Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felmentés testnevelésből év...

Felmentés testnevelésből év közben? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Gimiben gyógytesis lettem "gerincferdülés" miatt. Az első három évben egy fiatal csajszit kaptunk tanárnak, akinél annyi volt, hogy havonta 1x bementünk tíz percre, megírta a naplót, hogy mikor nem mentünk suliba, akkor beírta, hogy gyógytesire sem, az igazolásokat aláírta és ennyi volt, megkaptuk az ötöst, az iskolai órákra sem kellett bejárjunk.

Aztán októberben elment terhes szabira és kaptunk egy borzasztó tanárt...

Kötelező járnunk, ami +3 óra délutánonként, végzősként baromi jó. Amikre nem megyünk, be kell pótoljuk, mégha igazolásunk is van a hiányzásról. Beletett az úszós csoportba, amit én jeleztem, hogy nem jó nekem, mert nem szeretek úszni. Közölte, hogy a többi hely tele van, így máshová nem mehetek. Így én oda nem járok, irtózom az uszodáktól. Úgy kéne járjak, hogy heti 2x gyógytorna, 1x gyógyúszás, de ugye oda nem megyek és minden óra előtt 10 percet vitázik velem emiatt, meg hogy mindig elkések és ma küldött egy üzenetet, hogy reméli holnap megyek, mert rengeteget kell pótolnom, szóval úgy tervezzem, hogy én déltől estig az uszodában leszek egész héten. Felhívtam most a volt tanáromat, hogy nem ismer-e valakit, akihez átmehetnék, de azt mondta, hogy nem válthatok, ez a suli van kijelölve körzetileg, maximum annyit tehetek, hogy teljes felmentésre átmegyek és akkor a gimiben kell üljek a padon tesiórák alatt, nem kell gyógytornára járjak. Ez jó lenne, mert a tesitanár a suliban elengedi a felmentetteket, ha első, vagy utolsó óra a tesi és nekem mind a három akkor van, szóval tényleg alig lenne órám és a délutánjaim végre normális rendben zajlanának megint.


2015. dec. 13. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha tudsz kérni teljes felmentést, akkor mi a gond? Én a helyedben azt csinálnám.
2015. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezt kérhetem év közben?
2015. dec. 13. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Én bejátszottam ezt annó, év közben derült ki, hogy úszás van, valami baromi messze uszodában, 3 délután ráment volna, így ismerős orvos adott teljes felmentésre javaslatot, valami szívbetegséget írt rá azt hiszem. Ciki volt és feltűnő, de annyira örültem így is, hogy nem kell járni, hogy nem érdekelt. Biztos le fognak majd pontozni, de, hofy mindenkit megnyugtassak, amint nem volt kötelező olyan szívesen sportoltam, jártam végig teniszezni, meg úszni egyetem alatt, mikortól dolgoztam konditerembe jártam az úszás mellett, most anyukaként csak az úszás van, mikor eljutok, meg a gyerek után szaladgálás, de vékony vagyok azóta is és egészséges, nem ezeken a rémes iskolai kényszertesiken múlik, ahol mindig sietni kell, nincs lehetőség normálisan öltözni/zuhanyozni.
2015. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Kérheted persze.
2015. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Év közben is kérheted, főleg ha van orvos ismerősöd.
2015. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a gerincferdülésed valódi, akkor adj hálát a Jóistennek, meg a KLIK-nek, hogy ilyen szerencsés vagy, és az állam a mi adónkból három órányi gyógytestnevelést biztosít a számodra. A "kedves" tanárnőt, aki nem foglalkozott veletek, és egy cseppet sem érdekelte, milyen kriplik lesztek 20 év múlva, nyugodtan fel lehet jelenteni. Mikor majd alig vonszolod magad a derékfájástól, gondolj vissza rá! de jobban tennéd, ha inkább bejárnál a gyógytestnevelésre, sőt, otthon is naponta csinálnád az előírt gyakorlatokat. Igen, a szünetekben is.
2015. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gimiben gyógytesis lettem "gerincferdülés" miatt.


Szerinted ha idézőjelben van, akkor valódi? :)

2015. dec. 13. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szerezni lepecsételt, aláírt orvosi papírt, akkor lehet.
2015. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül. Nálunk is hasonló a helyzet.
2015. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia.Elfogadják az évközi igazolást is,nekem is elfogadták.Viszont egy teljes tesi felmentést csak úgy nem fognak adni,csak akkor,ha komolyabb gondod van vagy ismerősöd.Még annyi,hogy ilyen mozgásszervi betegségekre általában gyógytesit javasolnak.:)
2015. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!