Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ez nagyon rossz 8....

Szülők, ez nagyon rossz 8. félévkor?

Figyelt kérdés

Sokán mondják általánosba könnyű kitűnőnek lenni, hát nekem nem megy. :(

A 7.év végi átlagom 3,78 3db 2-essel (föci, angol, fizka vagy töri) egy nagyon erős iskolába jártam, most egy "gyengének" mondható suliba járok de szerintem itt is sok a tanulnivaló. Jó tanuló vagyok, de néha becsúszik rosszabb is. A legrosszabb a matek 2,6 az átlagom (mi a felvételis feladatokból írunk dogát). A többi 3-as de inkább 4-es. A főtantárgyak pl. magyar, töri, angol 4-es (remélem nem rontom le). Biosz 3-as vagy 4-es, föci 5-ös, fizika 3-as, kémia 4-es. Anya nagyon mondja hogy tanuljak viszont ő se tud segíteni.

Szülők, ez mennyire rossz? A 7.-hez képest szerintem jobb viszont van még javítani való.


2015. dec. 16. 19:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nem túl jó ez a bizonyítvány, de lehet sokkal jobb is.

Mennyit tanulsz naponta? Nem lehet, hogy a tanulási módszereddel van gond?

2015. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Attól függ. Valamikor csak fél órát mert csak írásbeli van de mikor tz-t írunk akkor 2 órát is. Én is gondolkoztam hogy lehet a tanulási módszeremmel van baj
2015. dec. 17. 21:01
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

hú hát én nem akarlak elkeseríteni, de ezek nem olyan jó jegyek. te írod,hogy most egy gyengébb suliban vagy. hát akkor meg miért hasonlítgatod magad másokhoz?

amúgy én is egy gyenge általános suliba jártam. azóta már ugye felnőttünk,úgy nagyjából tudom melyik osztálytársammal mi lett. akik általánosban is rosszabb tanulók voltak, azok közül egyet tudok aki egyetemre ment, a többiek már középiskola után dolgoztak vagy gyereket neveltek. de nagyon sokan érettségit se szereztek a volt osztályból.

most lehet nem hiszel nekem, de ha pl már matekból most 2-3 vagy, a többi tantárgyból is 3-4 , akkor ez nem igazán fog javulni középiskolában sem. egyetemen én nem is gondolkoznék a helyedben ilyen jegyekkel. aki már most általánosban az alap dolgokat nem tudja,annak később nagyon nehéz dolga lesz, ha jó jegyeket akar.

persze a töri,biosz,kémia,fizika,föci,irodalom az középiskolába kb előről lesz kezdve. szóval abból még bármi lehet, de a követelmény és a szint is magasabb lesz.

de matekból és angolból nem fogtok előről kezdeni semmit, az biztos.

szóval én nem akarlak lebeszélni az egyetemről, de akkor húzzál bele .

bár őszintén szólva nem is tudom milyen iskolába fognak így felvenni téged. a jegyeid rosszak, a matek felvételi feladatokat 2-es szintre tudod megcsinálni. oké, az irodalmat szereted,szóval a magyar felvételid lehet jó lesz.

de ezzel gimnáziumot nem igen fogsz tudni becélozni. inkább olyan helyre menj ahol adnak szakmát is és érettségit is. úgy több irányban el tudsz indulni középiskola után.


és tényleg ne hasonlítgasd magad másokhoz, ettől nem leszel jobb. oké, jobb vagy mint az a rakás mihaszna aki a könyvet se nyitva ki csak annyi a cél hogy ne bukjon meg. de ez ne legyen mérvadó.


ja és tudom hogy ma már a fiatalság nagy része egyetemre szeretne menni. nem is olyan nagy a követelmény, be lehet jutni. de nagyon sokan kihullanak, annak meg úgy nincs értelme,csak elvesztegett évek és pénz.. mert ha kibuksz perkálhatod vissza a tandíjat.

egyetemen elég nagy követelmények vannak, hatalmas anyagrészeket kell megtanulni. és ott már nincsen meg az a rendszeres számonkérés. van amiből 1 alkalommal kell számot adni a tudásodról a félév során. de akkor az egész félév anyagából. szóval aki nem szorgalmas magától, annak piszok nehéz.és ez csak a kezdet, lesznek majd szigorlatok meg államvizsga..

2015. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!