Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, Ti mit...

Kisbabás anyukák, Ti mit szólnátok ha így "helyre raknának" benneteket az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzetem a következő: A Párommal jelenleg a nagymamájánál élünk, ugyanis amikor már 3 hónapos terhes voltam kiderült, hogy a Páromat műteni kell, aminek következtében nem vállalhatott munkát. (sem ülőt, sem pedig könnyű ill. nehéz fizikait sem) Mivel a gyógyulása lassan haladt, sajnos a saját lakás gondolatáról le kellett, hogy mondjunk. Így a nagymamája felajánlotta, hogy költözhetünk hozzá, ugyanis van egy nagy üres szobája, ahol nem lakik senki, mi ezzel a lehetőséggel pedig éltünk.

Igaz a Páromnak nem volt munkája akkor, de nekem járt a GYES, plusz mivel főiskolai hallgató vagyok szociális támogatás és tanulmányi ösztöndíj valamint amikor már lehetőségem nyílt rá, visszamentem dolgozni. Az elején szerettük volna ha a rezsit felezve fizetjük, amibe a Párom nagymamája nem egyezett bele. Ragaszkodott hozzá, hogy mindent Ő áll, amíg a Párom munkába nem áll. Mi ebbe nem akartunk beleegyezni de soha nem fogadott el pénzt, a számlákat pedig eldugta előlünk.

Most már van a Páromnak munkája. Úgy egyeztünk meg még anno, hogy a vizet fizetjük mi, mert abból viszonylag sokat használunk. Na azt tudni kell, hogy amíg egyedül lakott az átalány díja kb. 2000 ft volt. Az első pár hónapban nem volt mosógépem így az átalány díjon felül 6 hónap után 17000 ft-ot kellett kifizetnem. Na de utána mosógépem is lett, így most 28ezer forint lett a túlfogyasztás végösszege ... Én kértem tőle, hogy emeltessük meg az átalány díjat, mert nagyon sok lesz a végösszeg, de Ő nem emeltette meg és most kicsit bosszant, hogy egybe ki kell ennyit fizetnem, ugyanis ezt a pénzt inkább a télbe, a téli ruhákba, fűtésbe fektettem volna bele ... Ő sokallta ezt a számlát, nem igazán tudtam vele megérteni, hogy ez az összeg 4 ember vízfogyasztását illetően, 6 hónapra lebontva NEM SOK! (egy olyan 7-8 ezer forint/2hónap) És amikor finoman céloztam rá, hogy mennyire kitolás ez velem, hogy egyszerre kell ennyit kifizetnem, holott vannak más dolgok is amire költök, Ő megjegyezte, hogy ez van, most ezt nekünk kell kifizetni, Ő már így is elég mindent fizet, a gázt, a villanyt, az internetet. Nekem ez olyan szinten rosszul esett, hiszen mi ezt sosem kértük, félreértés ne essék, hálásak vagyunk és voltunk is érte, de felajánlottuk, hogy álljuk a rezsi felét, vagy kicsit többet mint a felét, ezt viszont ő nem fogadta el tőlünk, most viszont olyan szemrehányóan jegyezte meg, hogy ő mennyi mindent fizet, hogy számomra sértő volt ... A Páromnak lejár most az előfizetése és szerettünk volna egy gyorsabb internetcsomagot illetve, több csatornát (mivel 4 ezer forintja maradna meg) természetesen odaadtuk volna az árát, de kerek perec kijelentette most, hogy Ő egyébként sem fogja megemeltetni a csatornák számát mert ettől többet ő nem fog fizetni. Szóval...én úgy érzem nem volt jogos. Én sosem voltam egy ingyenélő fajta, 16 éves koromtól dolgozom iskola mellett, könnyű fizikai gyári munkát végzek lassan 5 éve, ezt megtettem kisgyerek és fősuli mellett is azért, hogy ne szoruljunk rá még több támogatásra ha már így alakult, hogy a Párom nem tud munkát vállalni ... Kicsit kibuktam, mert annyira megtűrve érzem magam, hogy hihetetlen. Bocsi, hogy hosszú lett!


2012. okt. 8. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyetlen szót tudok erre az egészre írni: KÖLTÖZÉS! Nagyon kedves aranyos volt tőle hogy odafogadott meg fizette a dolgokat hálásak is vagytok neki, de ő egy idős ember nem akar már változtatni szerintem semmin, és amúgy is úgy gondolja hogy így a jó minden ahogy van meg ahogy ő csinálja. Az idős emberek rugalmatlanabbak.

Itt az idő ( ha ahogy írod te is dolgozol és a férjed is) hogy külön menjetek és úgy fizessetek/osszatok be mindent ahogy nektek megfelelő.

2012. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezen nem kell megsértődni. ha nem fogadott el akkor pénzt, akkor nem kellett volna mindet elkölteni, hanem valamennyit minden hónapban félre kellett volna tenni. Akkor most tudnátok miből fizetni. Lehet már neki sincs pénze, mert mind elment a túlfizetésre, amit +3 ember után fizet
2012. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem megoldható, hogy külön költözzetek? Akkor mindent úgy csinálhatnátok ahogy szeretnétek.
2012. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De ki tudom fizetni, van félretett pénzem, nagyon sokat megspóroltam, pontosan a télre! Ugyanis nagyon sok helye van a pénznek, én több szobát szeretnék fűteni idén (minimum kettőt) mert ez sem lett tavaly "megengedve". Direkt arra spróltunk, hogy télen a fűtést mindenféleképp ki tudjuk fizetni. Illetve a kicsinek is kellenek téli ruhák, nekem sincs sajnos cipőm sem, meleg ruháim, nagyon lefogytam, minden ruhám csak lóg rajtam. Nyelvvizsgázni is szeretnék, arra is félre lett téve a pénz. Plusz vannak vésztartalékok. De mindegy mennyi pénzünk van, szerintem 30 ezer forintot mindenkinek rossz egyszerre kiadni a kezéből, pláne ha másképp is lehetett volna. Amit én fél évvel ezelőtt el is mondtam.
2012. okt. 8. 14:45
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem megoldható, mert a legtöbb helyen két havi kauciót kértek (60 ezer forintot) és sok kiadásunk van télére, plusz van korábbról egy nagyobb összegű tartozásunk amit most esedékes megadnunk. Úgy terveztük a Párommal, hogy ha a telet átvészeltük és lediplomázok meglátjuk tudok -e munkahelyet találni és annak függvényében vállaljuk be a költözést. A páromnak még csak 4 hónapja van munkahelye, így ez önmagában nem biztos.
2012. okt. 8. 14:48
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodikkal egyet értek, ha nem vette el a rezsi felét, akkor gondolom tudtatok félrerakni, és azt is tudtad, hogy nem emeltette meg az átalány díjat, így számolhattál ezzel a kiadással. Net-ről meg annyit, hogy az időseknek ilyesmi soha nem lesz fontos, kössetek olyan netet ami a ti nevetek van, és azt ti fizetitek, így ezzel nem lesz gond. Illetve én pont ilyen nézeteltérés miatt nem laknék senkivel csak amíg muszáj. Szóval ha ez neked kényelmetlen akkor költözés.
2012. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Számoltam persze és félre is tettem rá, de megmondom őszintén kicsit kevesebbre számoltam, mert igyekeztem a lehető legkevesebbet használni a vizet. De nem is ezzel van a problémám, nem a vízszámlával...Csak azzal, hogy miért kellett ilyen szemrehányóan válaszolnia nekem, amikor majdnem minden hónapban ajánlgattuk neki, hogy mi belepótolunk a rezsibe, hogy ne csak úgy éljünk itt mint valami ingyenélők, de ő ezzel soha sem élt. Ugyanúgy vásárolok én is a háztartásba ahogyan Ő is, ha Neki nincs pénze és én látom ezt, akkor nekem nem kérdés, hogy akkor én veszem meg a dolgokat a mindennapokra. De sosem vetném ezt a szemére ha én őszintén segítek.
2012. okt. 8. 14:51
 8/19 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak írnám, hogy én már nem dolgozom, csak addig dolgoztam míg a férjemnek nem volt munkahelye, meg amíg csak 6 órában dolgozott. Nekem 8 órás munkahelyem volt, váltott műszakban dolgoztunk. Én 6-2-ig, Ő pedig 2-8ig. De amióta 8 órában van, a felügyelet nem megoldható. 3 és fél óráról lenne szó és ennyi időre nem nagyon bíznám rá senkire még a Páromon kívül, nem is nagyon van el másokkal.
2012. okt. 8. 14:53
 9/19 iluci26 ***** válasza:
100%
Az öregek azok bogarasak nem biztos ,hogy megakart bántani téged csak ők nem szeretik a változásokat .tök jó ,hogy segített nektek ti is hálásak vagytok neki ,de előbb utóbb kiborulás is lehet akár a vége .Próbáljatok spórolni és külön költözni mert nem olyan klassz a közös élet ha különféle a korosztály .Én is laktam anyósékkal meg a nagyi is ott élt mindig valahogy vita volt mindenből pedig igyekezttem kerülni a vitás kérdéseket,az idősek azok mindig mindent jobban tudnak más a tapasztalatuk is azt hiszik csak az az igaz amit ők mondanak mert"már megették a kenyerük javát"-ezt a mondatott annyiszor megkaptuk.Sokszor elfelejtik ,hogy már nem a régi világban élünk hanem a jelenben.Kitartást
2012. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Így van lehetett volna félretenni igaz és jogos az észrevétel. De ha valaki kerek perec kijelenti ő fizet mindent és hajthatatlan, akkor ezzel később visszavágni kicsinyes dolog. Nem kell megsértődni biztos ő is megbánta már csak hirtelen nem tudott mivel érvelni. A számla díjakat meg had határozza már meg a tulajdonos főleg egy öregasszony aki egész életében fizette számára elképzelhetetlen, hogy más diktáljon az otthonában.tv meg netcsomagot lehet emeltetni legfeljebb átutalással fizettek nem csekken a végelszámolásnál meg az addig félretett számlapótlásra szánt pénzel fizettek. Hidd el ha megtűrt személynek tartanának tuti pokol lenne az életed.
2012. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!