Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 15 éves...

Ti megengednétek a 15 éves lányotoknak hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés

Már 15 éves kortól lehet dolgozni szünidőben, szülői beleegyezéssel. Osztálytársam is már dolgozik és gondolkoztam rajta már én is mivel kereshetnék egy kis pénzt (most telefonra gyűjtök). Még egy kicsit messze van a tavaszi szünet meg a nyári szünet de sokszor előre tervezek. Anya azt mondta belegyezik hogy dolgozzak, bár ő úgy tudta 16 éves kortól lehet, szóval szerintem megengedi.

Szülők, megengednétek? Ha igen, miért? Ha nem, miért?


2016. jan. 13. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Szünidőben igen. Jót tesz egy gyereknek, ha megtanulja, mi a munka, jobban is tudja értékelni a pénzt, ha ő keresi meg. Nem kötelezném a gyerekemet rá, de ha ő akarná, akkor beleegyeznék, amennyiben nem megy a tanulás rovására. Ártani nem árthat.
2016. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

nem hogy megengedném de magam küldeném el.

A felnőtté válás része, teljesen megváltoztatja az ember gondolkodás módját egy munkahely, a közeg, a helyzet hogy alkalmazkodnia kell másokhoz, hogy utasítást kell végrehajtania, hogy az iskolában tanultakat hogyan hasznosíthatja a gyakorlatban - pl ha valaki kasszázik diákként, akkor nyilván a matematikát....sőt, ha rajtam múlna az érettségit kötelező gyakorlathoz kötném, mint a szakleveleket vagy diplomákat...

talán akkor nem vállalnának annyian gyereket egyből suli után, 18 évesen, tudva, hogy milyen munkát tudnak majd végezni ha nincs további végzettségük/szakmájuk...

2016. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én fagyizóban dolgoztam 15-16 évesen és később is nyaranta sztem csak hasznom származott belőle és nem csak anyagilag, hanem a felelősséggel, gyakorlattal :)

anyuék támogattak nem köteleztek rá vagy ilyesmi de örültek neki

2016. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szia.

Nekem nincs gyerekem még, de mindenképpen buzditanàm erre, amint abba a korba kerül, h elkezdheti.

èn is azonnal kezdtem, mert kevès volt a zsebpènzem. csak hasznom szàrmazik belöle. dolgoztam fagyizoban, büfében, teszkoban (huspult, ruhaosztäly), gyärban stb. amellett, h megtanultam jobban kezelni es ertekelni a penzt, sok-sok tapasztalatot szereztem, amik mellett jelenleg mär bärmilyen halando embernek valo munkät el tudok végezni különösebb betanitäs nélkül is.

2016. jan. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
41%

Én nem engedném, inkább adnék neki pénzt, vennék neki telefont, stb.

Egy 15 éves inkább pihenjen a nyári szünetben.

2016. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ennyi idősen én is voltam nyáron dolgozni. bár ott 18 volt a korhatár, de tesóm jelentkezett be a munkára és én csináltam meg helyette, a pénzt meg odaadta nekem. egyszerű szórólapozás volt

kb 2-3 hétig csináltam ennyi idősen a nyáron. szerintem ennyi bőven elég, a többiben inkább pihenjen, élvezze a szünetet, felnőtt korban nem lesz ilyen..

utána minden évben dolgoztam nyáron 2-3 hetet. egészen egyetem végéig.

nem kerestem halálra magam, de legalább lett egy kevéske pénzem.

de olyan sok mindent nem tanultam meg a munkából.. általában gyárban voltam.. max annyi haszna volt, hogy beláttam, hogy megéri tanulni, ha nem akarom életem végéig ezt csinálni

2016. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen megengedném,és nagyon büszke lennék rá,hogy tesz is az álmaiért,a vágyaiért,és nem csak a seggét vakargatja meg követelőzik,hanem a szünidő egy részét is be áldozza arra amit szeretne.Én sajnos nem voltam ilyen céltudatos ennyi idősen.
2016. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Jöhetnek még :)

2016. jan. 14. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, és nagyon büszke lennék rá, amiért más mint a tinik többsége, aki csak várja hogy a sült galamb a szájába repüljön, és minden drága igényét a szüleivel akarja megvetetni. Sőt, motivációként minden fizetését megdupláznám.
2016. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam ennyi idősen és nagyon jó volt.
2016. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!