Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ez nagyon rossz 8....

Szülők, ez nagyon rossz 8. félévkor?

Figyelt kérdés

Sokán mondják általánosba könnyű kitűnőnek lenni, hát nekem nem megy. :(

A 7.év végi átlagom 3,78 3db 2-essel (föci, angol, fizka vagy töri) egy nagyon erős iskolába jártam, most egy "gyengének" mondható suliba járok de szerintem itt is sok a tanulnivaló. Jó tanuló vagyok, de néha becsúszik rosszabb is. A legrosszabb a matek 2,6 az átlagom (mi a felvételis feladatokból írunk dogát). A többi 3-as de inkább 4-es. A főtantárgyak pl. magyar, töri, angol 4-es (remélem nem rontom le). Biosz 3-as vagy 4-es, föci 5-ös, fizika 3-as, kémia 4-es. Anya nagyon mondja hogy tanuljak viszont ő se tud segíteni.

Szülők, ez mennyire rossz? A 7.-hez képest szerintem jobb viszont van még javítani való.


2015. dec. 16. 19:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát szedd össze magad a fiam tavaly volt 8. osztályos 4.3 volt az átlaga hetedikosztályba és nyolcadikba is. Kivétel fizika és matek abból volt 3-as és bizony szakközépbe ahová jelentkezett, felvették de megszólták a hármasokat, hogy a két tantárgyat erősíteni kell. Úgyhogy erősítjük.
2015. dec. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
hát egy szakiskolába pont elég, gondolom gimiben, egyetemben úgyse gondolkozol ilyen eredményekkel.
2015. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%

Pff...kedves #11 3,4-es átlaggal mentem szakközépbe.(utolsónak vettek fel) Most a 21-ből 3-an nem állnak bukásra(az egyik én vagyok)

Mert ilyenkor már nagylánynak meg nagyfiúnak érzik magukat és nem járnak be,lemaradnak,mem pótolják be ez anyagot és jó hogy szart se tudnak.

Szóval szakközépbe ilyen jegyekkel simán mehet.

2015. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetnék egyetemre ilyen jegyekkel?? Ott amúgy sem nézik az általánost.
2015. dec. 17. 15:12
 15/23 anonim ***** válasza:
nem, nem nézik, de viszont a jó átlag kell egy olyan gimnáziumhoz, ahonnan bekerülhetsz egyetemre..ilyen egyszerű ez.. meg ilyen átlag általánosban.. én elbújtam volna szégyenemben. Nekem most, egyetemen is jobb, pedig nem könnyű szak. Sőt, nálunk általánosban ennél az osztály 90%-ának jobb eredménye volt
2015. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Hát a mi osztályunkba ez már jónak számít de kinek mi, örülni fogok ha senki nem bukik meg semmiből.

Az meg hogy valaki tök könnyen tanul örüljön neki én ha fél napot a könyv felett ülnék akkor sem lennék 5-ös tanuló

2015. dec. 17. 16:31
 17/23 anonim ***** válasza:
Utóbbi hozzászólásod alapján pláne ne álmodj egyetemről. Célozz meg egy szakközepet szerintem is, amivel valami normális szakmád lesz.
2015. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hát pedig biztos hogy fogok egyetemre menni de addig van jó pár év
2015. dec. 17. 16:49
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik semmit sem tanulnak és szinte kitűnők. Mások széttanulják az életüket és rosszak a jegyeik. A jelenlegi magyar iskolarendszerben a rövidtávú memória szintje határozza meg leginkább az eredményt. Akinek jó a rövidtávú memóriája az jó tanuló lesz. De nem biztos, hogy az boldogul az életben aki általában mindenből jó. Két kérdést tegyél fel magadnak. 1. Megteszek mindent, elég időt figyelmet szánok a tanulásra? 2. Van-e olyan tantárgy, ami jobban megy a többinél? Ha az első kérdésre nem a válasz, tudod mit kel tenned. Ha a másodiknál találtál ilyet, annak feszülj neki. A férjem kifejezetten gyenge tanuló volt, de kémiából kiváló. Vegyipari szakközépiskolába ment, most vegyészmérnök doktori címmel.
2015. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nekem inkább a hosszútávú memóriámmal van gond. :/

Ami elég jól megy és érdekel az az irodalom

2015. dec. 17. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!