Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti finanszíroznátok/finanszíro...

Ti finanszíroznátok/finanszírozzátok a gyereketek párkapcsolatát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 18 év körüli lányod, akinek van barátja.

Amikor a barátjához szeretne menni, aki mondjuk nem lakik valami közel és a helyi közlekedés is drága, milyen időközönként adnál neki pénzt? Ha a fiúnak születésnapja, névnapja, karácsony stb. lenne, mennyi értékben vennétek neki ajándékot?

Vagy kezdetben támogatnád, aztán elküldenéd dolgozni iskola mellett?


Nagyon érdekel más szülő látásmódja!


(Mi nem vagyunk egy szegény család, de nem is élünk olyan jól, hogy ilyen szinten lehúzzam anyukámat, ezért most éppen diákmunkát keresek, amit tanulás mellett is könnyen tudnék végezni.)


2015. okt. 27. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem nincs zsebpénzem, soha nem is volt, ha valamire épp kellett, akkor anya adott. Pl karácsonyi ajándékokra összesen adott x forintot, abból oldottam meg mindenkinek. Utazás az nem sokat számít, mert a város ahol a párom lakik az köztünk és pest között van, pestre amúgy is járok, szóval legtöbbször úgy vagyok a barátomnál, hogy nem jövök haza hétvégére, csak "félútig", és onnan megyek vissza vasárnap, így nem jelent plusz kiadást, sőt még olcsóbb is a jegy ha hozzá megyek (haza 840, hozzá 260)

Mióta pesten járok suliba, havonta kapok x összeget, hogy abból oldjak meg mindent. Ezt nem zsebpénznek fogom fel, hiszen a 95%-a elmegy arra hogy megéljek, bérlet, kaja, kolesz, stb, de ha ki tudom magamnak spórolni a mozizást, hasonlókat, akkor nem szólnak bele, arra költöm amire akarom, a lényeg hogy megéljek belőle a hó végéig.

2015. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Természetesen finanszíroznám, utazásban és ajándékozásban is.

Iskola mellett soha nem küldeném el dolgozni a gyerekemet.

2015. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amennyire megtehetem, igen. Nyilván kérdés, hogy mit és hogyan tanul. Ha kiemelkedően sok dolga van, és nem tud /nem talál diákmunkát, akkor igen, persze, esegítenék. AHogy kicsi korban is veszek a lányom barátnőinek szülinapjára valamit. De nyilván nem nagy dolgokat, apróságokat.
2015. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én mindig kaptam zsebpénzt és abból költöttem ilyesmire. Illetve szülinapomra/névnapra/karácsonyra a nagymamámtól pénzt kaptam (80 éves néni egyboltos faluban nem nagyon tudott mit venni a 16 éves unokának) abból is költöttem hasonló kiadásokra.

Mondjuk a barátom is anno hasonló anyagi helyzetben volt, nem várt el több tízezres ajándékot és luxusétterembe se jártunk.

2015. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam az egyetem alatt, ráadásul nagyon jó ösztöndíjam volt, megkaptam a köztársaságit is. Ebből a pénzből kellett megoldanom az ajándékokat, a randikat, sőt nem anyutól kaptam, hanem nekem kellett segítenem őt, olyan módon, hog ő nem tudott nekem ruhát, bútort, számítógépet stb venni, pénzt adni erre- arra. Mondjuk a barátom, aki már dolgozott tisztában volt a lehetőségeimmel ,és sosem várt el tőlem lehetőségeimnél nagyobb ajándékot. a gyerekem esetében magának kell megoldani, bár
2015. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom,hogy ez természetes,hogy segíti a szülő anyagilag a gyermekét,legyen szó párkapcsolatról.hisz nem csak addig kell támogatni ameddig betölti a 18.életévét.A gyerek mégis miből finanszírozná az ismerkedést?főleg h a mai világban a randevú már csak a könyvekben ismert,és nem nagyon fizetnek a mai fiúk.Én mindig kértem mindenre,hisz egy kanyi zsebpénzt sem kaptunk,hisz szegény családban nőttem fel.Ha volt pénz,akkor adtak szívesen.Viszont én a saját gyerekemnél megfogom szabni a haátokat,ha cigire,drogra meg piára költi a pénzét,akkor menjen máshova kérni.tehát csak tisztességes dolgokat szponzorálnék,meg a védekezést mindenképp!!Inkább megvenném neki a gyógyszert 3havonta,minthogy baj legyen
2015. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!