Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogos, hogy 19/F-ként nem...

Jogos, hogy 19/F-ként nem örülök annak, ha az anyám beleszól az öltözködésembe?

Figyelt kérdés

Ősszel, télen szokott általában beleszólni amikor már hidegebb van kint. Amikor a hőmérséklet már 5 fok alatt van, és én kimegyek valahova, elmegyek itthonról, elkezd utasítgatni hogy vegyek fel vastag téli sapkát ne baseball sapkában menjek, meg bélelt nadrágot, vastag kabátot vegyek fel. Holott én fel tudom mérni magamnak milyen hideg van, mit vegyek fel hogy jó legyen. És nem is szoktam engedelmeskedni neki, had döntsem már el én mi jó nekem.

Nyáron, kora ősszel is azért beszól néha amikor késő délután megyek el, hogy vigyek pulcsit mert este már hűvösebb lehet és nem lesz elég a póló, mintha ezt nem tudnám ilyen esetben magamtól is.


Normális hogy 19 évesen ennyire retardáltnak hisz, hogy nem tudom hogyan kell megfelelően felöltözni?


2015. dec. 15. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van. Csak félt téged.
2015. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
19 éves férfinak nem lehet beleszólni az öltözködésébe, csak annak, aki hagyja. Az, hogy mondja? Nem érdekes. Nem vagy köteles végighallgatni. Mondja, te meg felveszed, amit akarsz és mész a dolgodra. Ha felfázol, vagy tüdőgyulladást kapsz, akkor majd viseled a következményét és kész. Nem kell rajta vitázni, mondja, te meg nem figyelsz és ennyi. Az, hogy nem csak hogy meghallgatod, de ide még kérdést is kiírsz róla, azt jelenti, hogy jóval többet kattogsz rajta, mint amennyit kéne. Ne csak látszólag legyen érdektelen, hanem tényleg.
2015. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell a dolgoknak mindig közvetlen jelentést tulajdonítani. Csak azt jelenti, hogy gondoskodó szeretettel vesz körül. Te hányszor szólsz neki, hogy milyen jól áll neki az vagy az a ruha ?? Pedig jólesne neki.....
2015. dec. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet te csesztetésnek veszed, de ő nem akar rosszat, csak félt. Nekem anyám a mai napig ad öltözködési tanácsokat pedig évek óta nem élek otthon. Ráhagyom és úgy öltözök fel, ahogy én elvagyok, nem fázok. Anyósom sem érti miért jár a fia sapka nélkül de neki nem igénye. Nem kell foglalkozni vele, főleg nem ellene lenni, nem hallgatsz rá vagy hallgatsz rá egyéni belátásod szerint, annyi az egész.
2015. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Miért a ,,Kamaszok" kategóriában van a kérdés? Elmúltál 18, nem?:)
2015. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"A sapka az a dolog, amit akkor kell felvenni, ha Anya fázik." :)
2015. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Miért a ,,Kamaszok" kategóriában van a kérdés? Elmúltál 18, nem?:)"


19 évesen még bőven kamasz.

2015. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Hivatalosan nem, a pszichológiai meghatározás szerint sem, de lelki oldalról nézve valóban tarthat tovább. És ahogy a kérdést elnézem, tart is.


Kérdező, öltözz, ahogy szeretnél, 18 éves korodtól jogilag felnőttnek számítasz, azt veszel fel, amit akarsz.

2015. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az ilyen dolgok együtt járnak az anyasággal, felesleges ilyen komolyan venni. Egyszerűen csak a 19 év alatt megszokta hogy gondoskodik rólad, és még mindig azt teszi. Szerintem a legtöbb szülő szokott ilyeneket csinálni. de mi mindig elpoénkodjuk az egészet, és viccesen szólok anyukámnak :) Például én már nem is élek otthon de ha otthon töltök egy hétvégét és megyek valahova akkor mindig mondja hogy legyen nálam esernyő, meg vigyek kulcsot. és még a kapuba is kikísér és ad puszit :) ezeket aranyos dolgoknak is fel lehet fogni :)
2015. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen mert félt. Ez csak a szeretet jele. örülj annak, hogy foglalkoztatja mi van veled, de simán ne törődj vele, vedd fel amit akarsz
2015. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!