Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, a barátom 26 éves. Szerintetek működhet a dolog?

2015. dec. 6. 10:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A korkülönbségnél sosem az számít, hány év van közöttetek, hanem az, mennyire hasonlóak az elvárásaitok, elképzeléseitek. A probléma akkor kezdődik, ha nem ugyanazt várjátok el a kapcsolattól, más tempóban halad az életetek és teljesen más az értékrendetek, felfogásotok. Egy 26 éves felnőtt férfinál már felmerülhet az igény a családalapításra. Nem egy olyan szituációt láttam, ahol a fiatal lány épphogy leérettségizett (vagy talán még azt sem), és elkezdett gyerekeket szülni a párjának, aztán soha az életben nem szerzett végzettséget, nem tudott dolgozni... Persze olyan is van sok, ahol működik a korkülönbség ellenére is hosszútávon működik a kapcsolat. Ezt mi nem tudhatjuk, nektek kell kitapasztalni.
2015. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne baj? A mai 17 évesek tényleg komolytalanok (többségük). Ha komoly kapcsolatra vágysz, akkor egy 26 évessel nyilván többre mész. De persze, később még szakíthattok (bocsi hogy ezt írom), de nem biztos, hogy a korkülönbség miatt lesz.

Sőt... Anyám 17 éves volt, amikor megismerte a 35 éves apámat. A mai napig együtt vannak, szeretik egymást, pedig az nem 8, hanem 18 év különbség.

Amiből gond lehet a korkülönbségből adódóan (és erre láttam is példát a környezetemben). Neki lassan a korából adódóan jöhetne a családalapítás, neked még odébb van. Tehát, vagy ő siettet téged, vagy te fogod vissza őt. Ha együtt maradtok, akkor nyilván lesz egy kompromisszum, de ha még éveket együtt lesztek, aztán szakítotok, akkor a párod azon kapja magát, hogy hoppá, már 32 éves, gyerek nincs, de még anyajelölt se. Ez vele szemben nem igazságos. (Na de ez az eset akkor áll fenn, ha a közeljövőben akar családot. Ha nem akkor az előző mondat nem érvényes)

2015. dec. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

szerintem működhet, de ez a koromnál sokkal érettebb vagyok dolog kicsit unalmas. mindenki ezt hiszi magáról.


ha a barátod nem akar a közeljövőben gyereket/házasságot,akkor miért ne működhetne? a gond ott kezdődne, ha mondjuk 1 év kapcsolat után elkezdené erőltetni,hogy ő már szeretne gyereket..te meg akkor érettségiznél,esetleg terveznél tovább tanulni.. szóval a baba projekt elég messze állna tőled. nála meg érthető,hogy már vágyna magasabb szintre emelni a kapcsolatotokat..szóval max ilyen ellentét merülhet fel a korkülönbség miatt.. ezt jó most tisztázni.

2015. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én 17 voltam, a barátom 25. Másfél évig jártunk, szerettük egymást. A következő barátom 24 éves volt, én 18. Szintén másfél év. Aztán még volt pár kapcsolatom, idősebb srácokkal mindig. A férjem 38, én 32. Könyörgöm, nem 25 év különbségről van szó, simán lehettek együtt. Miért ne? Ki kifogásolja a családban?
2015. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igazából csak kíváncsi voltam mások meglátásaira is. A kortársaimnál viszont tényleg értettebb vagyok, nem szoktam esténként tökrészegre lenni magam, nem dohányzom, mint például az osztálytársaim nagy részre. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, jó tanuló vagyok, versenyszerűen táncolok. Mindenkinek ment a zöld kéz:)
2015. dec. 8. 15:46
 16/16 anonim ***** válasza:
határeset. minden esetre kíváncsi lennék a fiúra. egy 26 éves is elég fiatal még...
2015. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!