Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mért ilyen az anyukám? Én...

Mért ilyen az anyukám? Én vagyok a hibás? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.-os. Nem vagyok rossz tanuló 4.1 lett az átlagom félévkor, nem buktam semmiből.Lett egy kettesem kémiából, de az senkinek nem lett ötös.Három db 3-asom lett a többi 4-5. Egyfolytában azt mondogatja, hogy remélem ha nem vesznek fel sehova akkor megtudom, hogy nem így kellett volna hozzáállnom a dolgokhoz és rájövök, hogy szar tanuló vagyok. Én nem érzem annak magam. Mindent beleadok a tanulásba és nem tehetek róla hogy csak ennyire

telik tőlem, de nem fogadja el. Mindig csak azt a szöveget mondja, hogy az életemmel játszom, hogy a felvételim szar lett (matek:22, magyar:32 és vannak ennél sokkal rosszabbak és persze jobbak is, de örülök, hogy ennyi meglett mert kevesebbre számítottam.) Nem vonja el semmi a figyelmemet a tanulásról. Nincsenek fiúk, rendes, jó gyerek vagyok. Mindig jó kapcsolatom volt az anyukámmal, bár mondjuk mostanában sokat veszekszünk én annak is "én vagyok mindig az oka" szerinte, pedig mindig ő kezdi. Ti anyukák hogy állnátok hozzá ezekhez?Szerintetek is nekem kell valahogy megváltoznom?

13/L



#tanulás #kamasz #Anyja lány kapcsolat
2014. jan. 31. 00:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj, akkor sem ha nem jutsz be álmaid középiskolájába. Idővel anyukád is lefog nyugodni, de be kell látnod, hogy a legjobbat akarja neked.

Ha tényleg mindent megtettél és tanultál, tiszta lehet a lelkiismereted.


Középsuliba kerülve pedig szentelj még több figyelmet a felvételihez kötelező tárgyaknak és lazán bejutsz majd egyetemre.

2014. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a sztori.. ugyanennyi idős lehettem, amikor anyukám azt vágta a fejemhez, hogy utcaseprő leszek, meg WC-pucoló.. mondhatom jól esett :) Mikor felvettek oda ahova menni szerettem volna (tudtam, hogy fel fognak venni) lenyugodott. Az már más kérdés, hogy sikítva menekülnék ebből az iskolából, ha lehetne. A te anyukád is biztos le fog nyugodni, esetleg beszélj vele, hogy rosszul esik amiket mond, vagy szerinted nem igazakat állít, és eközben mindenféleképpen legyél a lehető leghiggadtabb :)
2014. jan. 31. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
A felveteli egy baratnomnek 51 pontos lett,es o felevkor mindenbol.jeles volt..szal nyugi:)
2014. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ha ez vigasztal van akinek a 4.6-os gimnáziumi átlagra is ezt mondják... csak féltenek :)
2014. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szia!

Én is korodbeli vagyok. Nálunk az volt a gond, hogy anya rám akart egy csomó mindent erőltetni a továbbtanulásban,pl.: hova agyam be a jelentkezésemet. Eztán leültünk és mindent megbeszéltünk. Lehet azért mondja ezeket, mert az gondolja, így javulni fog az átlakod, és többet vár el tőled. Ha szeretnél beszélgetni, írj üzit!

2014. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
talán úgy gondolja hogy többre vagy képes, csak lusta vagy egy kicsit? egyáltalán nem jók a jegyeid, viszont ha később jól szeretnél boldogulni az életben ahhoz nem árt nyelvet tudni, meg diplomával ( nem valami hülye szakon) rendelkezni. Viszont ilyen jegyekkel nem tudom hogy milyen jó középiskolába jutsz majd be. Rossz kozepsulibol meg szakmunkasból pedig nem túl esélyes egy főiskola. Nem voltam én sem soha kitűnő, tanulni is utáltam de kozepiskolaig nem volt egy hármasom sem. Nemhogy kettes....Persze mindenkinek mások a képességei is, de azért talán anyukad is sejti hogy nem ülsz egész délután az íróasztal mögött. Félti a jövődet, nem könnyű boldogulni a felnőtt életben. Talán nem szeretné hogy 3 műszakban éhbérért szakadj majd meg egy gyárban.
2014. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szia. Látom nállad is ez van a tanulással de ne aggodj úgyis felvesznek az iskolába velem is ez volt csak én meg szívtam mert nekem nen akarták hogy oda menjek ahova én akartam úgyhogy most nem ott vagyok bár nem vagyok olyan rossz tanuló de velem is mindig kiabálnak hogy tanuljak jobban ert így nem lessz belőlem semmi.... még most is vissza sirom az egészet de az van ezt kell elfogadni úgyhogy kitartást és nem foglalkozz azzal hogy más mit mond!
2014. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, én a régisulimba sose tanultam a dogákra aztán csesztettettek a szüleim h nem fognak felvenni. szóbeli nélkül bejutottam.... most jeles átlagom van, 4 dicsérettel de ők csak azt látják h 3as vagyok fizikából, kitartás, szülőknek semmmi se elég jó, pedig azt hiszik h ezzel jót tesznek neked
2014. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sose értettem az embereket :D általánosban 3-as tanuló voltam, középsuliban 3-4 (a város egyik legjobb középsulijában), most az eltére járok... Nem értem sokan mit pánikolnak ha nem 5,2 a gyerek átlaga.
2014. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én (anyaként) nem igazán értem az anyukádat.

Azt feltételezem, hogy jót akar, viszont elég furcsán adja elő.


Ő mennyire tanult? Lehet, hogy azért csinálja, mert neki kevesebb iskolája van, mint amire mondjuk büszke lenne, és fél, hogy a sorsára jutsz?


Mondd el neki egy jó pillanatában, hogy mennyire bánt és letör Téged a becsmérlése, az, hogy sokszor veszekedtek, hátha...


Adj bele továbbra is mindent és legyél jó gyerek :)

2014. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!