Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan állítsam le anyát?...

Hogyan állítsam le anyát? Folyton beleszól az életembe. -. -'

Figyelt kérdés

midig megmondja h hova menjek és már rohadtul idegesít.:'(

segítseteeeeeeeeeeeeeeek!

13L


2011. márc. 13. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én is teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok!:(de most még semmit sem tudsz/tudok tenni ellene fel kell hogy neveljen és utánna tudsz csak elmenni otthonról.És élheted az életed.:)remélem valamit tudtam segíteni fogadj neki szót,tanulj és kész.:)14/f
2011. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

13 évesen ez teljesen normális. Majd ha felnőttél, oda mész és azt csinálsz, amit csak akarsz. Ezt el kell fogadnod, nem tudsz mást tenni.

És hidd el (tudom, úgysem fogod), felnőtt fejjel visszatekintve igazat fogsz adni neki.

2011. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mennél a nappaliba, de azt mondja, a konyhába menj? Vagy hogy mondja meg, hogy hová menj?
2011. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkor, majd elmúlik. Feltételezem te se vagy egy kisangyal és csak a panaszkodás megy...
2011. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én is beleszólnék az életedbe - ha anyukád helyébe lennék -, főleg, hogy 13 éves vagy.

Most serdülsz, lázadó korszakodat éled.

A szülők jót akarnak a gyereknek, nem megkeseríteni az életét, még ha néha a csemeték ezt is érzik!

15-16 éves korodban úgyis több mindent fog megengedni neked! Csak várd ki 'türelmesen' :]]]


Hidd el, elfog jönni az életedben - SAJNOS!!! - az a pillanat, amikor visszasírod, hogy az anyukád vagy akár apukád is 'szekáljon' legalább 5 percig bármiért is.


Tehát, türelem ! Nem kell mindig lázadni, még ha úgyis érzed, hogy 99,9999999999%-ban neked van igazad !

Őszinteség és megbízhatóság, ez a legfontosabb !!!

2011. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Az én lányom 14 éves korától "szabad" lett :-) , már itt alhat a barátja amikor szeretne, elengedem Őt bárhova.Igazából azt szerettem volna ha önállóbb lenne, és felnőttesebb, mert amikor 13 körül volt, egyfolytában hisztizett ha nem "úgy táncoltunk" a párommal és az édesapjával ahogy Ő fütyült.Ezért úgy döntöttem hogy engedek neki egy kicsit.(Elég szigorúan neveltük,de mindent megkapott.)Aztán eltelt egy év, és nagyon megörültem a változásnak.Már 15,5 éves , és erre vártam hogy végre ilyen érett legyen , azt hiszem jó felnőtt lesz belőle, mint ahogyan már most is nagyon felelőségteljes.

42.N

2011. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

építs magadnak "várat"! Ezt így nem lehet elmagyarázni, de majd rájössz ha meglessz. A lényeg, hogy a tényleges gondolataidat rejtsd el, hogy kívülről mindenkinek angyalnak tűnj, és ha "megtámadják a várad" akkor se add fel teljesen. Azér vigyázz mert a gondolatok és érzelmek teljes elrejtése fájdalmas lehet, szval azér találj egy-2 embert akiben megbízol, mert különben nagyon erős idegzet kell hozzá...

Én apámmal ezt csinálom, most a válasz megírása alatt éppen alszom:D

2011. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg a válaszainkon, mi is voltunk 13 évesek, de nem véletlenül mondták meg előttem is: teljesen normális, hogy ennyi idősen még megmondják, hogy hova mehetsz és hova nem. Ugyanis - bármennyire érettnek érzed magad - te még egy gyerek vagy.

Nézd meg, arra sem vagy képes, hogy egy kérdést normálisan leírj. Igen, ez nem egy kultúroldal, nem is a nyelvtani kioktatás a cél, de egy érett ember figyel arra, hogy milyen stílusban osztja meg másokkal a gondolatait. Csupán tanácsként mondom, mint első lépés a "felnőttség" felé: légy igényes önmagaddal szemben. Azért, mert minden hülye tini így ír, neked nem kell őket birka módra követned. Most vagy ennyire figyelmetlen vagy, vagy nem tudod elvonatkoztatni magad másoktól - egyik sem az érett ember jelzője.


Tényleg csak jó indulatból mondom: próbálj türelmes lenni és próbáld meg külső szemmel megvizsgálni a helyzeted. Most őszintén: te hagynád ebben a világban, hogy a 13 éves gyereked azt csináljon, amit akar?

Nyilván van határa a korlátozásnak is, de hidd el, többet érsz vele, ha leülsz anyukáddal beszélgetni arról, milyen változtatásokat szeretnél, mintha itt hisztizel. Amire nemet mond, azon pedig még mi sem tudunk segíteni.

2011. márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még gyerek vagy akinek ha nem is vallja be szüksége van arra hogy irányítsák. A szülők sokszor hoznak olyan döntést ami nekünk nem tetszik de nem azért hogy bántsanak hanem mert szeretnek és a legjobbat akarják számunkra. Majd ha sok sok év múlva te is anya leszel akkor fogod csak megtudni mit jelent ez. Legyél hálás hogy van aki foglalkozik veled és beleszól az életedbe még akkor is ha ez téged sokszor zavar. Sajnos sokan vannak akik mindent megtennének egy anyukáért aki beleszól az életükbe. Neked van becsüld meg. Tudod ráérsz még bőven önálló döntéseket hozni felnőttnek lenni oda menni és azt csinálni amit akarsz de amíg csak azt tudod hogyan kell csavarogni és hisztizni azt nem hogy az élet bizony nem csak játék és szórakozás maradj gyerek és hallgass anyukádra.
2011. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-13 18:04


Szerintem is csak üres nyafogás.

1.: Ha megkér valamire: csináld meg, ő sem kér meg hogy moss rá, takaríts, pénzt keress neki, etesd, vedd meg a ruháit, vidd ide oda, segíts neki tanulni stb..

2.: Ha megmondja mit meddig csinálhatsz, mikor stb.: Hidd el ha nem mondaná meg akkor te is egy kis rib@nc lennél (már ha most nem vagy az). Mit kezdenél magaddal egyedül, egy házban, havi pénzel (a semmiért ugye..)?

3.: Ne nyafogj. Nem beleszól az életedbe, hanem próbál normális lányt nevelni belőled. Bár úgy látom nem nagyon sikerül neki. (a mai világban nem soknak sikerül)

2011. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!