Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogyan reagálnátokk, ha a...

Ti hogyan reagálnátokk, ha a 14 éves fiatokról kiderülne, hogy füvezett?

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 18:59
1 2
 1/20 anonim válasza:
39%

14éves. Rossz társaságba keveredett.Előfordul.:)

Szerintem természetes hogy kipróbálja.. oké...lehet korai..de azt mondom hogy ez a legveszélytelenebb "drog" Nem okoz semmilyen függőséget (sem szellemileg sem testileg...mint bármi más)..Belehalni nem lehet.. több tonnát kéne elszívnia és akkor is 'csak' a füstmérgezésbe halna bele. :)

Szerintem nincs benne semmi.Mondd meg neki hogy fiatal még hozzá nagyon....és örülj hogy elmondta.

2015. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Engem nagyon bántana, mert én a saját kudarcomnak élném meg. Engem még az is földhöz vágna, ha cigizne, vagy inna, nekem egy 14 éves még gyerek.

A fűről pedig egész más a véleményem, mint az elsőnek. Nekem az nem "csak" fű. Igenis bódít, kábít, tiltott és akárki mondhatja, hogy nem okoz függőséget, a 33 éves bátyám tizenéves kora óta nem tudja letenni, mert az élete része. Ha a cigiről elfogadjuk, hogy szenvedélybetegség és rá lehet szokni, akkor ez mitől ne lenne igaz a fűre??

2015. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
75%

A füvet BÁRMIKOR letudod tenni. :)

Nem okoz függőséget mint a bio(a fűnek egy másik változata) vagy épp a kokain..heroin.. ez azokhoz képest semmi..:)

Persze...nem épp jó dolog.. de még az alkoholnál is jobb..ettől boldog és vidám leszel..elengeded magad..

Míg az alkoholtól dühbe gurulsz és nem utolsó sorban alkohol mérgezésben előbb meghalsz mint marihuána túladagolásba (ilyen nem is létezik:D)

Tényleg nem egy 14éves kisgyereknek való...de hidd ell hogy rengeteg más dolognál jobb..

A cigarettára rátérve az gusztustalannak és undorítónak tartom...

2015. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Én is füveztem néha tinikoromban (na jó ,nem 14 voltam...) ,tehát tudom miröl beszélek.Egyrészt azt mondom ,inkább mint berúgjon.De mint mindenben ,a titok itt is a mértékletességben rejlik.Azt nem mondanám ,hogy egyáltalán nem lehet rászokni ,sok ismerösöm anno keményen végigszívta az egyetemet ,gimit.De nem lett belölük lecsúszott ember ,stb dehát azért mégis...

Inkább a kora miatt akadnék ki ,valószínü elbeszélgetnék a barátaival is.A másik veszélye a fünek ,hogy "kapudrog" ,tehát ha már kiskamaszként ennyire izgatja a fanáziáját ,érdemes lesz rá odafigyelni ,hogy 16 évesen ne metamfetamint szívjon...

Figyelj rá oda ,beszélgessetek sokat.Egy füves cigi még nem a világ vége ,de rossz is kisülhet a dologból.

2015. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
A fű semmilyen korban sem elfogadható.
2015. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Megkérdezném, hogy milyen volt. Meg tisztáznám vele, hogy azért ugye ez nem "bio" fű volt, hanem igazi, mert ha ilyen szintetikus sz*rt szívna, azon kiakadnék. Hogy a sima, igazi füvet kipróbálta, azon nem. De persze beszélgetnénk a dologról, de nem prédikálnék neki, meg nem ordítanám le a fejét. Mondjuk még jóval fiatalabb a fiam, nyolc éves csak, és le sem tudom képzelni, hogy majd egyszer kipróbál bármi ilyesmit, de nyilván meg fogja tenni, ahogy a cigit meg az alkoholt is kipróbálják a kamaszok, nem álltatom magam azzal, hogy majd az enyém nem fogja. De remélem lesz annyi esze, hogy nem ezek köré építi az életét.
2015. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

Még nem vagyok szülő, de nem írtad, hogy kizárólag szülőkhöz intézed a kérdésed. :)


Én szülőként számítanék erre, én füveztem már párszor (bár én először 16 évesen próbáltam ki), mint ahogy a fiatalok többsége. Ha nem szintetikus fűről (ami fűnek nem is nevezhető szvsz) van szó, hanem rendes marihuánáról, akkor szerintem néha-néha belefér. Bár tényleg elég fiatal még, de vicces lenne, ha pont én papolnék arról, hogy ne éljen ilyen életet. Valószínűleg úgyis kinövi pár év múlva.

2015. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%

#2>A fűről pedig egész más a véleményem, mint az elsőnek. Nekem az nem "csak" fű.


Így van. Az "ártalmatlan" "csak fű" után következnek az elismerten kemény drogok. A lejtőn nem lehet megállni.

2015. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

De igen. Én is kipróbáltam, mégsem szoktam rá. Pedig jó volt és nagyon élveztem. :)


Én inkább egy baráti jellegű beszélgetést hoznék össze vele, lehordás meg okítás helyett. Kideríteném, hogy mit szívott, hogy milyennek érezte a hatását és hogy mit gondol róla. Mert ha csak lehordod, meg kioktatod, nem fogod tudni őt megérteni, addig persze, hogy magadat hibáztatod meg ilyenek. De a gyerek nem ezt szeretné, és attól még úgyis megteszi, ha hibáztatod magad, ha nem. Lehet lesz lelkiismeret-furdalása, lehet nem. De akkor is megteszi.

Azonban ha elbeszélgettek, elmondhatod neki, hogy félted őt, és nem szeretnéd, ha rendszeresen szívna, mert jó buli bár, de ami miatt annyira szeretik, amiatt veszélyes is. Pro/kontra. És most lehet jólérzi magát tőle, de csak addig, míg az egészsége rendben van. Utána ciki lesz, és ha utólag bánkódni fog emiatt, te nem fogsz tudni segíteni neki. Neki lesz rossz, ha eszméletlenül fekszik majd az árokparton, vagy kórházban ébred... Vagy ő mit érezne, ha te csinálnád ezt, esetleg a legjobb barátja, vagy a barátnője csinálna olyasvalamit, amiről te tudod, hogy károsítja önmagát!?

Bár nem szeretnéd, hogy szívjon, ha mégis megtette,

őszintén vallja be, akkor is, ha szégyenli. Mert ez az ő döntése, és ha ő így döntött, akkor vállalja érte a felelősséget, akár egy felnőtt. Mert ez az élet rendje.

2015. dec. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Rakd ki a lakásból a fiadat, mielőtt kirabolna, mert pénz kell neki a kábítószerre!
2015. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!