Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ez nagyon rossz 8....

Szülők, ez nagyon rossz 8. félévkor?

Figyelt kérdés

Sokán mondják általánosba könnyű kitűnőnek lenni, hát nekem nem megy. :(

A 7.év végi átlagom 3,78 3db 2-essel (föci, angol, fizka vagy töri) egy nagyon erős iskolába jártam, most egy "gyengének" mondható suliba járok de szerintem itt is sok a tanulnivaló. Jó tanuló vagyok, de néha becsúszik rosszabb is. A legrosszabb a matek 2,6 az átlagom (mi a felvételis feladatokból írunk dogát). A többi 3-as de inkább 4-es. A főtantárgyak pl. magyar, töri, angol 4-es (remélem nem rontom le). Biosz 3-as vagy 4-es, föci 5-ös, fizika 3-as, kémia 4-es. Anya nagyon mondja hogy tanuljak viszont ő se tud segíteni.

Szülők, ez mennyire rossz? A 7.-hez képest szerintem jobb viszont van még javítani való.


2015. dec. 16. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem épp fényes. De miért kéne az anyukádnak segíteni? Meg miben?
2015. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Amit nem nagyon értek, mert pl. a kémiát se nagyon értem csak bemagolom a fogalmakat és a képletet, matekot se mindig értem
2015. dec. 16. 19:59
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"Jó tanuló vagyok, de néha becsúszik rosszabb is."

Te jó tanuló vagy???? Akkor ki a rossz tanuló?

"A 7.-hez képest szerintem jobb viszont van még javítani való." ????

2015. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézzük, hogy a félévi beleszámít a középiskolai felvételibe, akkor ez nagyon nem fényes bizonyítvány. Az alap kötelező tárgyakból is úgy vagy négyes, hogy félsz, hogy lerontod még. Azért ebben nagyon nem mutatkozik meg az, hogy te "jó tanuló vagy". A jó tanuló erős négyes-ötös, és max. 1-1 tárgyból 3-as, ha nagyon nem megy neki.
2015. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
65%

Most 9.-es vagyok.Én tavaly félévkor fele ilyen nem voltam.2-es,3-as, a tesim volt 4-es(ez volt a legjobb).De mondjuk én nem felvételiztem.Teljesen megvoltam/megvagyok elegedve magammal.

Most minden 2-es(a tesi is) kivéve a szakmai tantárgyak.Mert azokat szeretem,érdekelnek. De nincsennek igazolatlan óráim.Késés az van,de mindig bejárok. És én megvagyok elégedve.Te is legyél, mert ha ez a max. Amit tudsz akkor nincs mit tenni. Én pont így állok hozzá. Bejárok,ott vagyok és kihozom magamból a max.-ot.

2015. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Teljesen jó. Úgyse fogja érdekelni szart sem a mostani jegyeid ha felnőtt leszel-
2015. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én sem voltam általánosban soha kitűnő,angolból mindig becsúszott a négyes.Most gimiben szintén ez van.:D

Pedig kb. a tantárgyak nagy részére annyit készülök,mint általánosban.

Az szerintem hülyeség,hogy könnyű általánosban kitűnőnek lenni,hiszen ott sok új,nehéz(?) tantárgy jön be,ami több embernek gondot okoz.A reált tantárgyakat nem elég tanulni,hanem előtte meg is kell érteni,így ezeknél jól jönne neked valaki,aki eltudnád magyarázni még egyszer szerintem,vagy ha erre nincs lehetőség,akkor nyissad ki a tankönyvedet és olvasd át többször,amíg nem lesz világos,ha ez nem segít,akkor pedig a neten rengeteg segédanyagot tudsz keresni.:) Nem egy rossz bizonyítvány,bár tény,hogy lehetne jobb is.

2015. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Mostmár jó tanuló vagyok és az osztályhoz képest.

Nálunk a tantárgyak felénél ki se nyitjuk a könyvet. Kémiából is más van a könyvbe amit leírunk a füzetbe, a tanár meg is mondta nem érdekli a könyv. Matek meg ugye a felvételis feladatok amivel szenvedünk heti 6 órát :/

Bár nem tudom hogy a tanultakból mit fogunk használni felnőttként.

2015. dec. 16. 20:24
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz valamit, akkor barátod a google, mindent megtalálsz, amit csak kell! Én még "csak" 32 vagyok, de bőven nem emlékszem már az általános iskolai kémiára, amennyi idő alatt meg anyukád megkersi és elmagyarázza neked annyi idő alatt te meg is tanulod.
2015. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%
Ne stresszelj, talán csak nem jön be neked ez a "remek" Magyar oktatási rendszer, ahol indokolatlan mennyiségeket kell megtanulni nevetségesen kevés határidőn belül. Lehet, hogy szakközépben kéne továbbtanulnod, h találj egy szakmát, ami érdekel, és azzal foglalkozhass. :)
2015. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!