Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kellett összevesznie...

Miért kellett összevesznie velem, amiért feldíszítettem a házat? Más szülő nem örülne ennek?

Figyelt kérdés

A hétvégén beszélgettem egy barátnőmmel és mondta, hogy náluk már esik otthon a hó. Nekem ettől teljesen karácsonyi hangulatom lett, elkezdtem a neten díszeket nézni és kérdeztem anyától, hogy a héten nem megyünk-e el újakat venni, idén lehetne más színű a díszítés, vehetnénk új világításokat, stb. Mondta, hogy de, persze, amint lesz ideje... Egész héten kérdezgettem, hogy mikor megyünk, de sosem volt jó az alkalom, így ma délelőtt elmentem egy barátommal, megvettem mindent, amit kinéztem és feldíszítettem a ház nagy részét (ebédlőt, nappalit, játékszobát, a két folyosót és az én szobámat), kb egész nap ezt csináltuk. Apának tetszett, bár őt ez nem hozza annyira lázba.

Hazajött anya és nekiállt velem veszekedni, hogy miért csináltam meg én, semmi kedve kerülgetni a dobozokat (megjegyzem, két üres doboz volt, az is a kamrában) és teljesen kiakadt a semmiért. Még apa is mondta, hogy álljon le, pedig ő sosem szól bele az ilyen vitáinkba.


De tényleg, én csak jót akartam, hogy örüljön, ha már egész héten fontosabb volt neki minden más és még engem cs.sz le...


17L


2015. nov. 27. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy ő is szeretett volna díszíteni, vagy eltervezte, hogy együtt ide-oda elmentek a díszekért és ezért akadt ki. Szerintem hagyd lenyugodni, szuper, amit csináltál.


Én örülnék neki, ha a gyerekeim ilyen idősen meglepnének a feldíszített lakással. :)

2015. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak rossz napja volt, és akkor realizálta, hogy éppen egész héten könyörögtél neki, és ő mégsem ment el veled vásárolni. Szerintem csak magára volt dühös..
2015. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
NOVEBER van!! Mi a f_@szt díszítesz novemberben? Egyrészt emiatt is megértem, hogy anyád kiakadt, másrészt ez szerintem családi program, együtt díszíteni, ráhangolódni az ünnepre. De nem NOVEMBERBEN! Legközelebb már júliusban vered majd a s_egged a földhöz, hogy anyuci nem megy veled karácsonyi díszeket venni? Jézus...
2015. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
November utolsó hetében kezdem a nagytakarítást és eközben a lányokkal együtt díszítjük a lakást. Mire első advent eljő ami NOVEMBER utolsó vasárnapja addigra csilli-villi az egész ház kívül belül. Már alig várják, hogy 29-én felkapcsoljuk a világítást. Ez azért elég csúnya dolog volt az anyukád részéről. Ha már megcsináltad legalább valami kedves szava lehetett volna hozzád.
2015. nov. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rossz napja volt, az meg megint más kérdés, hogy november végén én agyvérzést kapnék, ha karácsonyig kéne néznem az ünnepi díszítést. Jó, hogy nem állsz neki februárban előkészülni a húsvétra.

Ha ki lenne a lakás dekorálva pár nappal az ünnepek előtt, még azt mondnám, hogyoké, bár lehe t szívesebben csinálta volan veled együtt, msot emg úgy jön le neki, hogy te addig akaratoskodtál egy hülye dekoráláson NOVEMBER végén, míg megvetted magadtól és egyedül megcsináltad csakazértis, mert nem ugrik a héten az első szavadra, hogy vegyétek meg...

2015. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Anneee25 válasza:
60%

Nem véletlen, hogy az ünnepre való hangolódás az advent, vallásban is 4 hét.

Egyáltalán nem korai kirakni a díszeket.

Miért lenne káros egy kis melegséget, fényt, várakozást csempészni a november végi, dícemberi nyirkos, hideg, sötét állapotba?

Jól tetted, a negatív kommentekkel ne is foglalkozz.

Anyudat az zavarhatja,hogy kihagytad.

Biztos volt a fejében kocepció, ötletek, színkombinációk,amelyeket elképzelt és lényegében az otthonában, mint a ház asszonya, kimaradt a díszítésből és amikor csak ránéz arra emlékezteti,hogy nincs rá szükség... Beszélj vele, kérd ki a tanácsát h változtatna e valamún, vagy kamuzhatsz is, hogy itt meg itt nem érzed igazinak, ő h oldaná meg? Persze csak ha lehiggadt.

2015. nov. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És arra nem gondoltál, hogy takarításkor szedhettek le mindent?


Egyébként én csak azért lettem volna pipa, mert én is imádok ezzel szöszölni, és bántana, hogy kihagytál :) De, ha kötsög lennék, leszedném mindet, és EGYÜTT (önzés :D) újradíszítenénk.

2015. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elsietted.

Anyád arra gondolt, hogy mi a fenének négy héttel korábban feldíszíteni a lakást, és folyamatosan kerülgetni, takarítani a díszeket.

2015. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem ő szokott takarítani.
2015. nov. 30. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!