kapni, de ezt sem úgy, hogy elsején adja anya, hanem néha kérek, amikor nincs már sok. Tehát nem is éri el a havi összeg mindig a 10.000-et. Annál több meg sosem kell.

Már évek óta adom el itthonról a kinőtt, nem használt cuccokat, ebből mindig van elég pénzem. Anyától csak ritkán kérek, és ahogy fent írtam, ez max 10.000 egy hónapban. :)

2,5 éve élek párkapcsolatban, de szülinapra, névnapra, karácsonyra és évfordulóra is olyan 3.000 Ft körül szoktunk ajándékozni. Néha év közben is meglepjük egymást kisebb dolgokkal.

19L

2015. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy mi már áttértünk a gumiról a gyógyszerre, ezt természetesen felezzük a párommal.

Előző voltam.

2015. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

én 19vagyok,2 éve kapcsolatban. nem finanszorozzàk, zsebpénzt se kapok . karácsonyi ajándékot a páromnak a nyári munkás pénzembol fogok venni.

busz jegyet meg vagy a barátom fizeti ha nincs pénzem (oda vissza 300)vagy ha van pénzem (90%ban) akkor én veszem.

gyógyszert meg a párom veszi, hiszen ő már dolgozik, én még egyetemre járok. :)

de igazából nem is vàrnàm el, hogy anyàék állják az ajándékot. így sokkal jobb érzés adni, hogy én kerestem a ràvalòt

2015. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!