Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a lány anyja nőgyógyászhoz...

Ha a lány anyja nőgyógyászhoz vitte a lányát, fogamzásgátlót iratott fel ÉS ki is váltotta ÉS be is akarja adni neki, akkor miért tiltja, hogy lefeküdjenek egymással? (26/F és 16/L) Ha igen, hogy lehet a lány anyját kulturáltan meggyőzni?

Figyelt kérdés

A fiatalok azon az érzelmi szinten vannak, hogy életvégig tartós SZERELMI kapcsolatban vannak, szülők engedélyezik a kapcsolatukat, ellenben a lány anyja nemigen akarja engedni, hogy a lánya kiélhesse egészséges nemi érését.


Mielőtt a kedves válaszolók elözönlik ezt a kérdést a "nincs joguk lefeküdni" meg a "helyes, tiltsa csak az anyja, én is ezt tenném" típusú válaszok, felvezetnék néhány dolgot


- A lány anyja fogamzásgátlót akar a lányának beadni, mégse engedi ezt az egészet... Ez elég nagy ellentmondás...

- A lány olyan környezetben van, ahol a biztonságos szexualitás kérdéskörét ki tudnák fejteni

- A pszichoszociális fejlődési szakasz értelmében a lány nemi érése beindul. A nemi érés mindenkinél önkéntelen fiziológiai szükséglet. Így a tiltás rossz, helyette biztonságra kell nevelni, hogy "ha már csináljátok, csináljátok felelősségteljesen, szerelemből, tiszteletből, biztonságosan"

- A Btk értelmében 14-18 év közti és egy 18 év feletti kapcsolata csak és kizárólag akkor büntethető, ha a 18 év feletti súlyosan visszaél felnőttségével, vagyis kényszeríti a fiatalabbik felét arra, amit nem akar. A szexualitás nem minősül visszaélésnek, amíg kölcsönös.

- A lány a kezdeményező fél. Elhatározta, hogy szerelmével testileg is együtt akar lenni, mert kívánja, szerelmes belé. A fiúval az érzelmei kölcsönösek. Egyáltalán nincs szándékukban kihasználni illetve megerőszakolni egymást. Tehát "Csak arra kell neki" az rossz válasz, mert ilyen itt nincs.

- A fiú a lányt el akarja venni feleségül, ha az anyagi helyzetük stabilizálódik, valamint a lánynak is lesz egzisztenciális stabilitása (minimum egy érettségi, de az egyetem a cél) gyereket csak 10-15 év múlva szeretne tőle.

- A lány már volt mással szexuális kapcsolatban (a fiú még soha senkivel), ismeri a lelki tartalmakat, illetve szexuális késztetést is érez a fiú felé

- A lány hozzáállása a felelősségteljes élethez rohamosan javult a fiú hatására, aki mindenben támogatja őt. Például a tanuláshoz, illetve a céljainak meghatározásához.

- A fiúnak legfőbb vágya, hogy a lányt boldoggá tegye, együtt éljenek és kitartsanak egymás mellett.

- Minden szerelmi párkapcsolat része a kölcsönös szerelem/romantika/tisztelet/bizalom mellett a felelősségteljes szexualitás, a testi és lelki együttlét egyaránt.

- Egy szexuálpszichológus is azt mondja, hogy nem tiltani kell, hanem biztosítani a megfelelő körülményeket [link]

- A lány pszichológusa is beszélt a lány anyjával, hogy hagyja lefeküdni őket (nyilván a lány rengeteget mesélhetett a fiúról), aki azt mondta, hogy elgondolkodik rajta.


2015. dec. 17. 12:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

3-as:

Én sem helyeslem, hogy valaki 16 évesen 26 éves fiúval van.

DE ez nem pedofília. Egy 16 éves már nem gyerek testű. A pedofil serdületlen gyerekekre gerjed, nem testileg már kifejlett, vagy szinte teljesen kifejlett lányokra. Nem beteg állat, aki szexuálisan attraktívnak tart 26 évesen egy 16 évest. Már némelyik lány 13 évesen úgy néz ki, mint egy huszonéves, miről is beszélünk? Szóval ez fogalomzavar. Attól függetlenül, hogy mindkét fél találhatna korban jobban hozzájuk illő partnert.

2015. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

jó nem pedo

de azért van itt defekt bőven

nem talál a saját korosztályában senkit? 26 évesen szűz?

engedélyt kér a lány anyjától hogy megdugja????

2015. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
tudom hogy jogilag nem az, de ott komoly agyi elmaradás van, ahol egy felnőtt férfi kiskorúakra izgul. Valószínűleg korban hozzáillő nőkkel nem tud mit kezdeni ezért jó neki a kislány is.
2015. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%
16 évesen nem kislány, de furcsa hogy egy 10 évvel idősebb fickóval akar huncutkodni.
2015. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Az "engedély" az az együtt alvás miatt kell nekik. Jelenleg a találkozás csak a lánynál megoldható. A fiúnál is lehetne, de a lány anyja MÉG nem engedi neki, hogy olyan messzire utazzon.


Felháborodott kommentelők, megértem az álláspontotokat, de racionálisan próbálom kulturáltan megközelíteni a problémát. Egyetértek azzal, hogy a gyereket én se engedtem volna így, de ahogy előzőleg utánanéztem azoknak amiket leírtam, meg lettem győzve, hogy ennek van más módja is.


Azt viszont nem fogadom el, hogy személyeskedtek (akiknek inge azok menjenek öltözködni) ismeretlenül. Egy szóval se mondtam el azt, hogy akármelyik szereplő vagyok.


Hozzáteszem a felső generációkban is léteznek ilyen sikeres szerelmi kapcsolatok.

2015. dec. 17. 16:04
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
igen léteznek, csak nem 16 éves gyerek és 26 éves férfi között
2015. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
az a baj, hogy 16 éves lányról van szó. ha 26 és 36 évesek lennétek senki nem szólna semmit. de ez így nagyon nem oké.
2015. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
mit félti az anyuci, ha volt már a lány megszexualizálva?
2015. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
beteg vagy
2015. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%

ne legyél már ennyire életképtelen. amúgy ha ennyire félti az anyuka,akkor ahhoz mit szól,hogy a lány amúgy már lefeküdt mással?

arra nem akarok megjegyzést tenni,hogyha valaki 26 évesen még nem volt nővel. de azért be kell látni, valami oka csak volt,hogy nem sikerült becserkészni senkit. szerintem ez nem normális már alapból.

ja és VÉDEKEZZETEK más módon is.a barátnőd se tűnik egy iq betyárnak, a tablettát meg lehet rosszul szedni. szóval legalább még óvszerrel védekezzetek.

a szexhez meg amúgy nem kell a másiknál aludni. és ha annyira tüzel a barátnőd akkor simán ki tudná játszani a rendszert otthon.. mondjuk akkor hívna át amikor nincsenek otthon a szülők.

vagy béreltek egy szobát..vagy átmegy hozzád.. bármi

ha egy fiatal pár szexelni akar,akkor úgyis megoldják

amúgy ez az írás, az egész kérdés szerintem is kicsit beteg, én is lebeszélném a gyerekem rólad. de mégegyszer hangsúlyozom, ha a lány tényleg le akarna veled feküdni,akkor nem várna az anyja engedélyére. hidd el nekem.

2015. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!