Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek a 16...

Szülők! Ti megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy vegyen egy iphone 6s-t?

Figyelt kérdés

Nem diákmunkából, tehát nem dolgoztam meg érte, de innen-onnan van rá pénzem (születésnap, karácsony stb.). Nyilván a szüleimtől és más rokonoktól kaptam, de úgy gondolom, hogy miután odaadták nekem a pénzt ajándékba az már nem az ő tulajdonukat képezi és már nem ők rendelkeznek felette, de ez gyakorlatban mégsem így van...

Van rokon, aki folyton azzal csesztet, hogy csak ülök a pénzen és nem költöm semmire, de mások, pl. a szüleim is, pedig nem engedik elkölteni. Engem a szüleim tartanak el, mindent ők fizetnek nekem, gondolok itt pl. kajára, tisztálkodási szerekre, iskolához-tanuláshoz szükséges dolgokra, különórára, bérlet, ruhák stb.. Korábban volt, hogy szerettem volna venni pár dolgot, pl. egy könyvet vagy egy ruhát, amik nem égbekiáltó összegekbe kerültek, de sosem engedték és végül mindig megvették helyettem, mondván hogy ne költsem el a pénzemet mert később még jól jöhet...Akartam drágább dolgokat is venni (mint pl. az iphone is) amikről tudom, hogy ők nem vennék meg nekem ezért gondoltam, hogy akkor majd kifizetem én magam, de nem engedték meg. Arra is gondoltam, hogy akkor a nyáron elmegyek valamilyen diákmunkára (pl. címerezés és társai) és akkor ott tudok pénzt keresni, amiből talán már megengedik, hogy vásároljak mert úgy nem a már meglévőből költök és meg is dolgoztam volna érte, de ez az ötlet sem jött be. Nem engedtek el diákmunkára és továbbra sem engednek mert nekem nem az a dolgom, hanem tanulnom kell és a jövőben úgyis fogok még eleget dolgozni...

Ha a tudtuk nélkül venném meg, akkor abból balhé lenne és különben sem akarom őket átverni, ezért ez nem opció. Így annyira nem értem, hogy miért adnak akkor nekem ünnepekre pénzt, ha nem vehetek belőle soha semmit. A továbbtanulásomat és hozzátartozó költségeit is a szüleim fogják finanszírozni, a jogsit, nyelvvizsgát is ők fizetik majd és az egyetem/főiskola alatt is otthon fogok lakni, támogatni fognak anyagilag tehát ezekre nem kell tartogatnom a pénzt és nem is egy olyan hatalmas összegről van szó, ami nem tudom mennyire segítene "elindulni a nagyvilágban".

Ti megengednétek a gyereketeknek? Mit gondoltok erről?


2015. nov. 28. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Teljesen felesleges ennyi idősen egy ilyen drága telefon.
2015. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt még megjegyezném, hogy nem a telefonnal van problémájuk, tehát nem arról van szó, hogy ez a márka, típus szerintük ezért és ezért nem jó, nem éri meg az árát stb., hanem alapból az ötlettel, hogy szeretnék venni magamnak egy telefont. Bár ez a szövegből szerintem kiderül, csak nem akartam, hogy valaki félreértse.
2015. nov. 28. 12:38
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
nem örülnék neki, ha a gyerekem ilyen drága telefont szeretne. én nem is venném meg neki (még akkor sem, ha nem okozna gondot), ugyanakkor az az ő pénze és azt vesz rajta, amit akar. de megpróbálnám lebeszélni.
2015. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már márkájú, más árkategóriájú telefont megengednél neki?
2015. nov. 28. 12:39
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem Iphone-t venni magyarországon rendkívül nagy pénzkidobás. Itt a legdrágább, különösen az átlag keresetekhez viszonyítva.

A töltője körülbelül kéthavonta tönkremegy, ugyan ez a fülhallgatóval.

Az Iphone körülbelül egy státusszimbólum.

Nem tudom, hogy az IOS oprendszer miatt ragaszkodsz-e hozzá (mert hallottam ilyenről is, ez még egy elfogadható érv) de a legtöbben csak nagyzolni veszik meg.

Szerintem ha mindenképp új telefont akarsz, nézz körül jobban, az Iphone árának a feléért is találsz nagyon jó készülékeket, és még pénzed is maradna. Elhiszem, hogy jól éltek, de sosem lehet tudni, mikor jön jól az a kis extra :)

2015. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 16 éves!

Mondd csak, mit segítene rajtad , ha itt 100-an leírnák, igen...megengednék a gyereküknek, hogy azt vegyen a pénzéből, amit akar?

Változtat ez valamit a szüleid hozzáállásán? Nem hiszem.

Ezt a játszmát neked, egyedül kell lejátszanod a szüleiddel.

2015. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Egyrészt a te pénzeddel azt csinálsz amit akarsz, de én is próbálnálak lebeszélni. Nagyon drága az a telefon, egy olcsóbbal is kb ugyanazt tudod (Iphone 5, S3, S4).
2015. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Igen, megengedném. És nem mellesleg örülnék neki, hogy van annyi esze, hogy egy stabil rendszerű telefont vesz, amit nem kell 1 év múlva lecserélni.(folyamatos nyúzás mellett.) A töltője pedig...nem megy tönkre 2 hónap után, napi több töltés után se. Az IPhone-t csak azok szidják, akiknek még soha nem volt a kezükben, és nincs rá pénzük.
2015. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen hajt a kíváncsiság. Még sosem volt iphone vagy úgy egyébként más apple termékem és nagyon megosztó dolgokat lehet hallani róluk. Azok alapján, amiket hallottam, olvastam róluk nekem nagyon megtetszett. Mivel nincsen vele tapasztalatom ezért nem tudom megítélni, hogy valóban jó telefon, amit megéri megvenni vagy pedig pont az ellenkezője. Szerintem azért az egyéni tapasztalatok sok mindenen múlnak (nyilván mindenkinek megvan a joga a saját véleményéhez) és egy példa alapján még nem lehet egyértelmű következtetéseket levonni. Van, akinek bejött és örömmel használja minden nap és van, aki pedig már megbánta, hogy megvette...Egyébként egyrészt azért írtam egy korábbi válaszomban, hogy nem magával a telefonnal van problémájuk, hogy elkerüljük a vitát, hogy "jó"-"rossz", "megéri"-"nem éri meg", de nyilván nyugodtan mindenki írja le, én szívesen elolvasom a véleményeket, elfogadom őket és ez is hozzátartozik a témához.

Nem nagyzolásból szeretném megvenni és nem azért mert "juj, az Ágikának meg a Sárikának is ilyen van meg milyen menő". Jól élünk, megvan mindenünk, bár én talán inkább azt mondanám, hogy olyan közép/átlagos színvonalon mert nem mondanám magunkat sem gazdagnak sem szegényebbnek. Egyáltalán nem vagyok az a típus, aki nagyzolna vagy fényezné magát mert például van egy ilyen telefonja mert úgy gondolom, hogy ez nem egy érdem. Ez egy eszköz, egy tárgy és én nem ez alapján ítélem meg az embereket.

Magyarországon valóban drága, arra gondoltam, hogy talán külföldön is körül kellene néznem, hátha jobb árakat találok.

2015. nov. 28. 13:05
 10/21 A kérdező kommentje:

Nyilván tudom, hogy az itt kapott válaszok nem befolyásolják a szüleim döntését és attól, hogy itt páran leírják, hogy "igen én megengedném" vagy "nem, én nem engedném meg" a szüleim még mindig úgy döntenek, ahogyan akarnak, csak kíváncsi vagyok mások véleményére ezzel kapcsolatban.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. nov. 28. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!