Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan állapítják meg az...

Hogyan állapítják meg az orvosok egy kamasz korú fiúról, hogy transzgender?

Figyelt kérdés
És ha rossz döntést hoznak? Hisz még fiatal...

2015. dec. 4. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapos pszichiátriai kivizsgálás után, az orvosszakértői vélemény alapján hoznak döntést.

Nem tudnak tévedni, nagyon alapos, több lépcsős a rendszer.


A transzneműség egyébként kamaszkorra már biztos, de sokszor már kisgyermekkorban is jelentkezik, csak akkor a diagnosztizálása nehezebb a gyermek kora miatt.

2015. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Ezt én nem értem.

Adnak orvosi papírt a .uziságról vagy mi?

2015. dec. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: A nemi identitásnak a szexuális orientációhoz a világon semmi köze...


Nyilván csak a gyerek által adott infók alapján tudnak döntést hozni. Szerintem a gyerek maga kell, hogy tudja, hogy mi (bár biztos van, akiben sokára kristályosodik ki), az ő véleményében jobban bíznék, mint az orvosokéban... Sok orvos tévedett már sok dologban s ez nem fizikailag mérhető valami...


Miért kell megállapítani egyébként vagy hol csinálnak ilyet? Az én időmben még a köztudatban se volt ilyesmi, senkit nem érdekelt a nemi identitászavarom, bár nem is nagyon kötöttem mások orrára, levezettem magam, hogy mi merre hogyan (sokáig tartott, mert nem tudtam, hogy nem 2 nem létezik). Kicsi korban pedig nem érdekelt a dolog. Szerencsére a kultúránkban nincs annyira mereven szétválasztva a két nem viselkedési s érdeklődési mozgástere.

2015. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Unom már az ilyen tirpákokat, mint a kettes. Egy transznemű az transzneműnek születik. Ha nem tartod betegségnek fogadd el. Ha szerinted betegség, akkor meg nem értem miért másabb annál, aki láb/kéz nélkül vagy vakon, stb születik.

És hogy te is értsd: Ha nem pofázol be egy tolókocsis embernek, akkor a transzneműekről is le lehet szállni s**gfej.

2015. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintem a gyerek maga kell, hogy tudja, hogy mi"


Ha pénisszel születsz akkor férfi vagy, ha vaginával akkor nő. Ha pénisszel születsz, de levágatod attól még férfi maradsz, csak nem lesz péniszed.

2015. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

#5: Ez csak a biológiai nem, van másmilyen is és a kettő nem mindig esik egybe, ha az ember fejreáll, akkor sem. Ha nem tudja, hogy 2-nél több nem van s megpróbálja beleszuszakolni magát valamelyik dobozba a 2 közül, akkor sem.

Amúgy van, aki biológiailag sem egyértelmű, mivel hermafrodita, csak ez extrém ritka. Némelyik nem is tudja magáról egy ideig, mert kívülről nem látszik. Az érdekes dolog. De van, aki totálisan kevert testileg.

2015. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

#6


Biológia-szaporodás-emberek szaporodása.

Megszületsz egy nembe (pénisszel vagy vaginával)

Ha fejre állsz sem tudsz szaporodni a saját nemeddel.

Levágathatod felvarrathatod, a homlokodra is varrathatsz, akkor sem fogsz a másik nembe tartozni. Nem leszel képes a saját nemeddel való szaporodásra.

2015. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Én hetes válaszadóról már azt se tudom hogy trollkodik, vagy valóban ennyire sötét...
2015. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Hetes, ki az anyám beszél itt szaporodásról? Meg jössz a biológiával, miközben már előtted leírták, hogy nem csak biológiai nem létezik. A társadalmi nem, a gender az, ami igazából jellemzi, hogy te magadat hová sorolod. Te nagyon könnyű helyzetben vagy (amúgy velem együtt), mert a biológiai és a társadalmi nemed megegyezik. De egy fél másodpercre próbáld meg elképzelni, hogy ez nem mindenki esetében van így, és ez az adott személytől független dolog, mint ahogy a te esetedben sem rajtad múlott, hogy így legyen.
2015. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Ó, ez bizony nem ilyen egyszerű. A biológia is nagyon tud trollkodni kedves hetes. Ha nem hiszed akkor olvasgass az androgén inszenzitivitásról mondjuk. És akkor az interszexualitások jópár variációját még nem is mondtam.

A kérdésre válaszolva. Tudtommal csak nagykorúként lehet lépéseket tenni, és akkor is több lépcsős, és évekig tartó folyamat, aminek csak a végén lehet kérni a nem megváltoztatását célzó műtétet.

2015. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!