Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mai tini gyerekek miért...

A mai tini gyerekek miért nyomkodják a telefont?

Figyelt kérdés
Bárhol vannak pl buszon, suli, órán, nem lehet élni nélküle? olyan menő ma már az iphone?

2015. nov. 20. 06:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Na nehogymár minden tini iphone-t nyomkodjon :D annyira gazdag ország még nem vagyunk :D
2015. nov. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

Megszoktuk hogy folyamatosan pörög az agyunk.

Nem csak a gyerekek, a felnőttek is.

A lányom (5) ha nyűgös, vagy pörög, akkor párkeresőzni szokott, vagy "nyomd össze a hangyát" játszik.

Elfoglalja magát, nem zavarja az utazókat.

Hosszabb utakon (évi kétszer 8 óra csak oda) még mesenézés is megy a telefonon.

2015. nov. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%
Mi mást csináljon az ember a buszon?
2015. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
chateles, hirolvasas, gyakorizas, pdf konyv olvasas, tanulas... en főleg ezeket szoktam csinálni telefonon. mindennap kb 2-3orat buszozok. van amikor könyvet olvasok, de általában azt is telefonon már. nem értem ez miért zavar másokat, nem kényszerítek senkit arra, hogy utànozzon.
2015. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
46%
Engem csak az zavar amikor fülhallgatóval olyan hangosan hallgatják a zenét, hogy a sajátomat nem hallom tőle. De ezt nem csak fiatalok szokták csinálni.
2015. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%

játék/olvasás/tanulás/chat


A kedvencem amikor jönnek a "Jaaj a mai tinik mind egyformák, mindegyik a telefonját nyomkodja, mind egyformák vagytok" és akkor erre "És te egyedi vagy? A véleményed megegyezik az emberek 90%-val, akkor te aztán rohadtul egyedi vagy..."


Egyébként ez miért zavar? Ezek az önszabályúságok, komolyan. Pl utazik buszon és telefonozik, mert nem tud élni nélküle beszólások....


És miért ne telefonozna? De ezt már nem tudják megindokolni.


Én sokszor úgy szoktam tanulni, hogy itthon lefényképezem a monitoron amit tanulni kell például adatbáziskezelésből, és a suliban szünetben azokat olvasom...


Buszon meg mi mást csináljon? Beszélgessen vadidegenekkel? WTF?


Ezeket ne keverjük már össze azzal, amikor valaki egy társaságban veszi elő a telefonját! Az bunkóság!


Egyébként meg nem tudom, hogy honnan vetted, hogy mindenkinek iPhone-ja van, nem minden telefon iPhone amelyiknek nincs ráírva az elejére nagybetűkkel, hogy SAMSUNG, és társai....


Egyébként buszon most mit csináljon?

2015. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
17%

"Buszon meg mi mást csináljon? Beszélgessen vadidegenekkel? WTF?"


Igen!! Pont ezt kéne. Szocializálódni és nem antiszocializálódni.


Lassan már mindent online csinál mindenki aztán meg csodálkoznak, hogy egyre agresszívebbek az emberek, mert nem tudják megoldani a problémáikat. Mivel ezekhez meg kéne tanulni szocializálódni. De ugye a telefonnal ez nem megy! Ezért egyre szarabb a társadalmi összetartás és még egy rakás más is, mert egyre több ember él online és nem a valóságban. Így nem alakulnak ki az alapvető kapcsolatteremtő készségek és az alap szociális dolgok.

A fiatalok nagyrésze képtelen az önálló életre egyre később kezdik el az elválást a szülőktól.

Volt olyan csoporttársam a suliban aki azt mondta, hogy azért nem másik városba ment tanulni, mert itt az anyja gondoskodik róla. LOL 20 éves "férfi" (inkább fiúcskától) embertől ez eléggé szánalmas.

2015. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
76%

utolsó neharagudj már, de te miről beszélgetnél egy vadidegennel?


Milyen szép napunk van? Vagy miről?


Értem mire gondolsz, de az nem itt keresendő. Alapból a z informatika megkönnyíti az életünket, csak az emberek mindig a rosszat veszik észre.


Igen, én is utálom, ha valaki nem mer megszólalni, és ez a telefonok miatt van, bár a környezetemben sok gyereknek teljesen más miatt van ilyen félelme...


De! Ezt nem úgy kellene megoldani, hogy vadidegenekkel állok le beszélni a buszon.

2015. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
16%

ma 21:00

Bármiről lehet beszélgetni. Pont ez a nagy baj, hogy még ötleted sincs. Látszik, hogy meg van a negatív eredménye a hülye telefonb_zulásnak.

És mégis hol a határ aminél megkönnyíti állítólag??

Miközben a sok tech szarság miatt a gyerekek egyre frusztráltabbak. Pont azért, mert nem beszélgetnek, ismerkednek, hanem azt a sok vackot nyomkodják.


A mai napig megmutatkozik, hogy azok tudnak igazán eredményesek lenni az életben akik tudnak bánni az emberekkel aminek a kommunikáció az egyik alapfeltétele. A telefon nyomkodástól nem fognak megtanulni beszélgetni, hanem csak mégjobban bezárkóznak. PONT

Ha végre letennék azt a sz_rt és beszélgetnének egymással, akkor mindenkinek jobb lenne.

2015. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
61%

HA nekem nincs ötletem akkor neked biztosan van!


Miről beszélgetnél egy vadidegennel a buszon, a nap végén fáradtan? Már érdekel ha ötleted ha felvetetted...

2015. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!