Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Cigiző kamaszok, ti mióta...

Cigiző kamaszok, ti mióta dohányoztok és miért kezdtétek el? A szüleitek tudják? és ha igen akkor hogy reagáltak rá?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.

2015. nov. 7. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Igaz én már nem vagyok kamasz de 15 évesen kezdtem cigizni, 3x buktam le mielőtt elfogadták a szüleim, akkor 16 éves voltam. Minden alkalommal nagy balhé volt belőle de azóta megszoktak cigivel. A tesómmal együtt kezdtük, kíváncsiság talán, ki akartuk próbálni és vettünk egy dobozzal, napokig szivtuk és bizony mikor elfogyott, vettük a következőt. (Nagy hiba volt)
2015. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

13 voltam amikor olyan társaságba kerültem, ahol a többség cigizett. Nem azért kezdtem el mert hogy menő, hanem mert kíváncsi voltam. Addig próbálkoztam amíg nem tudtam elszívni egy szállal. (eleinte mindig köhögésbe fulladt :D)

Azóta is néha rágyújtok, de sose szoktam rá. Volt hogy évek kimaradtak, mostanában csak akkor szoktam amikor bulizni megyek. Van egy doboz cigim most is valahol a fiók mélyén, de nem fogyott el 2 hónap alatt, szóval hétköznap tényleg egy szál se, nem vágyom rá.

Egyszer buktam le, eléggé ki voltak akadva, de a mostani tudomásuk szerint nem cigizek.

2015. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen gyújtottam rá először, miutàn szakított velem a barátom. Azóta bulikban 3-4 szálat, amúgy hetente átlagban 3 szálat szívok, de bármennyit kibírok nélküle, nem hiányzik, akkor szoktam, ha valamin nagyon felidegesítem magam.

Szüleim tudják, nem örülnek, de ők is cigiztek, így nem szólnak bele.

2015. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen próbáltam ki a cigit, és kb. félévvel később, még mindig 14 évesen kezdtem el alkalmanként dohányozni. Kíváncsi voltam, és sajnos már az első szál is nagyon tetszett, megfogott benne valami.

17 voltam mikor először lebuktam, szóval szerintem elég jól titkoltam. :D Aztán pár hónappal később megint lebuktam. Már az elsőnél megmondtam a szüleimnek, hogy hétvégenként rágyújtok (mondjuk akkor ez már bőven nem volt igaz, de ennél többet nem vallottam volna be), viszont nekem úgy tűnik, hogy a szüleim mostanában eléggé abban a hitben vannak, hogy nem cigizek, bár nem tudom, ezt mire alapozzák, úgyhogy én meg úgy vagyok vele, hogy akkor továbbra is titkolózom, pedig a második lebukásom óta már egy év eltelt.

Amúgy nem volt nagy kiakadás, apu konkrétan egy szót sem szólt az egészről, anyu pedig elmondta, hogy csalódott bennem (mondjuk ez fájt), meg győzködött kicsit, hogy miért nem jó ez az egész.


18L

2015. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gimnaziumba kerultem,akkor szivtam el az elso szalamat,rogton szeptember masodik heteben,az az 15 evesen:D.Annyian cigiztek korulottem,hogy ugy gondoltam miert ne tegyem en is,csak par szal,nem fogok raszokni... Persze,ez nem igy lett. Egyre tobbet cigiztem veluk,suli elott,suli utan,szunetekbe kilogtunk,delutan beszelgeteseknel,esti talalkozasoknal,de a mely viz csak akkor jott,amikor egyedul gyujtottam ra. Ezutan valt rendszeresse ez az egesz.

Emlekszem,eljott a teli szunet,karacsony,es ugye a szuleim nem tudtak,hogy en dohanyzom. Es azon kaptam magam 24.-en reggel,hogy nekem most nagyon kell egy cigi,de ugye nem gyujhattam ra,hiszen otthon ment a keszulodes,nem tudtam megoldani. Vegul pont aznap buktam le felig meddig,ugyanis szenteste,olyan urugyet talaltam ki ajandekozas utan,hogy nekem most,ebben a szent pillanatban oda kell adnom az ajandekat a legjobb baratnomnek,es most talalkozunk. Meg is tortent,el is mentem,vittem az ajandekot,na meg ugye a cigit is,de a baratnommel nem talalkoztam,mert ugye ki talalkozik szenteste valakivel.. Hazaertem,es igazabol magamat buktattam le,mert anyukam viccesen megjegyezte,hogy na mi van,csak nem cigiztel?! En meg nem erzekeltem a viccet a hangjaban,ugyhogy elkezdtem az elejetol meselni,hogy miert,miota stb. Teljesen elkepedve nezett ram,en meg utana probaltam menteni a menthetot,hogy jaaaj en is vicceltem. Be is jott,de gyanakodott. Vegul,masnap rokonoknal buktam le vegleg,amikor kimentem cigizni az unokanoveremmel,es anya is kijott. Nem csinalt nagy ugyet,mert ott voltak a rokonok,de otthon megkaptam,amit meg kellett.

Nem sokat ert el vele,azota is cigizem,nem sokat,kb. egy nap 4 szalat. De elfogadta. Apukam sokkal liberalisabb,o azt mondta,hogy o is volt fiatal,majd leszokok.

Kicsit hosszu lett,remelem nem baj:)

2015. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
13 eves voltsm es egy barstnommel probaltam ki eloszor, nalam is volt h kohoges meg ez rosz meg nem szabad, de igazabol nalam is az vsn, h volt h tobb honapig nem gyujtottam ra, de ha valaki felidegesit szar napom van es jol esne akkor azert ha megtehetem elszivok eggyet:/ de vsn hogyhanem gondolok ra egeszjol elvagyok, es minden oke, csak amikor valahogy eszemmbe jut egyik pillanatrol a masikrs, na az borzaaszto.:/szuleim nem tudjak, bar anya gyanakvo, hogyha elmegyekvalahova,meg volt meg nyaron h megfaztam, es kohogtem es h jahj a bago, de hat nemtudom:D nenm is tilt h nem mehetek ide oda szval nemtudom
2015. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
88%
15 éves voltam, ahogy sulit váltottam rászoktam. Igazából nem a barátok miatt hanem így próbáltam meg a lelki fájdalmamat átültetni valami másba. Anyáék amikor megtudták nem örültek- mondjuk ez természetes- anya igazából elfogadta, apa pedig reméli hogy nem dohányzom. Hétvégente szoktam főként cigizni, akkor van hogy egy doboz is elmegy egy este alatt, hétköznap ritkán fordul elő velem hogy rágyújtok.
2015. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!